Законодавство
Особисте розпорядження грошовою допомогою на випадок смерті військовий має передати командиру впродовж 10 днів після підписання
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 травня 2024 р. № 550, якою визначено механізм та строки передачі військовослужбовцем, військовозобов’язаним або резервістом, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, оригіналу особистого розпорядження командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування), складеного на випадок своєї загибелі (смерті), про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором.
Зокрема, військовослужбовець, військовозобов’язаний або резервіст, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, має право скласти особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках.
Особисте розпорядження складається письмово в довільній формі із зазначенням військового звання, прізвища, імені та по батькові (за наявності), дати народження, місця проживання чи перебування (реєстрації місця проживання), реєстраційного номера облікової картки платника податків військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, а також місця і часу складення особистого розпорядження. В особистому розпорядженні обов’язково зазначаються частка (частки) належної до виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), а також особа (особи), якій (яким) здійснюватимуться такі виплати.
В особистому розпорядженні також можуть зазначатися відомості щодо територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яким призваний/прийнятий на військову службу військовослужбовець, або номер військової частини, в якій він проходить військову службу, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти.
Особисте розпорядження повинно бути особисто підписане військовослужбовцем, військовозобов’язаним або резервістом, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
Справжність підпису військовослужбовця Збройних Сил, військовозобов’язаного або резервіста, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, на особистому розпорядженні засвідчує командир військової частини або нотаріус.
Читайте також: Грошову допомогу сім’ям загиблих бійців виплачуватимуть з резервного фонду
У разі складення особистого розпорядження військовослужбовцем СБУ справжність підпису на особистому розпорядженні засвідчує начальник (керівник) підрозділу Центрального управління, регіонального органу, закладу, установи СБУ, штабу Антитерористичного центру при СБУ або нотаріус, а у разі складення військовослужбовцем іншого органу або військового формування, крім Збройних Сил, зазначеного у пп. 1 п. 1 ст. 3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», – командир/керівник підрозділу органу (служби, військового формування) або нотаріус.
Оригінал особистого розпорядження передається військовослужбовцем, військовозобов’язаним або резервістом, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) в день засвідчення на ньому справжності підпису або в десятиденний строк з дня засвідчення підпису (у разі засвідчення справжності підпису на особистому розпорядженні нотаріусом), про що робиться відповідний запис на копії особистого розпорядження.
Копія особистого розпорядження зберігається у військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
Після засвідчення справжності підпису оригінал особистого розпорядження передається командиром військової частини, командиром/керівником підрозділу органу (служби, військового формування) до служби діловодства (канцелярії) військової частини, реєструється в установленому порядку та:
– надсилається для зберігання до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (оригінал особистого розпорядження військовослужбовця Збройних Сил, військовозобов’язаного або резервіста, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві);
– долучається до особової справи військовослужбовця СБУ, іншого органу або військового формування, крім Збройних Сил.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.