Connect with us

Законодавство

Судові рішення про пенсійні та інші соціальні виплати не підлягатимуть касаційному оскарженню

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11170, яким передбачено визначити особливості розгляду справ незначної складності щодо пенсійних та інших соціальних виплат.

Зокрема новою ст. 263-1 Кодексу адміністративного судочинства України запропоновано встановити, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Справи, визначені цією статтею, суд розглядає у строк не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

У справах, визначених цією статтею, заявами по суті справи є позов та відзив. Відзив подається суб’єктом владних повноважень протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов у встановлений строк може кваліфікуватися судом як визнання позову.

Читайте також: Унормування перегляду за нововиявленими обставинами ухвали слідчого судді визнано конституційним

Суб’єкт владних повноважень одночасно з відзивом повинен подати суду всі наявні у нього докази, які були покладені в основу оскаржуваного рішення, дії чи бездіяльності.

Невиконання суб’єктом владних повноважень цього обов’язку незалежно від причин суд розцінює як відсутність доказів правомірності рішення, дії чи бездіяльності такого суб’єкта владних повноважень та вирішує справу на основі наявних доказів.

Суд може розглянути справу, визначену цією статтею, в судовому засіданні з повідомленням сторін у разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем відзиву суд прийде до висновку про неможливість ухвалення судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

За результатом розгляду справ, визначених цією статтею, суд ухвалює скорочене рішення, яке за формою і змістом повинно містити вступну і резолютивну частини.

За заявою позивача або суб’єкта владних повноважень, які мають намір оскаржити судове рішення, передбачене вище, суд протягом десяти днів з дня надходження такої заяви складає повне судове рішення.

При цьому апеляційна скарга розглядатиметься судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття апеляційного провадження, а докази, які не були подані суб’єктом владних повноважень до суду першої інстанції, не прийматимуться судом апеляційної інстанції незалежно від причин їх неподання.

Рішення суду апеляційної інстанції у справах, визначених цією статтею, не підлягатиме оскарженню в касаційному порядку.

Нагадаємо, розрахункову величину для обчислення виплат за рішенням суду можуть скасувати

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.