Connect with us

Законодавство

Розрахункову величину для обчислення виплат за рішенням суду можуть скасувати

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо розрахункової величини для обчислення виплат за рішенням суду № 11154.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту, ст. 9 Закону України «Про оплату праці» закріплено, що мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому передбачена ч. 2 ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» мінімальна заробітна плата (1600 грн), яка має застосовуватися як розрахункова величина для обчислення виплат за рішенням суду, майже вдвічі нижча, ніж визначений ст. 7 цього Закону прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн).

Читайте також: Допомога 2,5 прожиткового мінімуму на дітей без батьківського піклування, які тимчасово влаштовані в сім’ю

Таким чином, застосування зменшеного розміру мінімальної заробітної плати в окремих випадках призведе до порушення ст. 43 Конституції України, якою гарантується, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

З огляду на це, проектом передбачено виключити ч. 2 ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», якою визначено розмір мінімальної заробітної плати, що застосовується як розрахункова величина для обчислення виплат за рішеннями суду, на рівні 1600 грн.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.