Законодавство
Грошову допомогу від міжнародних гуманітарних організацій можна отримати без паспорта
Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18» від 28 грудня 2023 р. № 195.
Зокрема новим п. 3-1 постанови «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24 лютого 2022 р. № 18 встановлено, що надавачі платіжних послуг, яким надано право здійснювати виплати грошової допомоги від міжнародних гуманітарних організацій та інших неурядових організацій для громадян України, постраждалих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, мають право здійснювати видачу грошових переказів готівкою в національній валюті, пов’язаних із виплатою такої грошової допомоги, без пред’явлення такою особою паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладання правочинів, на підставі довідки про подання документів для оформлення паспорта громадянина України, виданої центром надання адміністративних послуг, державним підприємством, що належать до сфери управління Державної міграційної служби України, його відокремленим підрозділом, територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС, за формою згідно з додатком 3 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509, у розмірі, що не перевищує 50000 гривень на день на одну особу-отримувача.
Читайте також: Не більше 5% чистого доходу – винагорода за управління вилученим майном рф
Новим підпунктом п. 15 постанови передбачено, що зупинення здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів російської федерації/республіки білорусь, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти російської федерації/республіки білорусь, не поширюється на здійснення на території України:
– оплати фізичною особою медичних послуг у закладах охорони здоров’я України.
Також унормовано, що заборони, визначені в п. 17 цієї постанови, не поширюються, серед іншого, на переказ коштів у гривні на території України з метою здійснення оплати фізичною особою медичних послуг у закладах охорони здоров’я України.
Внесено зміни й до п. 14 постанови.