Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

ГПУ завершила розслідування «справи Арбузова»

Опубліковано

on

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінального провадження щодо розтрати 220 мільйонів гривень Нацбанку його екс-головою і екс-віце-прем’єром Сергієм Арбузовим.

Про це Ю. Луценко написав у Facebook. «Департаментом міжнародно-правового співробітництва ГПУ завершено досудове розслідування справи колишнього голови НБУ та першого віце-прем’єр-міністра України Арбузова, якому інкримінується зловживання своїм службовим становищем у складі злочинної організації, що призвело до розтрати активів Нацбанку на суму 220 млн грн», — написав очільник Генпрокуратури.

Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження справа буде передана до суду.

Нагадаємо, у серпні 2017-го суд дозволив заочно розслідувати справу Сергія Арбузова. Він є фігурантом кримінального провадження за фактом невиконання покупцем пакету акцій ВАТ «Укртелеком» – ТОВ «ЄСУ» умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення та незаконного її фінансування упродовж 2012 – 2013 років за рахунок коштів держбюджету на суму 220 млн гривень.

Арбузова також підозрюють у співучасті в заволодінні коштами Чорноморнафтогазу під час закупівлі «вишок Бойка».

Джерело: Юридичний вісник України

Кримінальна хроніка

Квартира – хабар за право оренди землі та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 22 липня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 22 липня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

Пустомитівський районний суд Львівської області. Обвинувачується депутат Вінницької міськради, який вимагав та одержав від голови житло-будівельного кооперативу «Рідний дім» неправомірну вигоду у розмірі 10 000 доларів США та однокімнатну квартиру вартістю 350 000 грн за сприяння у продовженні договору оренди земельної ділянки.

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Обвинувачується громадянка, яка склала висновок із завідомо неправдивими відомостями щодо реалізації товариством власної продукції – зернових культур – більше ніж 75% від загального товарообороту, в результаті чого товариству було надано спеціальний режим оподаткування, що призвело до невиплати ним ПДВ на загальну суму майже 3 400 000 грн. 

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується адвокат, який підбурював громадян до незакінченого замаху на надання неправомірної вигоди особам, які займають особливо відповідальне становище, та заволодів грошовими коштами в розмірі 120 000 доларів США.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Красногвардійського районного суду АР Крим, який продовжив працювати на своїй посаді у незаконно створеній Республіці Крим, чим забезпечив допомогу представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

Кримінальна хроніка

Суди над шпигунами ДНР та інші резонансні кримінальні справи четверга, 18 липня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 18 липня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

Дзержинський міський суд Донецької області. Обвинувачується старший спеціаліст так званого «Міністерства праці та соціальної політики ДНР», який отримав від громадянина інформацію про переміщення військової техніки підрозділів ЗСУ, залучених до проведення антитерористичної організації на території Покровського району Донецької області, та у подальшому передавав дані представнику розвідки так званої «Республіканської гвардії ДНР».

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній начальник ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, який організував та здійснив силовий штурм протестувальників на Майдані Незалежності у м. Києві у тому числі здійснення його силової фази у будівлі Федерації профспілок України.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин, який незаконно перешкоджав проведенню мітингів, походів, та вчинив замах на умисне вбивство кількох осіб.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній міліціонер ПМОП «Беркут», який перевищив владу та службові повноваження, що супроводжувалося насильством, та умисно перешкоджав законній діяльності журналіста, організації та проведенню зборів, мітингів, на виконання явно злочинного наказу.

Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються троє колишніх народних депутатів, які здійсни фальсифікацію результатів голосування під час одного з пленарних засідань ВР України.

Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Севастопольського апеляційного господарського суду, який продовжив свою роботу після незаконного створення Республіки Крим, чим сприяв представникам РФ у проведені підривної діяльності на території України.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду. Розгляд скарги прокурора на рішення нижчих судів у справі за обвинуваченням громадянина, який сприяв діяльності терористичної організації «ДНР» шляхом отримання від знайомого номерів телефонів та особистих даних працівників правоохоронних органів та військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь у проведенні АТО, з метою подальшої передачі відомостей представникам терористичної організації.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

Кримінальна хроніка

Майже півмільярда хабарів за контракти на поставку деревини та інші резонансні кримінальні справи середи, 17 липня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 17 липня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується колишній прокурор Білогірського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області, який вимагав та одержав від обвинуваченого у кримінальному проваджені неправомірну вигоду в розмірі 8 000 грн за сприяння у звільнені останнього від відбування покарання з випробуванням.

Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується перший проректор Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 25 000 грн за вжиття заходів щодо зарахування особи на ІІ курс одного з факультетів цієї академії.

Ковпаківський районний суд м. Суми. Обвинувачується головний державний інспектор митного посту «Суми-центральний», який в інтересах юридичних осіб провів розмитнення вантажних автомобілів під виглядом сідельних тягачів, чим спричинив державі матеріальні збитки на суму понад 2 300 000 грн.

Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються службові особи ДП «ОГХК», які продавали титановмісні руди за заниженою вартістю через підконтрольні іноземні компанії з подальшим продажом руд іноземним суб’єктам господарювання реального сектору економіки за дійсними ринковими цінам, чим завдали державному підприємству шкоду на загальну суму майже 13 000 000 доларів США.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються депутат Київради та громадянин у незаконному заволодінні земельною ділянкою на території Шевченківського районну у м. Києві, де на підставі підроблених документів було розпочато будівництво багатоквартирного будинку, та вчинення інших дій, зокрема недекларування позики у розмірі понад 4 000 000 грн.

Малиновський районний суд м. Одеси. Обвинувачується голова Березівської райдержадміністрації Одеської області, який будучи суб’єктом декларування, подав завідомо недостовірні відомості у декларації, не зазначивши корпоративні права дружини на частку майна у юридичних особах, які сам їй і подав.

Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин, який за пособництва колишнього голови Державного агентства лісових ресурсів України та його дружини, вимагав та одержав від низки іноземних компаній, неправомірну вигоду в розмірі майже 3 700 000 доларів США та близько 11 000 000 євро за пролонгацію контрактів щодо поставки деревини, тобто загалом майже на 420 000 000 грн.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.