Connect with us

Кримінальна хроніка

Екс-керівникам АМПУ вручено обвинувальний акт

Обвинувальний акт вручено семи підозрюваним у заволодінні 247 млн гривень ДП «Адміністрація морських портів України».

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

Мова, зокрема, про екс-голову АМПУ (2014—2017 рр.), першого заступника голови АМПУ (з 2015 р. і досі), екс-начальника відділу закупівель АМПУ — голову комітету з конкурсних торгів (2015—2018 рр.), заступника начальника Одеського філіалу АМПУ (на час вчинення злочину займав посаду заступника начальника відділу закупівель АМПУ — секретаря комітету з конкурсних торгів), директора ТОВ «Техморгідробуд Миколаїв», бенефіціара ТОВ «Техморгідробуд Миколаїв» та бенефіціара компанії-нерезидента (підприємства-учасника злочину).

Дії цих осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу («Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах»). Крім того, бенефіціар ТОВ «Техморгідробуд Миколаїв», бенефіціар компанії нерезидента та представник компанії-нерезидента також звинувачуються в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України.

Джерело: Юридичний вісник України

Кримінальна хроніка

Захотілося земельки

Прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно депутата Васильківської районної ради за фактом незаконного заволодіння земельною ділянкою площею майже 30 га вартістю понад 10 млн грн на території Васильківського району.

Йому інкриміновано шахрайство, використання підроблених документів, легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, у великому розмірі та подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. За даними слідства, в 2017 році депутат райради, використовуючи підроблені документи, а саме державний акт та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, ввівши в оману державного реєстратора, зареєстрував право власності на земельну ділянку. Після чого цю землю підозрюваний передав до статутного капіталу фермерського господарства, в якому є директором. Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювалося Васильківським відділом поліції за процесуального керівництва Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Пачка «зелених» за закриття кримінального провадження

Офісом Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно слідчого Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та адвоката за фактом вимагання й одержання неправомірної вигоди.

Досудовим розслідуванням встановлено, що слідчий за пособництва адвоката, використовуючи своє службове становище, вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 11 тис. доларів США за закриття кримінального провадження стосовно колишнього керівника суб’єкта господарювання, який намагався ухилитися від сплати податків в особливо великих розмірах.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Правоохоронці затримали прокурора і поліцейського

Генеральною інспекцією Офісу Генерального прокурора спільно з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ й слідчими Державного бюро розслідувань затримано начальника відділу однієї з місцевих прокуратур Черкаської області і начальника місцевого відділення поліції за фактом підбурювання до зайняття гральним бізнесом, бездіяльності щодо незаконної діяльності з організації азартних ігор та одержання неправомірної вигоди.

За даними слідства, начальник відділу місцевої прокуратури за попередньою змовою з начальником відділення поліції підбурювали підприємця до відкриття мережі незаконних гральних закладів, а надалі вживали активні заходи щодо прикриття їх діяльності. За таке сприяння правоохоронці вимагали неправомірну вигоду в сумі еквівалентній 500 дол США за роботу одного закладу. Прокурор і поліцейський загалом отримали 51 тисячу гривень й були затримані під час одержання чергового траншу хабара. Наразі вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

Telegram