Connect with us

Законодавство

10 днів без права спілкування із сім’єю

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника» від 1 серпня 2018 р. № 654.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції за заявою постраждалої чи за ініціативою службової особи у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи, щоб припинити домашнє насильство, не допустити його продовження чи повторного вчинення.

Припис може містити в собі такі заходи:

  • зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
  • заборону на вхід та перебування за місцем проживання (перебування)  постраждалої особи;
  • заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

У разі якщо особа, щодо якої виноситься припис, не володіє українською мовою, припис складається за участю перекладача.

Такий припис складатиметься за встановленою формою (додаток 1 до Порядку) в 1 примірнику з 2 копіями для кожної з осіб (кривднику, постраждалій та службовій особі).

Також вказано, що припис стосуватиметься лише однієї особи. Якщо встановлено декілька кривдників чи постраждалих осіб, поліція видаватиме приписи щодо кожної особи окремо строком до 10 діб.

При виданні припису, кривдник зобов’язаний покинути також спільне житло незалежно від майнових прав на відповідне приміщення, та повідомити поліцію про місце свого тимчасового перебування.

Законодавство

Валютні цінності дозволять перевозити в непанцерованому транспорті?

Національний банк опублікував для громадського обговорення проект постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні».

Постановою передбачено оновити регулювання з питань організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні. Зокрема пропонується уточнити термін «валютні цінності» відповідно до Закону України «Про валюту і валютні операції» та визначити термін «інші цінності», що включатиме золото та інші дорогоцінні метали у вигляді злитків, пластин, дорогоцінне каміння, коштовності, платіжні документи та інші цінні папери.

Також передбачається можливість перевезення валютних цінностей непанцерованим оперативним автотранспортом, обладнаного системами, які забезпечують захист цінностей та пошкоджують цінності у разі несанкціонованого доступу до них, а також надають можливість переміщення цінностей від відправника до отримувача без доступу інкасаторів до них.

Крім цього, уніфіковуються супровідні документи, що використовуються під час інкасації та перевезення валютних цінностей.

Ознайомитись з проектом постанови Правління НБУ можна за цим посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 19 лютого 2020 р. на електронну адресу nbu@bank.gov.ua.

Читати далі

Законодавство

Ставку ПДВ пропонують зменшити до 17%

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 193 Податкового кодексу України щодо зменшення розміру ставки податку на додану вартість» № 2757.

Законопроектом пропонується внести зміни до пп. а п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, якими зменшити основну ставку податку на додану вартість з 20 до 17 відсотків.

Метою законопроекту його ініціатор (народний депутат О. Дубінський) визначив досягнення збалансованості надходжень коштів до бюджету та стимулювання внутрішнього споживання, наслідком якого, на його думку, стане зниження цін для кінцевого споживача.

Читати далі

Законодавство

Надбавки на вироби медичного призначення доручать встановлювати Кабміну

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо врегулювання цін на лікарські засоби)» № 2735.

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів «Про лікарські засоби» та «Про ціни і ціноутворення» щодо регулювання і зниження цін на лікарські засоби.

Змінами до ст. 13 Закону «Про ціни і ціноутворення» визначається, що обмеження щодо встановлення розміру граничних торговельних надбавок (націнок) на лікарські засоби та вироби медичного призначення можуть встановлюватись Законами України.

Закон України «Про лікарські засоби» пропонується доповнити статтею 20-1, якою визначити, що рівень граничної постачальницько-збутової та торговельної (роздрібної) надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Розмір зазначених надбавок не може перевищувати 7% та 15 % відповідно від оптово-відпускної (для постачально-збутових надбавок) та закупівельної (для торговельних надбавок) ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника
||
№ Документа: 654
Дата прийняття: 01.08.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 965/32417
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника
||
№ Документа: 654
Дата прийняття: 01.08.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 965/32417
Внутрішній номер документа: Немає