Шість років за хабар | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Шість років за хабар

Опубліковано

on

На Дніпропетровщині двох посадових осіб Марганецької міської ради засудили до 6 років позбавлення волі за отримання 46 тисяч гривень хабара.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури. «Встановлено, що завідувач одного з відділів Марганецької міськради за попередньою змовою із заступником міського голови вимагали та отримали від директора товариства з обмеженою відповідальністю 46 тисяч гривень за вирішення питання щодо погодження розміщення тимчасових споруд на території міста», — йдеться в повідомленні.

Прокуратура вину хабарників довела в повному обсязі. «Суд призначив їм покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 3 роки та з конфіскацією майна», — йдеться в повідомленні. Як уточнює сайт «Стоп корупції», йдеться про заступника міського голови Олесю Дуплій і начальника відділу екології та землекористування Єгора Соловйова, яких затримали за хабар ще в 2016 році. За даними видання увесь період, доки тривало слідство, підозрювані ходили на роботу й продовжували обіймати свої посади.

Джерело: Юридичний вісник України

Кримінальна хроніка

Незаконне привласнення земель Жукового острова та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 17 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 17 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

  • Святошинський районний суд м. Києва. Обвинувачується уповноважений представник Президента РФ у Північно-Кавказькому Федеральному окрузі у вчиненні за попередньою змовою групою осіб умисних дій з метою зміни меж кордону та території України, підбурюванні у вчиненні державної зради.
  • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується генеральний директор ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», який діючи за попередньою змовою зі своїм заступником, одержав від директора комерційної структури неправомірну вигоду в розмірі 432 000 грн за організацію забезпечення її перемоги в тендерних закупівлях на поставку дизельного палива.
  • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній військовий прокурор Дарницького гарнізону у недбалому ставленні до служби, що спричинило матеріальні збитки в результаті заволодіння підпорядкованим працівником – прокурором грошовими коштами у сумі 38 800 доларів США та 60 500 грн, які визнанні речовими доказами у кримінальному провадженні.
  • Ленінський районний суд м. Запоріжжя. Обвинувачується голова Запорізької районної держадміністрації, який зловживаючи своїм службовим становищем незаконно погодив та видав розпорядження про затвердження проекту землеустрою щодо відведення громадянам у власність земельних ділянок для ведення індивідуального садівництва, на підставі яких у власність фізичних осіб передані землі лісогосподарського призначення, чим спричинено державі збитки на суму понад 16 млн грн.
  • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються службові особи Київської міської ради, які діючи всупереч вимогам земельного та природоохоронного законодавства незаконно приймали рішення про виділення та передачу у власність третіх осіб понад 1 400 га земель (о. Жуків) вартістю понад 147 млн грн.
  • Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується голова Здолбунівського районного суду Рівненської області, який діючи спільно з адвокатом та цивільною особою одержали неправомірну вигоду в розмірі 3 500 доларів США за вплив на колегію суддів апеляційного суду Рівненської області у прийнятті рішення про задоволення апеляційної скарги.
  • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній заступник начальника Департаменту – начальника управління з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки Генпрокуратури у вчиненні декількох епізодів привласнення, заволодіння та розтрати чужого майна на загальну суму понад 1 200 000 грн, а також у поданні ним недостовірних відомостей у декларації.
  • Святошинський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишні судді Апеляційного суду та Керченського міського суду АР Крим у продовженні роботи на посаді суддів незаконно створеної Республіки Крим чим забезпечили функціонування незаконно створених органів судової влади та прияли представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

На Продана одягли електронний браслет

Опубліковано

on

От

Поліція в середу одягла електронний браслет контролю на колишнього виконувача обов’язків голови ДФС Мирослава Продана, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 89 млн гривень.

Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Запобіжний захід Продану у вигляді взяття на поруки із зобов’язанням носити браслет було обрано ще 4 грудня, але, що дивно, знайти цей браслет змогли лише зараз.

Нагадаємо, Мирослав Продан виконував обов’язки голови ДФС із 3 березня 2017 року по 5 вересня 2018-го. Він почав керувати відомством після того, як щодо екс-керівника Романа Насірова почали кримінальне розслідування, яке завершилося в результаті його відставкою.

Самого М. Продана звільнили після того, як у прокуратурі заявили про «грубі порушення» з його боку. Саме розслідування щодо нього, за словами Генпрокурора Юрія Луценка, було розпочато в лютому цього року. А 16 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила Продану про підозру в незаконному збагаченні (ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Перше затримання ДБР

Опубліковано

on

От

Слідчі Державного бюро розслідувань затримали директора державного підприємства Міноборони за отримання неправомірної вигоди, повідомили у відомстві.

Як вказується, 12 грудня слідчими Київського територіального управління Державного бюро розслідувань викрито директора одного з державних підприємств Міністерства оборони України після отримання неправомірної вигоди у розмірі 2 тисячі доларів. «Затриманий вимагав передати йому таку суму за вплив на прийняття рішення щодо непризову на військову службу. У випадку відмови він пригрозив, що створить усі умови для притягнення особи до відповідальності за неявку до військового комісаріату, а також невідкладного призову його на військову службу», — додали в ДБР.

Цей факт задокументовано під процесуальним керівництвом військової прокуратури Центрального регіону України та оперативного супроводження співробітниками департаменту захисту економіки Національної поліції.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.