Законодавство
10 днів без права спілкування із сім’єю
Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника» від 1 серпня 2018 р. № 654.
Терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції за заявою постраждалої чи за ініціативою службової особи у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи, щоб припинити домашнє насильство, не допустити його продовження чи повторного вчинення.
Припис може містити в собі такі заходи:
- зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
- заборону на вхід та перебування за місцем проживання (перебування) постраждалої особи;
- заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
У разі якщо особа, щодо якої виноситься припис, не володіє українською мовою, припис складається за участю перекладача.
Такий припис складатиметься за встановленою формою (додаток 1 до Порядку) в 1 примірнику з 2 копіями для кожної з осіб (кривднику, постраждалій та службовій особі).
Також вказано, що припис стосуватиметься лише однієї особи. Якщо встановлено декілька кривдників чи постраждалих осіб, поліція видаватиме приписи щодо кожної особи окремо строком до 10 діб.
При виданні припису, кривдник зобов’язаний покинути також спільне житло незалежно від майнових прав на відповідне приміщення, та повідомити поліцію про місце свого тимчасового перебування.
You must be logged in to post a comment Login