Connect with us

Думка експерта

Для боротьби з корупцією у Президента є серйозний інституційний інструмент

Опубліковано

Михайло ПЛАСТУН,
кандидат юридичних наук,
заступник начальника департаменту захисту економіки Нацполіції України (2015—2016 рр.)

Ідеться, звісно, про Національну раду з питань боротьби з корупцією при Президенті України (далі – Нацрада).

Питання не в назві цього дорадчого органу. Головне – зацікавленність у його практичній роботі, якої не було, гадаю, в минулого глави держави. Нагадаю, що вже є увесь законодавчий базис для функціонування Нацради і функціоналу в неї прописано доволі багато. Головне те, що вона може формувати й координувати антикорупційну політику між багатьма учасниками процесу, розробляти перспективні проекти законодавчих актів, впливати за рахунок публічності на ключові призначення в антикорупційні органи.

Але є кілька важливих нюансів, на які треба звернути увагу. Перший – слід залишити її діяльність саме при Офісі Президента. Наразі деякі експерти пропонують передати функції її секретаріату до НАЗК. Але це обтяжує додатковим навантаженням й без того проблемне Національне агентство з питань запобігання корупції та понижує статус власне самої Нацради. Крім того, при НАЗК вже є своя Громадська рада. Отже, неминучими стануть конфлікти та плутанина в діяльності обох органів.

Другий аспект – варто провести перемовини з міжнародними партнерами щодо можливості створення на базі такої Нацради а-ля краудфандингової платформи за рахунок міжнародних донорських програм по боротьбі з корупцією. Приклад такого симбіозу в Україні вже є. У рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо підтримання української антикорупційної ініціативи між урядом та ОЕСР було створено Раду бізнес-омбудсмена. Отже, якщо в нового Президента України заяви про однозначну перемогу над корупцією та повну відкритість діяльності влади не є лише деклараціями, він неодмінно повинен скористатися своїм правом на формування такого потужного консультативно-дорадчого органу з широким представництвом для новообраних парламентарів, чиновників, суддів, представників громадського сектора. Це й може стати базисним майданчиком для демонстрації політичної волі глави держави в боротьбі з корупцією.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.