Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Discussion Hub «Резонансні кримінальні провадження»

Опубліковано

on

Шановні пані та панове!

Пропонуємо Вам безоплатно відвідати LHS Discussion Hub «Резонансні кримінальні провадження» в рамках Школи кримінальної практики,  що відбудеться 8 серпня 2018 року на базі оствітньої платформи Legal High School.

Акція не поширюється на онлайн-формат!

Щоб скористатися цією пропозицією, зареєструйтесь на нашому сайті за посиланням.

Будемо раді зустріти вас у Legal High School
на 2-му поверсі БЦ «Леонардо»
(вул. Володимирська 52/17).

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Події

Адміністративне судочинство: актуальні питання і практика

Опубліковано

on

В Івано-Франківську відбувся українсько-німецький семінар з обміну досвідом щодо актуальних питань зі здійснення адміністративного судочинства. У ньому, зокрема, взяли участь голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, судді цього суду Микола Гімон, Лариса Мороз і Татьяна Стрелець.

Також учасниками семінару були судді адміністративних та місцевих судів, старший менеджер проектів Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Вольфрам Гертіг, Президент Вищого адміністративного суду та Конституційної судової палати землі Рейнланд-Пфальц д-р Ларс Брокер, президент Адміністративного суду в м. Трір Георг Шмідт та віце-президент Вищого адміністративного суду, постійний заступник президента Конституційної судової палати землі Рейнланд-Пфальц Дагмар Вюнш.

Відкриваючи семінар Михайло Смокович зупинився на найбільш актуальних питаннях адміністративного судочинства, а також діяльності Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, розповів про виклики та перші здобутки. За словами голови КАС головне, що відбулося завдяки реформуванню судової влади шляхом внесення змін до Конституції, — це забезпечення незалежності суддів і максимальна деполітизація судової влади. Водночас в Основному Законі вдалося зафіксувати, що в Україні у сфері публічно-правових відносин діють адміністративні суди. «Вважаю це великим досягненням і сподіваюся, що рано чи пізно в Україні відбудеться відокремлення адміністративних судів від судів загальних», — наголосив М. Смокович.

Крім цього, відбулося ще декілька ключових подій, зокрема внесено зміни до процесуального законодавства. 3 жовтня 2017 року Верховна Рада України остаточно ухвалила Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Саме 15 грудня 2017 року, в день набуття чинності цього закону, офіційно розпочав роботу і новий Верховний Суд. Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ВС забезпечує єдність судової практики виключно через судові рішення. «Нині вага рішення суду касаційної інстанції зросла. Судді судів нижчих інстанцій мають ухвалювати рішення з урахуванням практики Верховного Суду. Це зобов’язує суддів касаційного суду готувати доступні, чіткі та зрозумілі судові рішення. Такою ж має бути і їх форма», — наголосив голова КАС ВС.

Крім того, М. Смокович вважає, що становлення єдиної судової практики залежить і від активної та постійної підтримки науковців. Так, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду вже звернувся до членів НКР щодо застосування процесуальних фільтрів у процедурі допуску касаційної скарги до розгляду в суді касаційної інстанції. Для забезпечення єдності судової практики також важливою є робота пленуму Верховного Суду. «Досвід підказує, що судді повинні навчатися завжди, а судді Верховного Суду — ще й навчати», — зазначив М. Смокович.

У співдоповідях з актуальних питань здійснення адміністративного судочинства в Україні та Німеччині, що прозвучали під час семінару, були розкриті, зокрема, питання щодо принципів офіційного з’ясування всіх обставин у справі; тимчасовий правовий захист або, відповідно, забезпечення позову в рамках розгляду адміністративних справ; процесуальні можливості прискорення розгляду адмінсправ; принципи, законодавче врегулювання та практичні способи забезпечення виконання рішень адміністративних судів.

Як на думку судді Касаційного адміністративного суду у складі ВС Лариси Мороз, проведення подібних заходів за участю іноземних колег має вагомий внесок у розвиток національного судочинства і дає зрозуміти, що українські судді на правильному шляху у вирішенні справ.

Підготував Ілля Мороз,

спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Відтепер Сумщину обслуговують три оновлені сервісні центри МВС

Опубліковано

on

На Сумщині презентували сервісний центр МВС нового зразка. У новому центрі можна швидко та комфортно замінити чи отримати посвідчення водія, зареєструвати чи перереєструвати авто, отримати довідку про несудимість.

Сервісний центр МВС побудований за принципом прозорого офісу, оформлений в єдиному візуальному стилі, обладнаний такими технічними зручностями, як електронна черга, електронний інформаційний бокс, камери відеоспостереження, за якими можна перевірити завантаженість центру онлайн, та термінали для оплати послуг. Окрім того, тут є полиця для буккросингу, дитячий куточок, облаштовані паркувальні місця для клієнтів.

Одним з основних напрямів реформи сервісних центрів МВС є діджиталізація послуг: так, уже протягом року довідку про несудимість можна замовити онлайн. Також на сайті Головного сервісного центру МВС є зручна онлайн-інструкція для громадян, які хочуть отримати водійське посвідчення вперше. До кінця 2018 року сервісні центри МВС презентують нові послуги онлайн — зокрема, запровадження персонального електронного кабінету власника авто.

«Наступний етапом реформи сервісних центрів МВСмна Сумщині стане відкриття сервісних центрів МВС у Ромнах та Шостці, де наразі вже ідуть ремонтні роботи», — зазначає начальник регіонального сервісного центру МВС в Сумській області Василь Ольховик.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

У Вінниці з’явився свій «Open Space»

Опубліковано

on

Днями у Вінниці за участі начальника управління державної реєстрації актів цивільного стану департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції Ірини Дубиківської та начальника ГТУЮ у м. Києві Станіслава Куценка відкрито 18-й в Україні центр європейського зразка з надання послуг в сфері державної реєстрації актів цивільного стану «Open Space».

Установа працюватиме за принципом «єдиного вікна». Окрім економії часу, завдяки «електронній черзі» кожен клієнт отримує комфортні умови перебування, консультацію спеціаліста, індивідуальний підхід.

На урочистостях присутні не зупинилися й перевірили систему в дії. Першим клієнтом «Open Space» у Вінниці стала вже згодна Ірина Дубиківська. Електронна черга, оплата послуги — і вже за кілька хвилин свідоцтво про народження на руках. Відтепер вінничани матимуть можливість отримувати увесь спектр послуг в сфері державної реєстрації актів цивільного стану швидко і якісно.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді