Незаконні вирубки на 11 млн та інші резонансні кримінальні справи п’ятниці, 11 січня 2019 р. | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Незаконні вирубки на 11 млн та інші резонансні кримінальні справи п’ятниці, 11 січня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 11 січня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Херсонський міський суд Херсонської області. Обвинувачується заступник начальника Головного територіального управління юстиції ДВС у Херсонській області, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 70 000 грн від в.о. директора комерційної структури за зняття арешту з рахунків підприємства.
 • Сихівський районний суд м. Львова. Обвинувачується заступник прокурора Рівненської області, який діючи спільно з працівником СБУ цієї ж області, створив злочинну організацію та організував незаконне видобування бурштину-сирцю.
 • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин Ш., який організував вчинення замаху на вбивство громадянина Д. на території РФ; підробив документи щодо незаконно притягнення останнього до кримінальної відповідальності.
 • Кіровський районний суд м. Дніпропетровська. Обвинувачується колишній прокурор Петриківського району Дніпропетровської області у вимаганні та одержанні від громадянина неправомірної вигоди на суму 2 500 доларів США за уникнення останнім кримінальної відповідальності.
 • Ковельський міський суд Волинської області. Обвинувачується директор ДП Ковельського Лісгоспу, який достовірно знаючи, що право користування земельною ділянкою розміром понад 10 тис га за державним підприємством не оформлено, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, у період зі 12 жовтня 2015 р. до 24 березня 2016 р. незаконно підписав та видав 16 лісорубних квитків на проведення рубок формування і оздоровлення лісів на цій ділянці, чим спричинив державі збитки на суму майже 11 000 000 грн.
 • Сєвєродонецький міський суд Луганської області. Обвинувачується начальник управління капітального будівництва Луганської облдержадміністрації, яка надала вказівки щодо перерахування коштів резервного фонду державного бюджету на загальну суму майже 1 300 000 грн на користь ТОВ «Укргазкомплект ЧФ» за виконання договірних робіт в повному обсязі, при фактичному виконання лише їх частини.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

Засоби реабілітації для осіб з інвалідністю можуть подорожчати

Опубліковано

on

От

Вступив в дію наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Положення про Робочу групу із формування граничних цін на технічні та інші засоби реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення» від 17 грудня 2018 р. № 1900.

Робоча група є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Мінсоцполітики, очолює яку заступник Міністра соцполітики. До її складу входять представники Міністерства, Фонду соцзахисту інвалідів, Українського науково-дослідного інституту протезування та представники інших установи.

Робоча група створюється для:

 • визначення економічних показників, що використовуються при встановленні граничних цін на технічні та інші засоби реабілітації (далі – ТЗР);
 • встановлення переліку ТЗР, щодо яких необхідно визначити або переглянути ціни;
 • надання рекомендацій щодо необхідності затвердження або внесення змін до граничних цін; тощо.

Визначення граничної ціни на ТЗР проводитиметься на підставі розрахунків та статей витрат, з урахуванням:

 • типових матеріалів та комплектувальних виробів для виготовлення ТЗР;
 • вартості людино-години,  встановленої на підприємствах як середньоринкова;
 • загальновиробничих, адміністративних витрат, прибутку на підприємствах, розмір якого встановлюється як середньоринковий.

Читати далі

Кримінальна хроніка

185 000 000 грн вкрадених громадських коштів та інші резонансні кримінальні справи четверга, 17 січня 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 17 січня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачується заступник директора – фінансового директора ДП «Київський бронетанковий завод» у незаконному заволодінні коштами цього підприємства загалом на суму 12 000 000 грн шляхом їх перерахування на фіктивне підприємство з подальшим переведенням на рахунки фізичних осіб та зняттям їх готівкою.
 • Старобільський районний суд Луганської області. Обвинувачується народний депутат України VII скликання у вчиненні умисних дій, з метою зміни меж території та державного кордону України; сприянні створенню та діяльності терористичної організації; організації та пособництві в захопленні будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади.
 • Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Обвинувачується громадянин, який був учасником злочинної організації, що протидіяла акціям протесту та викрав з приміщення лікарні декількох учасників Євромайдану, катував їх, та згодом вбив одного х них.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній командир взводу ПМОП «Беркут» у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось насильством із застосуванням спеціальних засобів; незаконному перешкоджанні проведення мітингів із застосуванням насильства під час розгону «студентського майдану».
 • Малиновський районний суд м. Києва. Обвинувачуються Одеський міський голова, його заступник та депутат цієї міськради, представник Valton Group LT, керівник ПП «Брокбізнесконсалт» та інші особи, які зловживаючи службовим становищем заволоділи коштами територіальної громади на суму 185 000 000 грн шляхом придбання будівлі за завідомо завищеною ціною у фіктивного підприємства.
 • Комінтернівський районний суд м. Харкова. Обвинувачується заступник голови Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, який вимагав та одержав від адвоката неправомірну вигоду в розмірі 6 000  грн за непритягнення громадянина до адміністративної відповідальності.
 • Оболонський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Окружного адміністративного суду АР Крим, у тому, що він продовжив свою роботу на посаді суді незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим забезпечив функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Загибель 42 людей, залишених без допомоги, та інші резонансні кримінальні справи середи, 16 січня 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 16 січня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Києво-Святошинський районний суд Київської області. Обвинувачується в.о. директора ДП «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону», який здійснив розкрадання коштів ДП «Повітряний експрес» на суму майже 82 000 000 грн, які призначались для будівництва залізничного пасажирського сполучення м. Київ – Міжнародний аеропорт «Бориспіль».
 • Деснянський районний суд м. Києва. Обвинувачується засуджений громадянин, який надав начальнику варти чергування по охороні неправомірну вигоду в розмірі 500 грн за нереагування на порушення ув’язненим режиму утримання; висловив пропозицію начальнику Київського слідчого ізолятора за хабар перевести його до інституту кардіології після чого, за попередньою змовою з групою осіб, здійснив втечу з лікарні швидкої медичної допомоги.
 • Дніпровський районний суд м. Києва. Обвинувачується командир Чорноморського флоту РФ у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України; плануванні, підготовці та веденні агресивної війни проти України; підбурюванні до вчинення державної зради; ослабленні держави шляхом пошкодження об’єктів, які мають оборонне значення.
 • Приморський районний суд м. Одеси. Обвинувачуються колишній начальник, командир полку патрульної служби та начальник відділу громадської безпеки ОМУ ГУ МВС України в Одеській області у зловживанні службовим становищем, що призвело до залишення без допомоги осіб, які перебували в небезпечному для життя стані і позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, що спричинило смерть 42 осіб під час масових заворушень на Куликовому полі в м. Одесі.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується тимчасово виконуючий обов’язки директора ДП «Ржищівський військовий лісгосп», який надав обіцянку вплинути на прийняття позитивного рішення особою, уповноваженого на виконання функцій держави, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 2 700 000 грн.
 • Оболонський та Деснянський суди м. Києва. Обвинувачуються колишні судді Судакського міського суду та Господарського суду Автономної республіки Крим у продовженні роботи на посаді суддів незаконно створеної Республіки Крим чим забезпечили функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяли представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.