Головні фінансово-банківські питання розглянули на Banking & Compliance 2021 A2B Forum - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Головні фінансово-банківські питання розглянули на Banking & Compliance 2021 A2B Forum

Дата публікації:

6 серпня 2021 року в приміщенні готелю Hyatt Regency Kyiv відбувся найочікуваніший захід у фінансово-банківський сфері – Banking & Compliance 2021 A2B Forum.

Організатором заходу виступила Асоціація адвокатів України та  Law & Business Studio, за сприяння в організації та підтримки  Генерального партнера   – Юридичної компанії «Amber Law Company».

Традиційно відкриття форуму відбулося з вітальних слів: Зої Ярош, Президентки ААУ, адвокатки, керуючої партнерки АО «Marshaller Group», Ольги Дмитрієвої, керуючої партнерки АО «Dmitrieva & Partners», адвокатки, Голови Наглядової ради ААУ, менторки проєктів Law&Business Studio, Смоковича Михайла, Голови Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, доктора юридичних наук, заслуженого юриста України, Семена Ханіна, керуючого партнера ЮК «Amber Law Company», члена Правління ААУ, кандидат економічних наук

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Перша сесія, яку модерував Семен Ханин, керуючий партнер Amber Law Company, член Правління ААУ, кандидат економічних наук, була присвячена Фінансовому моніторингу.

Спікерами виступили:

 • Володимир Дубєй, Голова Правління ТАСКОМБАНК;
 • Ігор Ткаліч, директор Генерального департаменту фінансового моніторингу Ощадбанк, кандидат юридичних наук;
 • Володимир Гавлицький, директор Департаменту комплаєнс, член Правління ПАТ АБ «Південний»;
 • Поліна Харченко, членкиня Правління, директорка з комплаєнс-контролю та фінансового моніторингу Альфа-Банк;
 • Олена Макеєва, голова Ради директорів Аудиторської фірми Aksonova&Associates Geneva Group International;
 • Андрій Сегал, директор Amber Law Company, голова Комітету ААУ з валютного регулювання та інвестування;
 • Сергій Лисенко, адвокат, кандидат юридичних наук, керуючий партнер Gracers Law Firm.

На сесії обговорили практичні аспекти організації процедури фінансового моніторингу в банку, спірні моменти щодо необхідності застосування ризик-орієнтованого підходу щодо операцій клієнтів, проблеми в комунікації, які виникають між клієнтами та співробітниками банків. Жваву дискусію між учасниками викликала податкова амністія та пов’язані з нею ризики. Проаналізовано зміни в законодавстві, їх вплив на ринок та проведення банківських операції, висвітлено тенденції щодо процедур комплаєнсу та подальших можливих змін у нормативно-правовому полі банківської діяльності.

Друга  сесія Banking&Compliance 2021 A2B Forum, була присвячена судовій практиці у фінансово-банківському секторі.

Модератором виступила Наталія Блажівська, суддя Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, доктор юридичних наук, доцентка.

Спікерами були:

 • Олег Ткачук, суддя Касаційного цивільного суду Верховного Суду, доктор юридичних наук, доцент.
 • Василь Крат, суддя Касаційного цивільного суду Верховного Суду, кандидат юридичних наук.
 • Юлія Бездоля, суддя Господарського суду Одеської області, членкиня правління Асоціації розвитку суддівського самоврядування України.
 • Людмила Козятник, юристка Amber Law Company, адвокатка.
 • Катерина Дробязко, юристка Amber Law Company, адвокатка.
 • Денис Шкаровський, партнер VB PARTNERS.
 • Олег Горецький, керуючий партнер ЮФ Горецький&Партнери, адвокат, член Ради адвокатів Київської області, голова Комітету ААУ з медіації, кандидат юридичних наук, доктор філософії у сфері права, медіатор.

На сесії було висвітлено найактуальнішу судову практику судів усіх інстанцій щодо спорів у банківсько-фінансовій сфері, спікери поділилися практичними порадами, на що звертати увагу при підготовці справи до суду, та при формуванні тактики та стратегії захисту прав та інтересів клієнтів.

Остання сесія, яку модерував Сергій Пересунько, адвокат Amber Law Company, була присвячена FinTech: переходу до інноваційних технологій.

Спікери розглянули сучасні тренди та інноваційні технології з точки зору їх застосування та актуальності у банківській сфері. Були висвітлені практичні та правові аспекти щодо діяльності необанків і зростання важливості та ролі FinTech.

Участь у дискусії взяли:

 • Анна Тігіпко, засновниця izibank;
 • Ілля Соколюк, креативний директор Monobank;
 • Віталій Горовий, засновник InSoft Partners, серійний IT підприємець;
 • Дмитро Басов, CEO Portmone.com;
 • Андрій Валенко, юрист Amber Law Company, адвокат;
 • Вероніка Зарубицька, юристка Amber Law Company, адвокатка;
 • Андрій Кравченко, Project Manager ЛІГА:ЗАКОН.

ААУ висловлює подяку:

 • всім учасникам – за активну участь, влучні запитання та справжню зацікавленість заходом.
 • спікерам, експертам та модераторам – за неймовірні виступи та корисний контент.
 • Генеральному партнеру форуму, в особі – Семена Ханіна, керуючого партнера Amber Law Company, кандидат економічних наук, члена Правління ААУ.
 • Партнерам заходу: VB Partnters, ЮК «Горецький і партнери», Strong Legal Servis, ЛІГА: ЗАКОН.
 • Експонентному партнеру – МТБ Банку.
 • Інформаційним партнерам: Американській торговій палаті, Асоціації адміністративних судів, Європейській бізнес асоціації, Координаційному центру з надання правової допомоги, Асоціації розвитку суддівського самоврядування, «UVCA», «UNIC».

Медіа-партнерам: «ЛІГА:ЗАКОН», «33 канал», «Країна ФМ», «Юридична практика», «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «ЮРЛІГА», «Юрист & Закон», «Я і закон», «Протокол», «YouControl», «Юридичний вісник України», «Сomments.ua», «dsnews.ua», «delo.ua», «platon», «ФДК фінансовий директор компанії»,«grc.ua», «Legal hub. Online», «Вісник, офіційно про податки», «Україна-Бізнес», «LexIinform», «Post.factum», «OCG news», «Mind.ua», «Femida.ua», «Loйеr», «Prostobank», «Prostopravo.com.ua», «depo.ua», «Bank Мінфін», «borg.еxpert», «Банкиръ»,  «Agronews», «Ukrainian fintech hub»,  «Factoring hub», «Andreas Moskin», та ін.

Фотоальбом заходу за посиланням

Запрошуємо долучитися до наших соцмереж, щоб не пропустити головні новини та події

Події

Міжнародна конференція «МАЙБУТНЄ ВІДНОВНОГО ПРАВОСУДДЯ В УКРАЇНІ»

Опубліковано

on

26 жовтня у Києві відбудеться міжнародна конференція «МАЙБУТНЄ ВІДНОВНОГО ПРАВОСУДДЯ В УКРАЇНІ». Захід організований  ГО “Інститут миру і порозуміння” (ІМіП) у партнерстві з Верховним Судом та за підтримки Фонду демократії ООН (ФДООН/UNDEF).

Конференція пройде у змішаному офлайн/онлайн форматі: з трансляцією на Facebook сторінці Інститут миру і порозуміння та на офіційному YouTube-каналі.

Її мета – проаналізувати стан впровадження відновного правосуддя (ВП) та медіації в Україні, існуючі ризики та загрози впровадження ВП в сучасних умовах, а також окреслити нагальні кроки щодо виконання Рекомендацій ООН та Ради Європи щодо впровадження ВП в Україні.

До участі запрошуються: члени Координаційної Ради проєкту “Впровадження відновного правосуддя в Україні”, судді Верховного Суду та інших органів судової влади, члени Вищої ради правосуддя, Офісу Генерального прокурора та регіональних прокуратур, народні депутати України, медіатори у кримінальних справах, правозахисники, а також інші представники системи юстиції України, медіаторської спільноти та громадського сектору.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Чому присвячена конференція?

Вже близько 20 років в Україні тривають пілотні проєкти з впровадження відновного правосуддя. Проте попри численні міжнародні та декілька вітчизняних досліджень, що беззаперечно доводять високу ефективність відновного правосуддя у вирішенні завдань профілактики злочинності, попередження повторних злочинів та кращого задоволення потреб потерпілих від злочинів, Україна досі не спромоглася виконати Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо впровадження відновного правосуддя у вітчизняну систему кримінального судочинства. А відтак – і виконати вимоги Угоди про асоціацію з ЄС у сфері захисту прав людини і забезпечення доступу до правосуддя.

Останній пілотний проєкт*, підтриманий Фондом демократії ООН в Україні та реалізований Інститутом миру і порозуміння у партнерстві з Верховним Судом, довів, що ситуація гірша, ніж нам здавалося. На сьогодні існує багато перешкод в Україні для запровадження дієвого механізму реагування на злочинність у відновний спосіб і багато питань потребують негайного вирішення. Неспроможність прийняти вже багато років законодавство щодо медіації загалом, і у кримінальному судочинстві, відображає неготовність системи та суспільства до дотримання кращих практик з захисту прав людини.

В рамках конференції відбудеться презентація дослідження щодо впровадження відновного правосуддя в Україні, а також низка панельних дискусій та обговорень, в яких візьмуть участь українські та іноземні спікери, зокрема:

 • Роман Романов – директор програми «Права людини і правосуддя» МФ «Відродження»
 • Д-р. Девід Л. Гастафсон – виконавчий директор Асоціації «Громадські ініціативи правосуддя регіону Фрейзер» (Fraser Region Community Justice Initiatives Association, Canada) (уточнюється)
 • Андрій Костін, голова комітету ВРУ з правової політики (уточнюється)
 • Надія Стефанів – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, Голова координаційної Ради проєкту ”Впровадження відновного правосуддя в Україні”
 • Роман Коваль – Голова правління ГО «Інститут миру і порозуміння», експерт з відновного правосуддя, медіатор
 • Альона Горова – член правління ГО «Інститут миру і порозуміння», експертка з відновного правосуддя, медіаторка
 • Наталія Крестовська – медіаторка, член Української академії медіації
 • Тетяна Кисельова – кандидат юридичних наук, доктор філософії (PhD) в галузі права (Оксфордський університет)
 • Катерина Капраль – прокурор Заводського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1
 • Олександр Баранов – директор координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги
 • Віктор Лобач – експерт Міжвідомчої Координаційної Ради та КР проєкту «Впровадження ВП в Україні»
 • Ірина Федорич – юристка, медіаторка, член «Львівський центр медіації»

Модератором конференції виступить Андрій Куликов – відомий журналіст та ведучий, Голова правління Громадського радіо.

Реєстрація на конференцію за посиланням: https://forms.gle/NoKjBd1ruqtaYYGj8

Детальна програма вже незабаром буде доступна на сайті https://rj.org.ua/

Довідково:

Проєкт «Впровадження відновного правосуддя в Україні» реалізується ГО “Інститут миру і порозуміння” (ІМіП) у партнерстві з Верховним Судом та за підтримки Фонду демократії ООН (ФДООН/UNDEF).

Відновне правосуддя (ВП) – це підхід до реагування на протиправну поведінку та вчинення злочинів, який враховує баланс інтересів потерпілої особи, правопорушника та громади. ВП запрошує обидві сторони конфлікту до діалогу, дає можливість усім учасникам інциденту досягти спільного рішення та відновити справедливість. Відновне правосуддя доповнює офіційну форму правосуддя та є альтернативою судовому вирішенню кримінальних ситуацій. Однією з найпоширеніших форм реалізації ВП є Медіація. Медіація між потерпілим і правопорушником (медіація у кримінальних справах) – це програма відновного правосуддя, в якій потерпілий і правопорушник і, якщо доцільно, інші особи, на яких вплинула ця ситуація, разом беруть активну участь у визначенні наслідків правопорушення та шляхів їх виправлення за допомогою спеціально підготовленої та неупередженої сторони – медіатора.

З додаткових питань звертайтеся: pr@ipcg.org.ua або (097) 144 144 5

Читати далі

Події

Реалізація ідеї людиноорієнтованого суду в українських реаліях

Опубліковано

on

От

П’ятого жовтня Вінницький навчальний центр Національної школи суддів України провів офлайн/онлайн круглий стіл «Людиноорієнтований суд», який об’єднав суддів та працівників апаратів місцевих загальних, адміністративних, господарських та апеляційних судів, а ще співробітників Служби судової охорони і навіть представників виконавчої влади області.

Читайте також: База правових позицій Верховного Суду: візія креаторів

Відкрили дискусію ректор НШСУ Микола Оніщук, голова Ради суддів України Богдан Моніч та очільники Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, Сьомого апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин, Вінницького апеляційного суду Сергій Медвецький і заступник голови Служби судової охорони Юрій Зернов. Круглий стіл складався з чотирьох сесій. Під час першої з них «Реалізація суддями концепції людиноорієнтованого суду» заступник голови Сьомого апеляційного адміністративного суду Тетяна Драчук та голова Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко на прикладах продемонстрували, що людиноорієнтований суд — це реальність. Вони довели, що в кожному суді можливо створити умови для того, аби громадяни почувалися тут комфортно.

У ході другої сесії «Роль працівників апаратів судів у забезпеченні реалізації концепції людиноорієнтованого суду» керівник апарату Вінницького апеляційного суду Наталія Король та керівник апарату Запорізького апе л яційн о г о суду Інна Пругло наголосили на важливості для правосуддя бути відкритим для громадян, у чому ключову роль відіграє комунікація, зокрема через офіційний сайт суду та соціальні мережі.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Під час третьої сесії до дискусії долучилися й представники виконавчої влади — міський голова Вінниці Сергій Моргунов, голови Вінницької обласної ради та облдержадміністрації Вячеслав Соколовий та Сергій Борзов, які наголосили на тому, що важливо не лише втілювати ідею людиноорієнтованого суду, а й розвивати концепцію людиноорієнтованої держави в цілому.

Думками щодо клієнтоорієнтованості суду очима працівників Служби судової охорони поділився заступник начальника ТУ ССО у Вінницькій області Сергій П’ятак, який зазначив, що Службу судової охорони передусім створено як сервісну, а тому вона має розвиватися в одному напрямку із судами, а кожен її працівник повинен розуміти мету й завдання судової влади та поділяти її цінності й усвідомлювати місію.

У підсумку учасники круглого столу дійшли висновку, що повна реалізація ідеї людиноорієнтованого суду дозволить українським судам стати відкритішими, доступнішими та налагодити зв’язок з громадянами. А це сприятиме росту довіри до правосуддя.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Засвідчення співпраці з проектом пробації NORLAU

Опубліковано

on

От

Двадцять дев’ятого вересня в Києві ректор Національної школи суддів Микола Оніщук взяв участь у ІІІ Щорічній міжнародній конференції кримінальної юстиції «Покарання, яке змінює», спільно організованій проектом міжнародної технічної допомоги «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» (далі — Проект пробації NORLAU), який діє за фінансової підтримки Королівства Норвегія, та Міністерством юстиції України з метою обговорення питань застосування альтернативних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, ролі системи кримінальної юстиції та необхідних змін у законодавстві, зокрема, щодо умовно– дострокового звільнення, передових практик пробації і сучасних форм ресоціалізації засуджених.

Читайте також: Для ухвалення рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням думка потерпілої особи та висновок органу пробації не є вирішальними

Під час конференції відбулося урочисте підписання ректором Миколою Оніщуком та керівницею Проекту пробації NORLAU Сірі Фйортофт Меморандуму про співпрацю між Національною школою суддів України та Проектом пробації NORLAU. Зокрема, в межах угоди представники обох сторін домовилися про координацію спільних дій щодо професійного навчання та підвищення кваліфікації українських суддів у сфері пробації та застосування альтернативних видів покарань; надання експертної підтримки у розробці відповідних навчальних курсів для суддів; проведення лекцій з питань пробації у рамках існуючих навчальних програм НШСУ, сприяння обміну досвідом та ведення регулярного діалогу між сторонами.

На міжнародній конференції виступили Посол Норвегії в Україні Його Високоповажність Ерік Сведал, Міністр юстиції України Денис Малюська, Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова та Генеральний прокурор Норвегії Йорн Сігурд Меуруд, інші українські та іноземні представники і партнери Проєкту пробації NORLAU, науковці та міжнародні експерти.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link