Connect with us

Кримінальна хроніка

Квартира – хабар для судді та інші резонансні кримінальні справи середи, 13 березня 2019 р.

Сьогодні, 13 березня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній в.о. директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони у неналежному виконанні службових обов’язків під час постачання спеціальних засобів індивідуального захисту для потреб ЗСУ, що спричинило шкоду державі на суму понад 5 600 000 грн.
 • Центральний районний суд м. Миколаєва. Обвинувачуються громадяни, які вчинили державну зраду шляхом надання допомоги співробітникам розвідувального центру ЗС РФ у проведенні підривної діяльності проти України шляхом збирання відомостей у сфері політики, оборони, економіки та в інформаційній сфері України. Також вони передавали терористичній організації «ДНР» дані щодо переміщення підрозділів ЗСУ.
 • Новокаховський міський суд Херсонської області. Обвинувачується колишній заступник керівника Каховської місцевої прокуратури Херсонської області у вимаганні та одержанні від підприємця та його батька неправомірної вигоди в розмірі 300 000 грн за непритягнення особи до кримінальної відповідальності.
 • Червонозаводський районний суд м. Харкова. Обвинувачується колишній прокурор відділу прокуратури Харківської області, який вимагав та одержав від директора підприємства неправомірну вигоду в розмірі 110 000 грн за сприяння у здійсненні митного оформлення вантажів.
 • Апеляційний суд Черкаської області. Розгляд скарг прокурора та обвинуваченого щодо призначення більш тяжкого покарання та щодо скасування вироку відповідно у справі за обвинуваченням колишнього прокурора прокуратури м. Черкаси, який отримав неправомірну вигоду у розмірі 1 500 доларів США за повернення громадянину раніше вилученого авто та за вчинення інших протиправних дій.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується суддя Господарського суду м. Києва, яка неодноразово отримувала неправомірну вигоду за прийняття необхідних рішень сторонам проваджень, а також за вчинення нею шахрайських дій. Загалом сума хабарів склала понад 65 000 доларів США.
 • Московський районний суд м. Харкова. Обвинувачуються троє громадян у заволодінні бюджетними коштами у розмірі понад 5 100 000 грн, що належали територіальній громаді м. Харкова та були виділені міською радою для КП «ЗРБП», щоб придбати спеціальну техніку для перевезення вантажів.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишній голова Київської міської облдержадміністрації, директор ДП «Дніпровсько-Тетерівське державне лісомисливське господарство» та 17 їхніх пособників у незаконному заволодінні земельною ділянкою лісового фонду ДП площею 17,5 га вартістю 22 000 000 грн.
 • Конотопський міськрайонний суд Сумської області. Обвинувачується голова Господарського суду Сумської області, який вимагав від керівника правління одного з підприємств неправомірну вигоду у вигляді 2-кімнатної квартири вартістю 27 000 доларів США за забезпечення прийняття рішення про відмову у задоволенні позову.
 • Соснівський районний суд м. Черкаси. Обвинувачується старший слідчий одного з Департаментів Генпрокуратури, який під час проведення обшуку у домоволодінні громадянина, заволодів 22 скретч-картками на бензин, що належали Свидівоцькій сільраді, чим завдав шкоду раді у розмірі 4 800 грн.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується в.о. начальника ДП «Управління промислових підприємств ДАЗТУ», який діючи в інтересах декількох підприємств та всупереч інтересам ДП використовував реквізити ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал», здійснив закупівлю продукції у підприємств-спільників за завищеними цінами, чим заподіяв шкоду ДП на суму майже 27 000 000 грн.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

На Рівненщині заарештовано підполковника ДФС

Поліція Рівненщини затримала підполковника Державної фіскальної служби, який отримав хабара від підприємця за те, що не заважатиме його бізнесу.

«Аби уникнути тиску на свій бізнес, підприємець повинен був надати старшому слідчому з особливо важливих справ обласного управління ДФС 4 тисячі доларів США «винагороди». У разі відмови — створення штучних перешкод у здійсненні підприємницької діяльності та притягнення його до відповідальності за, начебто, порушення законодавства», — повідомили в МВС.

Підполковника затримали під час одержання хабара. Затриманням, в якому взяли участь слідчі ДБР і поліція Рівненщини, керувала військова прокуратура Західного регіону. Тривають слідчі дії та обшуки за місцем роботи податківця. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Затримано главу Коростенської райради

Глава Коростенської районної ради Житомирської області Василь Клименко попався на хабарі.

Про це йдеться на сайті військової прокуратури, яка брала участь у затриманні підозрюваного разом зі співробітниками поліції та Державного бюро розслідувань. За версією слідства, голова райради вимагав від підприємця 1 000 доларів за перемогу в конкурсі та здачу в оренду приміщень Коростенської центральної районної лікарні, яка знаходиться на балансі райради.

Клименка затримали під час отримання грошей. Йому інкримінується ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу (одержання неправомірної вигоди) і клопотати про відсторонення від посади та взяття під варту.

Додамо, що він усе життя працює в органах влади Коростенського району. У 2003– 2005 і 2010–2014 роках був заступником голови райдержадміністрації, у 2008–2010 і 2014–2015 — заступником голови райради, а з листопада 2015 року очолив районну раду.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

600 000 доларів за «вирішення» земельних питань та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 20 серпня 2019 р.

Сьогодні, 20 серпня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянка, яка за матеріальну винагороду взяла участь в організації проведення так званого «з’їзду представників південного сходу України», де було прийнято декларації «Про створення Союзу Народних республік – ДНР та ЛНР».
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються двоє осіб, які напали на Грабовського Ю. Л. з метою заволодіння майном, погрожуючи застосувати до нього насильство, але згодом вчинили умисне вбивство останнього.
 • Святошинський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишні працівники ПМОП «Беркут», які вчинили терористичний акт на вул. Інститутській у м. Києві, що призвело до незаконного перешкоджання організації та проведення мітингів, зборів, а також до заподіяння тяжких наслідків та загибелі людей.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній командир взводу однієї з оперативних рот ПМОП «Беркут», який перевищив службові повноваження, що супроводжувалось насильством із застосуванням спеціальних засобів; незаконно перешкоджав проведенню зборів, мітингів із застосуванням фізичного насильства під час розгону студентського майдану у м. Києві.
 • Фастівський міський суд Київської області. Обвинувачуються Макіївський сільський голова та в.о. начальника управління Держземагентства у Білоцерківському районі, які одержали неправомірну вигоду від громадянина в розмірі 600 000 доларів США за вирішення земельних питань.
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній прокурор прокуратури м. Києва, який фальсифікував матеріали провадження та незаконно притягував до відповідальності завідомо невинних осіб за нібито участь у масових заворушеннях.
 • Артемівський міськрайонний суд Донецької області. Обвинувачується суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області, який за допомогою пособника одержав від іншої особи неправомірну вигоду в розмірі 4 000 доларів США за винесення судових ухвал про зняття арешту з транспортного засобу та про відмову у задоволенні подання прокуратури м. Сєвєродонецьк щодо вирішення питань, які виникають при виконанні вироку.
 • Полтавський районний суд Полтавської області. Обвинувачується суддя Дзержинського районного суду м. Харкова, який вимагав та одержав неправомірну вигоду в розмірі 800 доларів США за постановлення «необхідного рішення» у справі.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Судакського міського суду АР Крим, який продовжуючи свою роботу у незаконно створеній Республіці Крим, забезпечив функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України. 

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

В тренді