Connect with us

Кримінальна хроніка

Під Києвом невідомі пограбували будинок адвоката

Восьмого листопада до приватного будинку адвоката Володимира Богатиря на Київщині увірвалася група грабіжників у військовій формі, які зв’язали та побили членів родини, завдали тілесних ушкоджень неповнолітній дитині та отримали доступ до адвокатських досьє адвоката.

За цим фактом 09.11.2019 року слідчими Обухівського відділу поліції ГУНП в Київській області було порушено кримінальне провадження та розпочато активні розшукові дії, спрямовані на встановлення місцезнаходження та затримання підозрюваних. Метою злочинців було залякати адвоката, його родину, отримати доступ до матеріалів адвокатських досьє та адвокатської таємниці. На сьогодні в Україні тиск на адвокатів, порушення їхніх прав та гарантій професійної діяльності, на жаль, не мають належної реакції з боку правоохоронців, що в умовах неконтрольованого обігу зброї та розгулу злочинності призводить до системного вчинення злочинів і створює суспільну небезпеку. Такі дії, поєднані із зухвалою поведінкою окремих правоохоронців, які переслідують адвокатів, безпідставно звинувачуючи їх у вчиненні тяжких злочинів, свідчать про нехтування демократичними засадами розвитку суспільства та деградацію всіх державних інституцій у виконанні ними правозахисної функції.

Зокрема, стало відомо про систематичні порушення гарантій адвокатської діяльності Володимира Богатиря та професійних прав його захисників з боку співробітників Управління спеціальних розслідувань (раніше — Департамент спеціальних розслідувань) Генеральної прокуратури. Йдеться про дотримання процедури виклику адвоката, ігнорування принципу презумпції невинуватості, систематичне порушення права на захист. Крім того, наразі не виконується понад 22 ухвали слідчих суддів, якими було зобов’язано допустити захисників до участі в захисті прав адвоката та ознайомленні з матеріалами кримінального провадження; наявні випадки вимагання представниками Генеральної прокуратури документів, не передбачених законодавством, зокрема, від адвокатів, які раніше брали участь під час допиту Володимира Богатиря в якості свідка; в офіційному листуванні слідчі та прокурори в стверджувальній формі висловлюють свою незгоду з рішеннями судів.

Таким чином, йдеться про порушення вимог, встановлених п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та п. 1 ч. 1 ст. 481 КПК України, якими адвоката віднесено до окремої категорії осіб, щодо яких існує спеціальний порядок кримінального провадження та повідомлення про підозру, а також порушення основної засади судочинства щодо обов’язковості судового рішення, передбаченої ст. 129 Конституції України.

Подібні випадки свідчать про неможливість держави належним чином виконувати свої правоохоронні функції, забезпечувати верховенство права та гарантії
адвокатської діяльності.

Джерело: Юридичний вісник України

Advertisement
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Кримінальна хроніка

П’ятнадцять тисяч «зелених» за вирішення земельних питань

Служба безпеки України затримала на хабарі чоловіка, який за гроші пропонував комерсанту вирішити «питання» оренди землі в столиці через посадовців КМДА та депутатів Київської міськради.

Про це повідомляє прес-служба СБУ. Зловмисник вимагав від бізнесмена 15 тисяч доларів за допомогу в поновленні договору оренди земельної ділянки комерційного призначення в Голосіївському районі столиці. За версією слідства, для проведення оборудки зловмисник залучив свого родича, який працює на керівній посаді в КМДА.

Правоохоронці задокументували отримання першої частини хабара в розмірі 5 тисяч доларів. Пізніше співробітники спецслужби затримали зловмисника під час одержання другого «траншу» в 10 тисяч «зелених».

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

За хабар судитимуть співробітників СБУ

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора завершено досудове розслідування та направлено до суду обвинувальний акт стосовно начальника сектору та оперуповноваженого територіального управління Служби безпеки України за фактом одержання неправомірної вигоди.

Досудовим розслідуванням встановлено, що правоохоронці вимагали та отримали 2 тисячі доларів США неправомірної вигоди за невжиття заходів щодо скасування іноземним громадянам посвідок на тимчасове проживання в Україні, а також за ненаправлення до органів Державної міграційної служби інформації, яка б стала підставою для відмови в оформленні або видачі посвідок на постійне проживання в Україні.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

У столиці на хабарі попався проректор університету

Правоохоронці затримали проректора з міжнародних зв’язків одного зі столичних університетів під час одержання неправомірної вигоди у сумі 224 тисячі гривень.

Про це повідомляє прокуратура Києва. Згідно з матеріалами слідства, проректор (за нашими даними, йдеться про приватний виш — Ред.) вимагав вказані кошти за сприяння в отриманні документів для в’їзду на територію України восьми іноземцям шляхом оформлення запрошень на навчання. Затримали чоловіка у вівторок, 9 червня, прямо в університеті безпосередньо після отримання ним зазначеної суми коштів. Наразі вирішується питання повідомлення про підозру та обрання затриманому запобіжного заходу.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді