3 мільярди за злочинним планом податківців та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 3 грудня 2018 р. | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

3 мільярди за злочинним планом податківців та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 3 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 3 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Сихівський районний суд м. Львова. Обвинувачуються заступник прокурора Рівненської області у тому, що він, діючи з рядом інших осіб державного сектору, створив злочинну організацію та організував незаконне видобування на території Рівненської області бурштину-сирцю; систематично одержував від окремих осіб неправомірну вигоду в особливо великих розмірах за невжиття заходів реагування з протидії його нелегального видобутку.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній заступник начальника ГУ Міндоходів в м. Києві, начальник та заступники начальника ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів в м. Києві у тому, що зловживаючи своїм службовим становищем реалізували розроблений злочинний план та заволоділи коштами Державного бюджету України в сумі понад 3 000 000 000 грн.
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишній заступник прокурора Київської області, заступник начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та громадянин у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди у розмірі 200 000 доларів США; зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів до неї; незаконному придбанні спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.
 • Кагарлицький районний суд Київської області. Обвинувачуються 8 громадян, які використовуючи завідомо підроблені документи, упродовж 2007 р. незаконно заволоділи земельними ділянками площею 110 га вартістю 716 000 000 грн, що перебували у користуванні Обухівського лісництва ДП «Київський лісгосп», з подальшою їх легалізацією шляхом продажу.
 • Дніпровський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній працівник БМОП «Беркут» ГУ МВС України в Харківській області у вчиненні стосовно двох учасників акцій протесту насильницьких дій, а саме побиття під час подій 19 січня 2014 р. на вул. Грушевського у м. Києві, на колонаді центрального входу до стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується директор ТОВ «Арстрейд», у тому, що діючи з метою незаконного збагачення, зловживаючи службовим становищем, сприяв протиправному заволодінню грошовими коштами ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» загалом на суму понад 10 500 000 грн, шляхом забезпечення укладення договору з цим підприємством про поставки електричної низьковольтної апаратури за державні кошти.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується адвокат у підбуренні до незакінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовим особам, які займають відповідальне становище та заволодінні грошовими коштами на суму 120 000 доларів США.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються Голова та головний контролер Рахункової палати України, які упродовж 2014-2015 рр. вивели із державної власності квартиру, придбану за державні кошти, вартістю 1 400 000 грн, якою в подальшому заволодів останній.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

П’ять років в’язниці за підкуп виборців

Опубліковано

on

От

В Одеській області за підкуп виборців засудили до позбавлення волі мешканку Кілійського району, повідомляється на сайті прокуратури.

«Прокурори підтримали публічне обвинувачення в суді стосовно громадянки, підозрюваної в порушенні положень виборчого законодавства (частини 2, 4 ст. 160 КК України)», — йдеться в інформації.

Як повідомляється, жінка підшукувала жителів району, які перебували в складному матеріальному становищі, і яким була необхідна грошова допомога. Схема передбачала оману виборців й укладення безоплатних угод з кандидатом для проведення агітації, а згодом — голосування за певних осіб.

Кілійський райсуд визнав підозрювану винуватою в неодноразовому підкупі виборців на користь окремої політичної сили в Кілії і в с. Шевченкове цього ж району. Жінку засуджено до 5 років і 6 місяців позбавлення волі, а також позбавлення права займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

8 000 грн за звільнення від відбування покарання та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 11 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 11 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачуються особи, які займали керівні посади в ДПІ у Печерському районні ДПС м. Києва за зловживання службовим становищем та шляхом реалізації злочинної схеми, заволодінні коштами з Державного бюджету у сумі 616 000 000 грн.
 • Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується колишній прокурор Білогірського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області у вимаганні та одержанні від обвинуваченого у кримінальному провадженні неправомірної вигоди в розмірі 8 000 грн за сприяння у звільненні останнього від відбування покарання з випробуванням.
 • Жовтневий районний суд м. Маріуполя. Обвинувачуються 4 громадянин, які здійснювали злочинну діяльність, спрямовану на створення фіктивних підприємств, вчиняли дії з прикриття діяльності з незаконного формування суб’єктами господарювання реального сектору економіки податкового кредиту з ПДВ, чим спричинено державі збитки загалом на суму 3 600 000 грн.
 • Орджонікідзевський районний суд м. Харкова. Обвинувачується заступник директора ДП «Завод «Електроважмаш», який через низку підконтрольних суб’єктів господарювання за заниженою вартістю реалізував продукцію підприємства (двигун постійного електроструму) з метою мінімізації офіційного прибутку державного підприємства, спричинивши збитки ДП в розмірі 37 300 000 грн.
 • Заводський районний суд м. Запоріжжя. Обвинувачується громадянин, який обіймаючи посаду директора ТОВ «ЗТМК», вчинив розтрату грошових коштів загалом на суму 110 000 000 доларів США, отриманих від компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед», цільовим призначенням яких було виконання стратегічної програми розвитку та технічної модернізації виробництва ТОВ «ЗТМК».
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачується директор Інституту агроекології і природокористування НАН України у вимаганні неправомірної вигоди у розмірі 500 000 доларів США та одержання її частини – 300 000 доларів США.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Феодосійського міського суду АРК у продовженні ним роботи на посаді судді незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим було забезпечував функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Безпідставне розстрочення 2 млрд рентних платежів та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 10 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 10 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачується заступник Міністра охорони здоров’я України, який діючи спільно з директором Урологічного центру Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, систематично одержували неправомірну вигоду загалом на суму 30 000 грн за сприяння у здійсненні незаконної діяльності.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших, які заволоділи понад 6 400 000  євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю, за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
 • Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується начальник управління прокуратури Кіровоградської області, який за пособництва керівника підприємства, вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 6 500 доларів США за сприяння у зміні обвинувального вироку у кримінальному провадженні стосовно іншої особи та зняття арешту з автомобіля.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується слідчий в особливо важливих справах прокуратури Київської області, який діючи за попередньою змовою з адвокатом та іншими невстановленими особами, одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 50 000 доларів США за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженої на виконання функцій держави.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується голова ДФС України за прийняття безпідставних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на суму понад 2 000 000 000 грн для платників податків – юридичних осіб ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма «ХАС» та ТОВ «Карпатнадраінвест».
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується посадова особа Державної служби експортного контролю України, яка вимагала від підприємства неправомірну вигоду в розмірі 250 000 доларів США за надання дозволу на експорт товарів подвійного значення за кордон.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.