Головні питання судової реформи та судової практики обговорять 13 березня - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Головні питання судової реформи та судової практики обговорять 13 березня

Дата публікації:

13 березня в Hyatt Regency Kyiv відбудеться наймасштабніший юридичний захід березня 2020, який сприяє public discussion сучасного стану та перспектив судової системи України – ІІІ Судовий форум Асоціаціяї адвокатів України.

Серед спікерів: Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Заступник Голови Верховного Суду, Заступник Голови Вищої ради правосуддя, Голова Конституційного Суду України, Секретар Великої Палати Верховного Суду, судді різних інстанції , провідні адвокати, представники органів державної влади,  науковці та інші відомі правники, які забезпечать високу професійність обговорення питання судоустрою та судочинства. 

Головні теми заходу:

 • Судова реформа. Версія 2.0.2.0 (здобутки та прорахунки реформи 2017 року; нова хвиля реформ; переосмислення існуючих юрисдикцій; адвокатура в умовах нового судочинства; реформа ВРП та ВККС; вплив громадськості на правосуддя та ін.)
 • Процесуальні лайфхаки: від проблем до можливостей (процесуальні новели в дії, реалії оскарження судових рішень, забезпечення позову, доказування в цифрову добу; протидія зловживанню процесуальними правами та ін.)
 • Місія можлива: менеджмент складних та резонансних справ 
 • AdvoTECH та судове представництво (реформа адвокатури та нові стандарти судового представництва, адвокатська етика vs.ефективність, можливості ЄСІТС та електронного суду, штучний інтелект, безпека використання технологій судовим адвокатом, адвокатські «Soft skills»).

Також на Вас чекають бутік-конференції з: сімейних спорів (тенденції останньої практики); літігації з кримінальним елементом; іпотечних спорів; етики та репутації арбітражного керуючого; екологічних спорів: здоров’я громадян vs інтереси бізнесу та ін.

Генеральний партнер: EQUITY

Експертний партнер: Pavlenko Legal Group

Професійний партнер: VB PARTNERS

Партнер бутік-конференції з банкрутства: ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»

Партнер бутік-конференції з кримінального права: GRACERS

Партнер бутік-конференції з сімейних спорів: MITRAX

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Партнер бутік-конференції з іпотечних спорів: EVERLEGAL

Партнер бутік-конференції з екологічних спорів: GRECO

Legal Tech партнер: ЛІГА:ЗАКОН

Партнери: Amber Law Company, AS Legal, Elite Consult Group, ЮФ “Горецький та партнери”, МЮФ Kinstellar, АО “Лещенко, Дорошенко та партнери”, LEXJUS, PRAVO GARANT, АО “Radzievsky & Yarovy” та ін.

Програма та реєстрація за цим посиланням 

З приводу питань звертайтесь, будь ласка, за контактами:
e-mail: [email protected]
моб.: +38 (067) 239 86 90

Advertisement
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Події

Відновив свою роботу Іванківський районний суд

Опубліковано

on

От

Не так давно голова Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков разом із головою Верховного Суду Всеволодом Князєвим, головою Етичної ради Левом Кишакевичем, головою Київського апеляційного суду Ярославом Головачовим та начальником Територіального управління ДСА України в Київській області Світланою Шевченко з робочою поїздкою відвідав Іванківський районний суд Київської області, який відновив свою роботу після звільнення Київщини від окупантів.

Читайте також: Визначено особливості співробітництва з Міжнародним кримінальним судом

Як зазначила начальник ТУ ДСА України у Київській області Світлана Шевченко, Іванківський райсуд дивом під час російської окупації вцілів, зазнавши найменших ушкоджень серед інших чотирьох судів області, які пережили воєнні дії, тому всі зусилля було зосереджено на відновленні його діяльності. «Сьогодні тут у суді присутні 15 працівників апарату суду та судді, які практично не виїжджали з міста і працювали над тим, щоб якомога швидше відновити роботу установи» (всього в суді здійснюють правосуддя п’ять суддів, роботу яких забезпечують 22 працівники апарату)».

У свою чергу Олексій Сальніков, звертаючись до суддів та працівників апарату суду, подякував їм за вірність професії, місту та Україні. «Початок роботи Іванківського районного суду після окупації російським агресором є яскравим свідченням незламності нашого духу, сили, віри в Україну та її народ. Закон, правосуддя, справедливість, захист прав та свобод людини, її життя — це ті цінності, які відрізняють нас від російських загарбників, і це те, за що віддають життя наші воїни, захищаючи тепер схід і південь України. Наша допомога їм зараз вкрай необхідна. І проявлятися вона буде в законних і справедливих рішеннях, які прийматимуться в судових залах Іванківського районного суду», — наголосив Олексій Сальніков.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Кримінально-правові відповіді на виклики воєнного стану в Україні

Опубліковано

on

От

П’ятого травня Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого спільно з НШСУ провели для суддів та працівників апаратів судів міжнародний круглий стіл «Кримінально-правові відповіді на виклики воєнного стану в Україні».

Вітальними промовами дискусію відкрили радник ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та директорка НДІ вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України Владислава Батиргареєва.

Читайте також: Новий вид забезпечення кримінального провадження – термінове збереження інформації

Зокрема, М. Оніщук відзначив актуальність і своєчасність проведення такого заходу, присвяченого проблематиці воєнного права. Як було наголошено, ця фундаментальна дискусія дозволить комплексно оцінити стан та перспективи розвитку складової кримінального права. Національна школа суддів України, зокрема, провела низку навчальних заходів з тематики кримінального права, застосування чинного законодавства до застосування нових видів кримінальних правопорушень, які обумовлені умовами війни. А наукове обговорення даної проблематики є надзвичайно корисним для суддів, оскільки вони будуть застосовувати це право під час щоденного відправлення правосуддя.

Микола Оніщук поінформував також, що тематика воєнних злочинів була предметом обговорення на засіданні Керівного комітету Європейської мережі суддівської освіти (EJTN), де були представлені очільники національних шкіл Європейського Союзу, а Національна школа суддів України виступала в статусі спостерігача. Була висловлена підтримка українським суддям і прокурорам з питань застосування воєнного права. Наразі доктрина кримінального правосуддя, кримінального судочинства, кримінального права має бути суттєво уточнена, оскільки формується нова галузь кримінального права, де лідерами мають бути науковці. Ректор НШСУ зазначив, що основне завдання круглого столу — бути корисним для подальших законодавчих удосконалень, подальшого творення воєнного права й різних його аспектів. Він також додав, що сьогодні в полі зору знаходиться гібридне кримінальне судочинство, коли йдеться про взаємодію національних та міжнародних судів у переслідуванні воєнних злочинів.

Тему продовжив Василь Тацій, який відмітив своєчасність проведення круглого столу та окреслив завдання, які стоять перед наукою кримінального права та потребують змін саме в кримінальному праві. На його переконання, сьогодення вимагає підготовки нового блоку законів про кримінальну відповідальність за злочини у воєнний час.

Читайте також: Нова підстава для зупинення кримінального провадження – неможливість звернення з обвинувальним актом

Натомість Владислава Батиргареєва, звертаючись до учасників круглого столу, акцентувала увагу на завданнях, які викликані умовами війни та потребують вирішення найбличим часом. Ці завдання є першочерговими й саме їх розгляду присвячені виступи науковців.

Модерував хід дискусії доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Пономаренко.

У подальшому з важливою та актуальною доповіддю «Воєнно-кримінальне право України: поняття, зміст, юридична форма» виступив доктор юридичних наук, професор, голова Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України, голова ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права» Юрій Баулін. Основна увага суддів та працівників апаратів судів упродовж круглого столу була сконцентрована на опрацюванні низки важливих дискусійних питань. Ключовим аспектом першої дискусії став розгляд проблеми і перспектив новелізації кримінального законодавства України в умовах воєнного стану. До подальшого спілкування зі слухачами запрошена фахова команда науковців: кандидат юридичних наук, доцент Львівського державного університету внутрішніх справ Олександр Марін (ознайомив зі спеціальними нормами в кримінальному праві воєнного стану, а також розкрив питання небезпеки непередбачуваних наслідків для кримінально-правового регулювання; доктор юридичних наук, професор Державного науково-дослідного інституту МВС України Анатолій Музика (озвучив актуальні поправки, яких потребують норми про кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність); кандидат юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Радутний (представив публічне заперечення, як різновид колабораційної діяльності, за ч. 1 ст. 1111 КК України); доктор юридичних наук, професор Донецького національного університету імені Василя Стуса Роман Мовчан (обговорив Кримінально-правову новелу про поширення військово значущої інформації (ст. 1142 КК України): що варто враховувати громадянам та правозастосовцям, а що не врахував законодавець); кандидат юридичних наук, професор Національної академії внутрішніх справ Ольга Кришевич (розповіла про Кримінальну відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги чи шахрайство); доктор юридичних наук, професор Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Колб (наголосив на кримінально-правових заходах запобігання розкраданням майна, отриманого волонтерськими організаціями України); доктор юридичних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Бурдін (окреслив загальні положення покарання у виді позбавлення політичних прав) та науковець Юрій Пономаренко (розглянув основні напрями кримінально-правового реагування на виклики воєнного стану в Україні).

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Предметом обговорення наступної дискусії стали питання кваліфікації злочинів проти основ національної безпеки України, військових та воєнних злочинів. Доповідачі запросили учасників дискусії до розгляду й обговорення відповідних ситуацій, з якими вони стикаються в процесі роботи. Зокрема, доктор юридичних наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Наталія Гуторова розкрила особливості застосування під час війни кримінальної відповідальності за державну зраду.

У свою чергу, доктор юридичних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Микола Хавронюк акцентував увагу на юридичній відповідальності військовополонених, а Вячеслав Навроцький, доктор юридичних наук, професор Українського католицького університету у виступі наголосив на кримінально-правовому значенні відсутності «відмітних знаків» в учасників збройного конфлікту.

Продовжив дискусію кандидат юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Сергій Гриненко, який зупинився на питанні кваліфікації дій учасників незаконних збройних формувань, так званих «ДНР» та «ЛНР», під час збройної агресії РФ проти України. На часі була й доповідь кандидата юридичних наук, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костянтина Задої, який розглянув особливості (за міжнародним правом) індивідуальної кримінальної відповідальності за міжнародні злочини.

Зацікавив слухачів і виступ доктора юридичних наук, професора Класичного приватного університету Олени Рябчинської, яка надала правову оцінку порушень прав цивільного населення на окупованих територіях. Її колега, доктор юридичних наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Горох розкрив актуальні проблеми пеналізації та депеналізації діянь, вчинених під час особливого періоду та в умовах надзвичайного стану.

Натомість Людмила Демидова, доктор юридичних наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого приділила свою увагу охороні громадської безпеки в умовах воєнного стану (проблемам новелізації кримінального законодавства та судової практики).

Далі зав’язалася дискусія, присвячена національним і міжнародним механізмам реалізації кримінальної відповідальності за воєнні злочини. Ця частина програми круглого столу була також насичена інтерактивними лекціями та презентаціями, що стимулювали слухацьку аудиторію до активного обговорення. Зокрема, кандидат юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Оксана Сенаторова розкрила юрисдикційні виклики і перспективи щодо переслідування за міжнародні злочини, вчинені на території України.

Актуальною була й доповідь доктора права, професора Університету Пікардії імені Жуля Верна Ірини Гребенюк, яка ознайомила учасників з потенційними моделями міжнародного кримінального правосуддя стосовно агресії росії в Україні. А кандидат юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олена Харитонова акцентувала свій виступ на сексуальному насильстві, пов’язаному з війною рф проти України, а доктор юридичних наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Михайло Шепітько зосередив увагу на правовій основі застосування Римського статуту Міжнародного кримінального суду та кваліфікації злочинів, вчинених під час російської агресії в Україні.

Зацікавила учасників круглого столу й доповідь кандидата юридичних наук, доцента Національного університету «Києво-Могилянська академія» Дениса Азарова — з логіки правової аргументації про геноцид українського народу в 2022 році, а його колега, доктор юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Андрій Лапкін організував обговорення проблеми кваліфікації злочину геноциду.

Завершальна дискусія стосувалася розгляду актуальних питань кримінально-правового регулювання в умовах воєнного стану. Упродовж дискусії спікери надали важливу інформацію та поглибили знання її учасників. Так, кандидат юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Віктор Смородинський нагадав принцип верховенства права у правовому режимі воєнного стану. Слушною та корисною була презентація доктора юридичних наук, старшої наукової співробітниці Національного університету «Одеська морська академія» Наталії Савінової стосовно нової правової політики, породженої гібридною війною. Інформативно насиченим був також виступ кандидата юридичних наук Національного університету «Одеська юридична академія» Лілії Тимофєєвої — щодо переосмислення принципів кримінального права в умовах війни.

До активної дискусії долучився й доктор юридичних наук, доцент НДІ вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України Олександр Пащенко, який висловив свою позицію стосовно місця кримінально-виконавчої політики в стимулюванні позитивної соціально-активної поведінки особи засобами кримінального закону в умовах воєнного стану.

Насамкінець кандидат юридичних наук, доцент Національної академії внутрішніх справ Михайло Акімов залучив учасників онлайн-дискусії до питання виконання обов’язку стосовно захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. В заключній частині круглого столу його учасники обмінялися думками з відповідних тем виступів доповідачів та підбили підсумки цієї насиченої дискусії.

Підготував Максим ІЛЛЮК,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Компенсаційний фронт: народ України vs путінська росія

Опубліковано

on

Як росія заплатить за агресію в Україні?

27 травня під час онлайн дискусії Нарадча WEB «Компенсаційний фронт: народ України vs путінська росія» спілкуватимемось про нетрадиційні способи відшкодування збитків, що нанесені РФ.

 

Модератор та ініціатор обговорення – Олег МАЛІНЕВСЬКИЙ, партнер EQUITY Law Firm, Віцепрезидент ААУ та Голова комітету з судової практики ААУ.

Разом з експертами детальніше поговоримо PRO:

 • росія та її режим: список відповідальних
 • чек на оплату: види воєнних збитків, докази та розрахунки. Моральна шкода
 • позови проти рф: юрисдикція та суверенний імунітет
 • приватні позови VS централізована компенсація (арешт, вилучення, управління активами). Аспекти ефективності
  колективні (групові) позови
 • litigation funding: нові перспективи
 • олігархи путіна: від бізнесменів до співвідповідачів
 • транскордонне виконання
 • представництво агресора та адвокатська етика

Коли: 27.05.2022
Час: 11:00

Реєстрація за посиланням

Участь у заході БЕЗКОШТОВНА. Долучайтесь!

З приводу питань:
КАТЕРИНА ГОРІШНА +38 (050) 984 93 63
РУСЛАНА СТЕЦЕНКО +38 (067) 329 04 08

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.