Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Кожному звільненому від відбування покарання – індивідуальну пробаційну програму

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Переліку заходів щодо реалізації пробаційних програм» від 28 березня 2018 р. № 926/5, видано задля забезпечення реалізації процедури наглядової пробації.

Наглядова пробація здійснюється щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням – ч. 3 ст. 10 Закону України «Про пробацію».

Відповідно до переліку пробаційних заходів, рішення про застосування пробації до засудженого приймається судом. На органи пробації покладено обов’язок надання судові всіх необхідних матеріалів щодо пробаційної програми, розробленої для конкретного засудженого.

Реалізація пробаційної програми передбачає:

 1. Складання графіка реалізації пробаційної програми;
 2. Виконання заходів, передбачених програмою;
 3. Оцінку результатів проходження програми;
 4. Підготовку висновку про виконання заходів, передбачених програмою.

Графік реалізації пробаційної програми додається до індивідуального плану роботи із засудженим. Реалізації пробаційної програми може передувати лікування засудженого від тяжких хвороб, які є небезпечними для оточуючих, алкоголізму, або вживання наркотичних засобів. Термін дії пробаційної програми не може перевищувати строку випробування, призначеного засудженому судом. Пробаційна програм може включати соціальну, психологічну роботу з засудженим, роботу з набуття ним нових знань та навичок, що в подальшому допоможе соціалізації засудженого.

Пробаційна програма може бути тимчасово перервана тільки за наявності поважних причин, що підтверджені документально – наприклад хвороба засудженого.

Якщо пробаційні заходи з об’єктивних причин виконати неможливо, відповідно пробаційна програма зупиняється без оцінки результатів.

Висновок щодо виконання заходів, передбачених пробаційною програмою, та оцінка результатів проходження програми додаються до матеріалів органу пробації, які подаються до суду щодо суб’єкта пробації у випадках, передбачених Кримінальним та Кримінально-виконавчим кодексами України.

Кримінальна хроніка

Резонансні кримінальні справи вівторка 31 липня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 31 липня 2018 р. в судах розглядають резонансні справи:

 • Дарницький районний суд міста Києва. Обвинувачується командир батальйону міліції особливого призначення «Беркут», який надав незаконний наказ на розгін мирної акції протесту в центральній частині міста Києва,  внаслідок чого отримали тілесні ушкодження 140 протестувальників.
 • Печерський районний суд міста Києва. Обвинувачуються колишні командири батальйону та відділення міліції особливого призначення «Беркут» у перешкоджанні проведенню зборів і мітингів та силовому витісненні протестувальників у ніч з 10 на 11 грудня 2013 р. на вул. Інститутській у місті Києві, внаслідок чого тілесні ушкодження отримали 12 осіб.
 • Тернопільський міськрайонний суд. Обвинувачується військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату, який одержав від громадянина 66 000 грн неправомірної вигоди за ініціювання перед керівництвом питання щодо призначення останнього на посаду військового комісара.
 • Дарницький районний суд міста Києва. Обвинувачується колишній військовий прокурор Дарницького гарнізону у недбалому ставленні до служби, що спричинило матеріальні збитків результаті заволодіння підпорядкованим працівником  – прокурором цієї військової прокуратури – грошовими коштами в сумі 38 800 дол. США та 60 500 грн, які були речовими доказами у кримінальному проваджені.
 • Фастівський районний суд Київської області. Обвинувачуються Макіївський сільський голова та виконувач обов’язків Держземагентства в Білоцерківському районі у тому, що за попередньо змовою одержали від громадянина 600 000 дол. США за «вирішення» земельних питань.
 • Бориспільський районний суд Київської області. Обвинувачується громадянин К. у вчиненні з корисливих мотивів та за попередньою змовою групою осіб замаху на умисне вбивство Тетяни Чорновіл.
 • Орджонікідзевський районний суд м. Харкова. Обвинувачується заступник директора ДП «Завод «Електоважмаш», який через низку підконтрольних підприємств незаконно реалізував продукцію підприємства (двигун постійного струму) за заниженою ціною з метою мінімізації звітного прибутку держпідприємства, спричинивши йому збитки в розмірі 37 300 000 гривень.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Справу одеського контрабандиста передали до суду

Опубліковано

on

Обвинувальний акт щодо відомого одеського контрабандиста Вадима Альперіна, який намагався дати 800 тисяч доларів хабара службовцю НАБУ, направлено до суду, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

«Дванадцятого липня прокурором у кримінальному провадженні обвинувальний акт скеровано до Печерського районного суду Києва за ч. 3 ст. 369 КК (пропозиція чи надання хабара) України для розгляду по суті», — йдеться в повідомленні. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна.

Як повідомлялося, у листопаді 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Генпрокуратури викрили особу, яка пропонувала співробітнику НАБУ 800 тисяч доларів за припинення розслідування кримінального провадження, в якому накладено арешт на близько 450 мільйонів гривень, підконтрольних викритій особі підприємств.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Начальнику ДФС у Вінницькій області оголошено про підозру

Опубліковано

on

Начальнику Головного управління ДФС у Вінницькій області Руслану Осмоловському повідомлено про підозру у створенні злочинної організації, ухиленні від сплати податків і зловживанні владою.

Про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, інформує прес-служба Генпрокуратури. «Шістнадцятого липня начальнику Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення згідно з ч. 1 ст. 255 — створення злочинної організації), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 (організація ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) КК України», — йдеться в повідомленні.

За словами Генпрокурора, у 2014 році на території Вінниці створено стале ієрархічне об’єднання — злочинну організацію, до складу якої, за інформацією слідства, увійшли посадові особи органів ДФС. Зокрема, в 2015–2016 роках члени цієї злочинної організації забезпечили призначення на найбільш важливі посади в органах ДФС України своїх представників, організувавши таким чином систему управління, в якій учасники злочинної організації мали вплив на прийняття всіх важливих рішень, що стосуються діяльності зазначених органів. Слідство у цьому кримінальному провадженні триває.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

Про затвердження Переліку заходів щодо реалізації пробаційних програм
||
№ Документа: 926/5
Дата прийняття: 28.03.2018
Дата набрання чинності: 15.05.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.04.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 483/31935
Внутрішній номер документа: Немає