Законодавство
Нові розміри плати за соціальні послуги
Вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати» від 22 серпня 2018 р. № 629. Змінюваний Порядок затверджений постановою Кабміну від 19 грудня 2012 р. № 1184.
Порядку викладено у новій редакції.
Згідно зі змінами диференційована плата за надання соціальних послуг установлюється виходячи із середньомісячного сукупного доходу особи за попередній календарний рік у розмірах, які не перевищують:
75% зазначеного доходу – у разі надання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного/хоспісного догляду в умовах стаціонару;
12% – у разі надання послуг догляду вдома, паліативного догляду вдома, денного догляду, підтриманого проживання, надання притулку;
5% – у разі представництва інтересів, посередництва (медіації), натуральної допомоги;
3% – у разі надання послуг соціальної адаптації, соціальної інтеграції та реінтеграції, соціальної реабілітації, консультування, соціального супроводу під час працевлаштування та на робочому місці, соціальної профілактики.
Раніше не було визначеного поділу послуг, а плата установлювалася в розмірі 12%.
Отримати соціальні послуги можливо, подавши до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації (далі – уповноважений орган) заяву про потребу у допомозі та довідку про доходи – у разі наявності інших отриманих доходів, інформація про які відсутня в органах влади.
Для того, щоб установити розмір диференційованої плати, до уповноваженого органу у 5 денний строк подаються відомості про особу з ДФС, Пенсійного фонду, та Фонду соцстраху.
Рішення про надання (ненадання) соціальних послуг із встановленням диференційованої плати приймається місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування протягом 10 робочих днів після подання заяви, та через 2 дня уповноваженим органом повідомляється особа про укладення відповідного договору.
You must be logged in to post a comment Login