Connect with us

Законодавство

Е-декларування може бути нівельовано рішенням Конституційного Суду за заявою члена органу адвокатського самоврядування

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков звернувся з листом до Президента України Володимира Зеленського, у якому описав ризики можливого рішення Конституційного Суду України в справі щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», що зобов’язують посадовців подавати е-декларації та наділяють Національне агентство повноваженнями щодо їх перевірки.

«Визнання неконституційними положень Закону, що стосуються фінансового контролю, може повністю нівелювати процес е-декларування в Україні та унеможливить ефективну роботу антикорупційних органів. Це суттєво підірве досягнення у сфері протидії корупції та, як наслідок, негативно вплине як на фінансову підтримку міжнародних партнерів України, так і на її євроінтеграційні перспективи. Ухвалене в межах вказаної справи рішення КСУ, яке є обов’язковим і не підлягає оскарженню, може призвести до кризи у надзвичайно складний для країни час», – йдеться у листі.

Читайте також: Відновлено фінансове звітування політичних партій

Голова НАЗК також надіслав клопотання до КСУ з проханням залучити НАЗК до участі у розгляді справи, оскільки ухвалене рішення може негативно вплинути на діяльність Національного агентства. НАЗК готове надати суду вичерпні пояснення для повного та всебічного розгляду справи.

Нагадаємо, що 15 червня 2023 р. КСУ відкрив провадження за заявою Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області  О. В. Бухтоярової щодо відповідності Конституції окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», зокрема оскаржуються положення, які визначають коло осіб, що прирівнюються до суб’єктів декларування, зобов’язують посадовців щороку подавати електронні декларації та встановлюють щодо них види контролю.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.