Півмільйона за позитивні судові рішення та інші резонансні кримінальні справи середи, 9 січня 2019 р. | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Півмільйона за позитивні судові рішення та інші резонансні кримінальні справи середи, 9 січня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 9 січня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Старобільський районний суд Луганської області. Обвинувачується народний депутат України VII скликання у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України; сприянні створенню та діяльності терористичної організації; вчиненні дій на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України; організації та пособництві в захопленні будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади, з метою незаконного користування ними.
 • Києво-Святошинський районний суд Київської області. Обвинувачується суддя Солом’янського районного суду м. Києва у постановленні завідомо неправосудних ухвал щодо обрання учасникам мирних акцій протестів найсуворішого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
 • Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Громадянин обвинувачується в участі у злочинній організації, створеній з метою протидії акціям протестів, викраденні в ніч з 20 на 21 січня 2014 р. з приміщення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва учасників Євромайдану, їх катуванні, а також в умисному вбивстві одного з них.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших підприємств, які заволоділи понад 6 400 000 євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються службові особи ДП «ОГХК», які умисно продавали титановмісні руди за зниженою вартістю через підконтрольні іноземні компанії – посередники Bollwerk (Австрія) та Adelis Trade (Великобританія), з подальшим продажом руд іноземним суб’єктам господарювання реального сектору економіки – кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінами, чим завдали державному підприємству збитків на загальну суму майже 13 000 000 доларів США.
 • Бобровицький районний суд Чернігівської області. Обвинувачується суддя Баришівського районного суду Київської області, який вимагав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі близько 566 000 грн та одержав її частину – 66 000 грн за забезпечення позовів у цивільних справах та прийняття у них позитивних рішень.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачуються судді Київського районного суд м. Сімферополя, Господарського суду АР Крим, та деяких інших судів у продовженні ними роботи на посадах суддів незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим вони забезпечили функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяли представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

Засоби реабілітації для осіб з інвалідністю можуть подорожчати

Опубліковано

on

От

Вступив в дію наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Положення про Робочу групу із формування граничних цін на технічні та інші засоби реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення» від 17 грудня 2018 р. № 1900.

Робоча група є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Мінсоцполітики, очолює яку заступник Міністра соцполітики. До її складу входять представники Міністерства, Фонду соцзахисту інвалідів, Українського науково-дослідного інституту протезування та представники інших установи.

Робоча група створюється для:

 • визначення економічних показників, що використовуються при встановленні граничних цін на технічні та інші засоби реабілітації (далі – ТЗР);
 • встановлення переліку ТЗР, щодо яких необхідно визначити або переглянути ціни;
 • надання рекомендацій щодо необхідності затвердження або внесення змін до граничних цін; тощо.

Визначення граничної ціни на ТЗР проводитиметься на підставі розрахунків та статей витрат, з урахуванням:

 • типових матеріалів та комплектувальних виробів для виготовлення ТЗР;
 • вартості людино-години,  встановленої на підприємствах як середньоринкова;
 • загальновиробничих, адміністративних витрат, прибутку на підприємствах, розмір якого встановлюється як середньоринковий.

Читати далі

Кримінальна хроніка

185 000 000 грн вкрадених громадських коштів та інші резонансні кримінальні справи четверга, 17 січня 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 17 січня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачується заступник директора – фінансового директора ДП «Київський бронетанковий завод» у незаконному заволодінні коштами цього підприємства загалом на суму 12 000 000 грн шляхом їх перерахування на фіктивне підприємство з подальшим переведенням на рахунки фізичних осіб та зняттям їх готівкою.
 • Старобільський районний суд Луганської області. Обвинувачується народний депутат України VII скликання у вчиненні умисних дій, з метою зміни меж території та державного кордону України; сприянні створенню та діяльності терористичної організації; організації та пособництві в захопленні будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади.
 • Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Обвинувачується громадянин, який був учасником злочинної організації, що протидіяла акціям протесту та викрав з приміщення лікарні декількох учасників Євромайдану, катував їх, та згодом вбив одного х них.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній командир взводу ПМОП «Беркут» у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось насильством із застосуванням спеціальних засобів; незаконному перешкоджанні проведення мітингів із застосуванням насильства під час розгону «студентського майдану».
 • Малиновський районний суд м. Києва. Обвинувачуються Одеський міський голова, його заступник та депутат цієї міськради, представник Valton Group LT, керівник ПП «Брокбізнесконсалт» та інші особи, які зловживаючи службовим становищем заволоділи коштами територіальної громади на суму 185 000 000 грн шляхом придбання будівлі за завідомо завищеною ціною у фіктивного підприємства.
 • Комінтернівський районний суд м. Харкова. Обвинувачується заступник голови Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, який вимагав та одержав від адвоката неправомірну вигоду в розмірі 6 000  грн за непритягнення громадянина до адміністративної відповідальності.
 • Оболонський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Окружного адміністративного суду АР Крим, у тому, що він продовжив свою роботу на посаді суді незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим забезпечив функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Загибель 42 людей, залишених без допомоги, та інші резонансні кримінальні справи середи, 16 січня 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 16 січня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Києво-Святошинський районний суд Київської області. Обвинувачується в.о. директора ДП «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону», який здійснив розкрадання коштів ДП «Повітряний експрес» на суму майже 82 000 000 грн, які призначались для будівництва залізничного пасажирського сполучення м. Київ – Міжнародний аеропорт «Бориспіль».
 • Деснянський районний суд м. Києва. Обвинувачується засуджений громадянин, який надав начальнику варти чергування по охороні неправомірну вигоду в розмірі 500 грн за нереагування на порушення ув’язненим режиму утримання; висловив пропозицію начальнику Київського слідчого ізолятора за хабар перевести його до інституту кардіології після чого, за попередньою змовою з групою осіб, здійснив втечу з лікарні швидкої медичної допомоги.
 • Дніпровський районний суд м. Києва. Обвинувачується командир Чорноморського флоту РФ у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України; плануванні, підготовці та веденні агресивної війни проти України; підбурюванні до вчинення державної зради; ослабленні держави шляхом пошкодження об’єктів, які мають оборонне значення.
 • Приморський районний суд м. Одеси. Обвинувачуються колишній начальник, командир полку патрульної служби та начальник відділу громадської безпеки ОМУ ГУ МВС України в Одеській області у зловживанні службовим становищем, що призвело до залишення без допомоги осіб, які перебували в небезпечному для життя стані і позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, що спричинило смерть 42 осіб під час масових заворушень на Куликовому полі в м. Одесі.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується тимчасово виконуючий обов’язки директора ДП «Ржищівський військовий лісгосп», який надав обіцянку вплинути на прийняття позитивного рішення особою, уповноваженого на виконання функцій держави, за надання йому неправомірної вигоди в розмірі 2 700 000 грн.
 • Оболонський та Деснянський суди м. Києва. Обвинувачуються колишні судді Судакського міського суду та Господарського суду Автономної республіки Крим у продовженні роботи на посаді суддів незаконно створеної Республіки Крим чим забезпечили функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяли представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.