Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Адвокати – агенти хабарників та інші резонансні кримінальні справи четверга, 24 січня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 24 січня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

  • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачуються старший офіцер відділу забезпечення підготовки військ Головного Управління підготовки ЗСУ Генштабу ЗСУ та заступника начальника – начальника центру спеціальних перевірок і люстрації Головного центру кадрового забезпечення Державної прикордонної служби України у вимаганні та одержані від громадянина неправомірної вигоди загалом на суму 6 000  США за безперешкодне та швидке призначення останнього до відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону.
  • Малиновський районний суд м. Одеси. Обвинувачується прокурор Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області у заволодіння майном громадянина у сумі 5 000 доларів США шляхом зловживання довірою та підбурюванні його до замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі за нібито вирішення питання щодо прийняття рішення про звільнення останнього від кримінальної відповідальності та зняття раніше накладеного арешту.
  • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачуються двоє громадян у пособництві іншим співучасникам злочинів у: незаконному позбавленні волі людини, що супроводжувалось заподіянням їй фізичних страждань; катуванні потерпілого з метою отримати від нього відомості та визнання певних дій та фактів; хуліганстві  з особливою зухвалістю, тощо.
  • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших, які заволоділи понад 6 400 000  євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю, за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
  • Комунарський районний суд м. Запоріжжя. Обвинувачується головний лікар КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня», який діючи за пособництва керівника ТОВ «ТФК «ЛАЗ» за участі секретаря комітету з конкурсних торгів лікарні, організував процедуру закупівлі авто швидкої допомоги за рахунок субвенції з державного бюджету, проте придбав 26 авто, які не відповідають комплектації та технічним стандартам України, тобто їх використання за призначенням неможливе, чим спричинив збитки на суму 13 000 000 грн.
  • Іллічівський районний суд м. Маріуполя. Обвинувачується начальник одного з відділів прокуратури Донецької області, який за пособництва іншого начальника відділу цієї ж прокуратури та адвоката одержав неправомірну вигоду в розмірі 10 000 доларів США за повернення арештованого у кримінальному провадженні майна.
  • Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується Голова Здолбунівського районного суду Рівненської області, який діючи спільно з адвокатом та цивільною особою, одержали неправомірну вимогу в розмірі 3 500 доларів США за вплив на колегію суддів апеляційного суду Рівненської області для прийняття рішення про задоволення апеляційної скарги.
  • Луцький міський суд. Обвинувачуються директор та начальник елеватора ДП «Луцький КХП №2» у вчиненні ними розтрати зерна ПАТ «Аграрний Фонд» вагою більше ніж 26 тон, чим було спричинено збитки цьому підприємству в розмірі понад 56 000 000 грн.
  • Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області. Обвинувачується Голова Козівського районного суду Тернопільської області та адвокат, які одержали неправомірну вигоду в розмір 2 000 доларів США за винесення рішення про відмову у задоволенні судом подання кримінально-виконавчої інспекції.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

Квартира – хабар за право оренди землі та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 22 липня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 22 липня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

Пустомитівський районний суд Львівської області. Обвинувачується депутат Вінницької міськради, який вимагав та одержав від голови житло-будівельного кооперативу «Рідний дім» неправомірну вигоду у розмірі 10 000 доларів США та однокімнатну квартиру вартістю 350 000 грн за сприяння у продовженні договору оренди земельної ділянки.

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Обвинувачується громадянка, яка склала висновок із завідомо неправдивими відомостями щодо реалізації товариством власної продукції – зернових культур – більше ніж 75% від загального товарообороту, в результаті чого товариству було надано спеціальний режим оподаткування, що призвело до невиплати ним ПДВ на загальну суму майже 3 400 000 грн. 

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується адвокат, який підбурював громадян до незакінченого замаху на надання неправомірної вигоди особам, які займають особливо відповідальне становище, та заволодів грошовими коштами в розмірі 120 000 доларів США.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Красногвардійського районного суду АР Крим, який продовжив працювати на своїй посаді у незаконно створеній Республіці Крим, чим забезпечив допомогу представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

Кримінальна хроніка

Суди над шпигунами ДНР та інші резонансні кримінальні справи четверга, 18 липня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 18 липня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

Дзержинський міський суд Донецької області. Обвинувачується старший спеціаліст так званого «Міністерства праці та соціальної політики ДНР», який отримав від громадянина інформацію про переміщення військової техніки підрозділів ЗСУ, залучених до проведення антитерористичної організації на території Покровського району Донецької області, та у подальшому передавав дані представнику розвідки так званої «Республіканської гвардії ДНР».

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній начальник ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, який організував та здійснив силовий штурм протестувальників на Майдані Незалежності у м. Києві у тому числі здійснення його силової фази у будівлі Федерації профспілок України.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин, який незаконно перешкоджав проведенню мітингів, походів, та вчинив замах на умисне вбивство кількох осіб.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній міліціонер ПМОП «Беркут», який перевищив владу та службові повноваження, що супроводжувалося насильством, та умисно перешкоджав законній діяльності журналіста, організації та проведенню зборів, мітингів, на виконання явно злочинного наказу.

Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються троє колишніх народних депутатів, які здійсни фальсифікацію результатів голосування під час одного з пленарних засідань ВР України.

Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Севастопольського апеляційного господарського суду, який продовжив свою роботу після незаконного створення Республіки Крим, чим сприяв представникам РФ у проведені підривної діяльності на території України.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду. Розгляд скарги прокурора на рішення нижчих судів у справі за обвинуваченням громадянина, який сприяв діяльності терористичної організації «ДНР» шляхом отримання від знайомого номерів телефонів та особистих даних працівників правоохоронних органів та військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь у проведенні АТО, з метою подальшої передачі відомостей представникам терористичної організації.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

Кримінальна хроніка

Майже півмільярда хабарів за контракти на поставку деревини та інші резонансні кримінальні справи середи, 17 липня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 17 липня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується колишній прокурор Білогірського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області, який вимагав та одержав від обвинуваченого у кримінальному проваджені неправомірну вигоду в розмірі 8 000 грн за сприяння у звільнені останнього від відбування покарання з випробуванням.

Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується перший проректор Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 25 000 грн за вжиття заходів щодо зарахування особи на ІІ курс одного з факультетів цієї академії.

Ковпаківський районний суд м. Суми. Обвинувачується головний державний інспектор митного посту «Суми-центральний», який в інтересах юридичних осіб провів розмитнення вантажних автомобілів під виглядом сідельних тягачів, чим спричинив державі матеріальні збитки на суму понад 2 300 000 грн.

Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються службові особи ДП «ОГХК», які продавали титановмісні руди за заниженою вартістю через підконтрольні іноземні компанії з подальшим продажом руд іноземним суб’єктам господарювання реального сектору економіки за дійсними ринковими цінам, чим завдали державному підприємству шкоду на загальну суму майже 13 000 000 доларів США.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються депутат Київради та громадянин у незаконному заволодінні земельною ділянкою на території Шевченківського районну у м. Києві, де на підставі підроблених документів було розпочато будівництво багатоквартирного будинку, та вчинення інших дій, зокрема недекларування позики у розмірі понад 4 000 000 грн.

Малиновський районний суд м. Одеси. Обвинувачується голова Березівської райдержадміністрації Одеської області, який будучи суб’єктом декларування, подав завідомо недостовірні відомості у декларації, не зазначивши корпоративні права дружини на частку майна у юридичних особах, які сам їй і подав.

Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин, який за пособництва колишнього голови Державного агентства лісових ресурсів України та його дружини, вимагав та одержав від низки іноземних компаній, неправомірну вигоду в розмірі майже 3 700 000 доларів США та близько 11 000 000 євро за пролонгацію контрактів щодо поставки деревини, тобто загалом майже на 420 000 000 грн.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.