Connect with us

Кримінальна хроніка

Судять прокурора і СБУшників – організаторів розкрадання бурштину, та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 26 лютого 2019 р.

Сьогодні, 26 лютого 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

  • Сихівський районний суд м. Львова. Обвинувачується заступник прокурора Рівненської області, який діяв разом з групою осіб у складі працівників СБУ та органів внутрішніх справ, які разом організували незаконне видобування бурштину-сирцю, систематично одержували від окремих осіб неправомірну вигоду в особливо великих розмірах за нереагування на нелегальний видобуток, та за вчинення інших дій.
  • Харківський районний суд Харківської області. Обвинувачується колишній заступник керівника Первомайської місцевої прокуратури Харківської області та прокурор Кегичівського відділу цієї ж прокуратури у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в розмірі 15 000 грн за непритягнення особи до кримінальної відповідальності.
  • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній голова Київської міської держадміністрації у незаконному перешкоджанні проведенню зборів та мітингів, а також у пособництві в перевищенні влади працівниками правоохоронних органів , що виразилось у створенні начебто законних підстав для залучення співробітників міліції під виглядом забезпечення охорони громадського порядку під час розгону масової акції протесту у м. Києві.
  • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній міліціонер полку міліції особливого призначення «Беркут» підпорядкованого ГУ МВС України в м. Києві у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося болісними і такими, що принижують особисту гідність потерпілого, діями , за відсутності ознак катування, вчиненні незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, а також у складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів.
  • Ковпаківський районний суд м. Києва. Обвинувачується начальник відділу інженерної підготовки виробництва та технічного нагляду в будівництві Сумської облдержадміністрації, який заволодів грошовими коштами в сумі понад 1 000 000 грн під час виконання договору на капітальне будівництво Центральної районної лікарні м. Охтирка.
  • Вільнянський районний суд Запорізької області. Обвинувачується суддя Жовтневого районного суд м. Дніпропетровська, який одержав неправомірну вигоду у сумі 10 000 доларів США за вплив на прийняття певних рішень особою, уповноваженою на виконання функції держави.
  • Ковпаківський районний суд м. Запоріжжя. Обвинувачується колишній заступник голови правління з комерційних питань, який будучи головою комітету з конкурсних торгів ПрАТ «ЗЕРЗ», діючи разом з головою правління цього товариства та представником юридичної особи ТОВ «СК Смарт», неправомірно забезпечив перемогу останнього у відкритих торгах на закупівлю 30 одиниць товару по умисно завищеним цінам, чим спричинив шкоду державі в особі ПрАТ «ЗЕРС» у розмірі понад 1 000 000 грн.
  • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується начальник управління з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки Генпрокуратури у вчиненні декількох епізодів привласнення, розтрати чужого майна на загальну суму понад 1 200 000 грн , а також у поданні ним недостовірних відомостей у декларації.
  • Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду. Відбудеться розгляд касаційної скарги засудженої особи та її захисника на попередні рішення, якими особа, яка діяла за попередньою змовою з іншою особою, була засуджена за виконання незаконного наказу керівника диверсійно-розвідувального підрозділу терористичної групи «Кальміус», та які розробили план диверсії на залізничній колії Придніпровської залізниці, шляхом встановлення гальмівного башмаку з гранатою для спричинення аварії потягу.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

На будівництві Подільського мосту в Києві вкрали вісімдесят мільйонів

Для ремонту Подільського мосту із шістьма фірмами було укладено договори на понад 4 млрд гривень. Гроші переказали субпідрядникам, але роботи так і не почалися, а частину коштів вивели в тінь.

Про це сказано в повідомленні Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. Розслідування почалося ще в травні 2019 року на підставі повідомлення Державної аудиторської служби. «Встановлено, що посадові особи розпорядника бюджетних коштів, генпідрядника та ще двох підприємств налагодили схему розкрадання бюджетних коштів шляхом завищення обсягів і вартості робіт під час будівництва столичного Подільського мосту», — сказано в повідомленні. «Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили документи, чорнові записи та інші носії з інформацією», — додали в Нацполіції.

Фігурантам інкримінують привласнення, розтрату або заволодіння майном. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3-х років.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Засуджено чергового митника

Прокуратурою Харківської області в суді підтримано публічне обвинувачення стосовно головного державного інспектора митного посту «Пісочин» за фактом одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі, поєднаного з вимаганням.

Ленінським районним судом м. Харкова йому призначено покарання у виді 6-ти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах, у тому числі органах Державної митної служби, строком на 3 роки з конфіскацією всього належного йому майна. За даними слідства, в 2016 році головний державний інспектор митного поста «Пісочин», використовуючи своє службове становище, вимагав неправомірну вигоду за незастосування безпідставних додаткових заходів контролю, непритягнення до адміністративної відповідальності за штучно створені ним порушення митних правил, а також за безперешкодне митне оформлення товарів. Усього посадовець отримав понад 300 тисяч грн неправомірної вигоди. Поки що вирок ще не набув чинності. Прокуратурою областей готується апеляційна скарга у зв’язку з невідповідністю м’якості покарання скоєному злочину

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

На Хмельниччині викрито посадовця ДФС

У Хмельницькій області викрито посадовця управління Державної фіскальної служби в регіоні та колишнього працівника податкової міліції за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди.

За даними слідства, посадовець ДФС, використовуючи службове становище, за попередньою змовою зі своїм знайомим — колишнім працівником податкової міліції, вимагали в представника приватного підприємства 5 тисяч доларів США неправомірної вигоди. За таку суму вони обіцяли сприяння та усунення перешкод у ліквідації підприємства, а також забезпечення недопущення штрафів.

Наразі тривають першочергові слідчі дії. Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області ДСР Нацполіції України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

Telegram