Connect with us

Думка експерта

Олексій Харитонов: Україна ризикує опинитися в ізоляції

Вражає, що такі дипломатичні формулювання все ще не знаходять відгуку у наших високопосадовців. Вони або до останнього не вірять, що їхні дії справді призведуть до серйозних негативних наслідків для держави, або їм це не дуже важливо.

Однак загроза обмеження чи навіть повного позбавлення нашої держави фінансової та організаційної допомоги реальна.

Логіка наших партнерів юридично обґрунтована.

Дивіться, Україна підписала міжнародні договори? Підписала. Це, наприклад,

  • План дій щодо візової лібералізації,
  • Угода про будівництво держави
  • та Угода про надання макрофінансової допомоги.

Логічно, якщо країна свої зобов’язання не виконує, то контрагенти мають повне право обмежити або навіть цілком припинити грошову допомогу на відповідні реформи.

Коли ж частина допомоги не регулюється міжнародними договірними зобов’язаннями, а надається на меценатській основі, то її допомогу взагалі може бути припинено у будь-який момент.

Важливий приклад — інститут електронного декларування. Він є обов’язковою вимогою в реформуванні Україною антикорупційного законодавства.

Україна звітує перед МВФ та запевняє ЄС в його працездатності та ефективності, насправді ж результати невтішні: з  майже мільйона поданих декларацій було оброблено лише кілька сотень.

Уже цього достатньо для розірвання укладених міжнародних угод, і той факт, що наші контрагенти досі цього не зробили, говорить про їхню терплячість, а не продуктивну працю наших високопосадовців.

А давайте не забувати, що відсутність або істотне обмеження міжнародно-правової підтримки з боку потужних західних держав в умовах війни з Російською Федерацією може призвести до катастрофічних наслідків.

Сталі приватні стосунки з іноземними підприємствами-інвесторами — важлива умова функціонування економіки України. Проте вони також потерпають від корупції та непрозорих правил ведення бізнесу.

З цього приводу Джудіт Гоф зазначає, що на українському ринку представлено багато відомих британських компаній — Land Rover, JCB, Mark&Spencer та безліч інших, — які постійно скаржаться на те, що їхній розвиток тут гальмує корупція, величезна кількість регуляцій та високі податкові ставки.

За підсумком, що ми бачимо? Гальмування реформ у сфері дерегулювання господарської діяльності — раз, недостатня потужність та дієвість боротьби з корупцією, яка мала б бути умовою та запорукою виконання Україною міжнародно-правових зобов’язань — це два.

З огляду на це, Україна ризикує опинитися в міжнародній ізоляції та отримати величезні економічні збитки

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.