Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Кожному звільненому від відбування покарання – індивідуальну пробаційну програму

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Переліку заходів щодо реалізації пробаційних програм» від 28 березня 2018 р. № 926/5, видано задля забезпечення реалізації процедури наглядової пробації.

Наглядова пробація здійснюється щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням – ч. 3 ст. 10 Закону України «Про пробацію».

Відповідно до переліку пробаційних заходів, рішення про застосування пробації до засудженого приймається судом. На органи пробації покладено обов’язок надання судові всіх необхідних матеріалів щодо пробаційної програми, розробленої для конкретного засудженого.

Реалізація пробаційної програми передбачає:

  1. Складання графіка реалізації пробаційної програми;
  2. Виконання заходів, передбачених програмою;
  3. Оцінку результатів проходження програми;
  4. Підготовку висновку про виконання заходів, передбачених програмою.

Графік реалізації пробаційної програми додається до індивідуального плану роботи із засудженим. Реалізації пробаційної програми може передувати лікування засудженого від тяжких хвороб, які є небезпечними для оточуючих, алкоголізму, або вживання наркотичних засобів. Термін дії пробаційної програми не може перевищувати строку випробування, призначеного засудженому судом. Пробаційна програм може включати соціальну, психологічну роботу з засудженим, роботу з набуття ним нових знань та навичок, що в подальшому допоможе соціалізації засудженого.

Пробаційна програма може бути тимчасово перервана тільки за наявності поважних причин, що підтверджені документально – наприклад хвороба засудженого.

Якщо пробаційні заходи з об’єктивних причин виконати неможливо, відповідно пробаційна програма зупиняється без оцінки результатів.

Висновок щодо виконання заходів, передбачених пробаційною програмою, та оцінка результатів проходження програми додаються до матеріалів органу пробації, які подаються до суду щодо суб’єкта пробації у випадках, передбачених Кримінальним та Кримінально-виконавчим кодексами України.

Кримінальна хроніка

Посадовців Міносвіти викрили у зловживаннях

Опубліковано

on

Прокуратура Києва викрила мільйонні зловживання при закупівлі шкільного обладнання посадовцями структурних підрозділів Міністерства освіти і науки.

Як повідомляє прес-служба столичної прокуратури, за її процесуального керівництва слідчими СУ ГУ НП в м. Києві за оперативного супроводження ДЗЕ НП України викрито та оголошено підозру двом посадовим особам структурних підрозділів Міносвіти за фактом зловживання владою або службовим становищем при здійсненні державних закупівель шкільного обладнання.

За даними слідства, внаслідок непрозорого проведення закупівель, державному бюджету завдано збитків на суму майже 5,5 млн грн. Також досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи фірми-постачальника під час реалізації обладнання за бюджетні кошти, вивели на підконтрольні підприємства в офшорній зоні понад 17 мільйонів гривень», заявили в прокуратурі.

За результатами слідства начальнику відділу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а завідувачу відділу НЦ «Мала академія наук України» – у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Меру Черкас оголосили нову підозру

Опубліковано

on

Черкаському міському голові Анатолію Бондаренку оголосили підозру у зловживанні владою.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури. За даними слідства, міський голова Черкас у липні 2017 року відкликав апеляційну скаргу проти приватного забудовника. Підприємство не виконало умови договору оренди, через що Черкаська міська рада хотіла в суді стягнути з фірми заборгованість. Однак на підставі листа Бондаренка суд залишив без розгляду скаргу міськради.

У прокуратурі стверджують, що дії мера спричинили тяжкі наслідки «у вигляді недоотриманих доходів загальним фондом бюджету міста Черкаси в розмірі більш як 447 тис грн». Нову підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу Бондаренку оголосили в понеділок, 8 жовтня. Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

За першу підозру меру загрожує штраф від 1 700 до 17 000 гривень або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

НАБУ повідомило про підозру прокурору ГПУ

Опубліковано

on

НАБУ затримало старшого прокурора групи прокурорів Генпрокуратури, який вимагав у підозрюваних 20 тисяч доларів за укладення угоди про визнання винуватості.

Як заявляють у відомстві, 6 жовтня було повідомлено про підозру у вчиненні злочину прокурору Генеральної прокуратури. Йдеться про злочин, передбачений ч. 4 ст. 368 КК України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

У НАБУ додали, що співробітника ГПУ викрили напередодні на під час отримання 15 тисяч доларів неправомірної вигоди, які він вимагав за укладення угоди про визнання винуватості з двома особами, котрих підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України (незаконний обіг наркотиків).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

Про затвердження Переліку заходів щодо реалізації пробаційних програм
||
№ Документа: 926/5
Дата прийняття: 28.03.2018
Дата набрання чинності: 15.05.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.04.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 483/31935
Внутрішній номер документа: Немає