Connect with us

Події

Чотири роки ВАКСу: досягнення і виклики

Опубліковано

Здобутки і плани Вищого антикорупційного суду обговорювали днями учасники конференції «Чотири роки ВАКСу: досягнення і виклики». Захід зібрав професійну спільноту, серед якої – судді, експерти, міжнародні партнери, представники громадських організацій та медіа.

Відкриваючи конференцію, голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко зауважила, що «безумовно, за ці чотири роки в нас є здобутки, але попереду нові виклики, до яких ми готові». На її думку, «судова традиція незалежної України лише формується, і Вищий антикорупційний суд, попри те, що є наймолодшим судом держави, вже зайняв гідне місце в цій історії, розвиваючи верховенство права і зміцнюючи судову систему», – підкреслила очільниця Вищого антикорупційного суду.

Читайте також: Е-декларування може бути нівельовано рішенням Конституційного Суду за заявою члена органу адвокатського самоврядування

Своєю чергою голова Апеляційної палати ВАКС Олександр Семенников звернув увагу учасників конференції на особливості роботи палати: «Організаційна система Апеляційної палати є унікальною, оскільки це перший випадок, коли суд апеляційної інстанції входить у склад будь-якого іншого разом із судом першої інстанції. Звичайно, за ці 4 роки ми вже бачимо, яка проблематика існує при реалізації таких положень, але я впевнений, що спільними зусиллями ми подолаємо ці виклики».

Говорячи про роль ВАКС у розвитку антикорупційного правосуддя, голова Верховного Суду Станіслав Кравченко підкреслив: «становлення Вищого антикорупційного суду відбулося, і немає жодних сумнівів у доцільності створення та ефективності його роботи. Сьогодні він є повноцінною і невіддільною частиною системи судоустрою України», – підкреслив голова Верховного Суду.

У конференції взяли участь і представники міжнародної спільноти, які уважно слідкують за виконанням Україною своїх зобов’язань щодо подолання корупції. Так, заступник голови Місії, представник Посольства США в Україні Кевін Коверт наголосив, що «сьогоднішня дата важлива не лише для Вищого антикорупційного суду, а й для усієї країни, адже антикорупційне правосуддя є одним з важливих інструментів для підтримки незалежності України». У цьому його підтримав і заступник керівника Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло. Він вважає, що «ВАКС із першого дня роботи зазнає дуже великого тиску, у зв’язку з особливістю справ, які він розглядає. Ми розуміємо, що збільшення кількості суддівського корпусу має бути пріорітетним питанням», – додав Ремі Дюфло.

Читайте також: Не знищувати Реєстр корупціонерів закликає НАЗК

У свою чергу, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен зазначив: «Вищий антикорупційний суд став найкращим прикладом того, як здійснюється правосуддя в Україні. ВАКС досяг успіху не лише завдяки, в тому числі, й нашій підтримці, а найперше професіоналізму та відданості працівників – суддів, апарату та керівництва. Багато чого вже досягнуто, але є ще багато можливостей для вдосконалення роботи суду. Сьогодні ВАКС потребує більше суддів, Апеляційна палата – кращого приміщення, діловодство має бути оцифроване, а його ефективність – підвищена через відповідні законодавчі зміни», – наголосив Аллан Паг Крістенсен.

Відзначив здобутки антикорупційного суду й Генеральний прокурор України Андрій Костін.

«Наша велика Перемога будується з окремих маленьких перемог. Й ефективна робота антикорупційних інституцій – невідʼємна складова цієї Перемоги. Вищий антикорупційний суд сьогодні є «пілотом», певним взірцем того, якою має бути вся судова система. Вдячний ВАКС, НАБУ та САП за їхню ефективну роботу. Маємо зберегти й посилити напрацювання антикорупційних інституцій та поширювати найкращі практики на всю систему органів правопорядку і правосуддя», – підкреслив Андрій Костін.

Надалі в межах теми «санкційних проваджень» заступниця міністра юстиції Ірина Мудра звернула увагу, що «формування державної політики у сфері стягнення активів підсанкційних осіб є новим викликом для нашої держави. Формування відповідних правових позицій – титанічна робота, яку здійснюють судді ВАКС, які, по суті, є першопрохідцями в цій царині. Тому ми прекрасно розуміємо, чому увага всієї цивілізованої спільноти прикута до роботи ВАКСу та Мін’юсту».

Читайте також: Корупцію прирівняють до державної зради

А директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос наголосив, що «збереження незалежності – це найбільше досягнення та виклик для антикорупційної інфраструктури».

Завершуючи конференцію, голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко подякувала присутнім, за участь у конференції та увагу до суду. За її словами, це дало змогу обмінятися досвідом, думками, та новими напрацюваннями щодо здійснення правосуддя в кримінальних, цивільних та адміністративних провадженнях, які належать до юрисдикції Вищого антикорупційного суду.

Від редакції: ЮВУ також приєднується до привітань колективу ВАКСу з ювілеєм суду. І в першу чергу, вітаємо голову Вищого антикорупційного суду Віру Михайленко, яка всі минулі роки була нашим постійним читачем і автором фахових публікацій. А всім суддям і працівникам суду бажаємо міцного здоров’я, успіхів і наснаги.

Федір Іллюк,
Головний редактор газети
«Юридичний вісник України»

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.