Події
В ОГП радилися прокурори
У ході щорічної наради Генпрокурор Андрій Костін наголосив, що міжнародні злочини російської федерації – перший та незмінний пріоритет Офісу Генпрокурора. Й не лише їх документування та розслідування, а передусім допомога та відновлення справедливості для тих, хто постраждав від дій держави-терориста.
«Наш головний принцип – у центрі зусиль правоохоронної системи має бути людина. Минулого року ми створили Координаційний центр потерпілих і свідків, який сьогодні вже повноцінно працює і допомагає людям», – зазначив Генпрокурор.
Як прозвучало, увагу прокуратур сконцентровано на розслідуванні незаконного утримування ворогом українських цивільних та розробці механізмів для забезпечення їхнього повернення. Триває співпраця з міжнародними партнерами й для повернення примусово переміщених українських дітей. Генпрокурор також зазначив, що продовжується спільна з органами безпеки протидія пособникам ворога. За рік 400 зрадників, колаборантів і навідників засуджено до позбавлення волі на строк понад 10 років, 7 з яких отримали довічне ув’язнення. Ця робота не припиняється, зусилля зфокусовано на викритті зрадників в органах державної влади та на стратегічних підприємствах. Разом із тим Генпрокурор наголосив на необхідності посилювати боротьбу із загрозами всередині країни. Основні – корупція та організована злочинність. «Найнебезпечнішою сьогодні є корупція в оборонці та сфері військового обліку. Не залишаємо поза увагою й порушення на митниці, розкрадання бюджету, зловживання при державних закупівлях. При цьому наше завдання – не лише встановити винних, а й зробити все можливе для забезпечення відшкодування завданих збитків», – сказав А. Костін. Водночас, за його словами, у протидії оргзлочинності є й позитивна динаміка. Торік кількість знешкоджених злочинних угруповань збільшилася на чверть. До суду скеровано майже 500 обвинувальних актів щодо діяльності таких злочинних угруповань.
Джерело: Юридичний вісник України