Connect with us

Події

Головні питання захисту бізнесу будуть розглянуті на BUSINESS PROTECTION 2021 – A2B FORUM

Дата публікації:

28 травня в IQ Business Center відбудеться Форум Асоціації адвокатів України «BUSINESS PROTECTION 2021 – A2B FORUM».

Важливість захисту бізнесу часто не береться до уваги. Але ж вона допомагає власникам бізнесу планувати несподіване, забезпечуючи прикриття від внутрішніх і зовнішніх загроз, щоб гарантувати, що бізнес продовжить розвиватися.

Участь у Business Protection 2021 – A2B Forum дає вам відмінну можливість разом із кращими експертами у сфері захисту бізнесу розібрати найактуальніші питання та «підводні камені».

Під час форуму експерти обміняються досвідом і кращими практиками щодо захисту бізнесу, представлять успішні кейси і розберуть гострі проблеми, стратегії роботи і стандарти діяльності органів місцевого самоврядування з розвитку підприємництва, обговорять парадигми взаємодії в посткоронавірусну епоху.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Дата: 28 травня 2021 року

Час: 09:00 – 18:00

Місце: IQ Business Center (вул. Болсуновська 13-15)

Формат: офлайн +онлайн.

Ви маєте можливість відвідати наш захід у будь-якому зручному форматі: офлайн або онлайн.

Програма:

Сесія 1: «Чи можна захистити бізнес в Україні?»

 • Захист прав бізнесу Парламентом: результати роботи ТСК з питань захисту прав інвесторів.
 • Захист бізнесу, як засіб залучення інвестицій.
 • Бюро економічної безпеки: чого чекати бізнесу?
 • Міжнародне структурування бізнесу як ефективний спосіб захисту.
 • Законодавчі зміни, яких вимагає АРМА.
 • Оцінка бізнесом антирейдерської політики держави.

Сесія 2: «Внутрішні загрози для бізнесу»

 • Відшкодування збитків, заподіяних недобросовісним менеджером.
 • Опціон на викуп акцій як спосіб мотивації менеджменту компанії – ризик власника чи безпека бізнесу?
 • Ризики оптимізації оподаткування.
 • Антикорупційна безпека і комплаєнс.
 • Захист інтелектуальної власності як перший крок при створенні бізнесу.
 • Корпоративні конфлікти як загроза бізнесу.
 • Моніторинг ризиків та контроль репутації. Де шукати інформацію та як приймати рішення зважено?
 • LIGA360 як комплексний IT інструмент для оперативного відслідковування зовнішніх ризиків та прийняття бізнес-рішень.

Сесія 3: «Зовнішні загрози для бізнесу»:

 • Перевірки бізнесу під час карантину.
 • Перевірки та переслідування з боку правоохоронних органів.
 • Один у полі не воїн (міфи та реалії про ділову розвідку і корпоративну .контррозвідку сучасного бізнесу).
 • Банківський комплаєнс як загроза ведення бізнесу.
 • Організація роботи з інформацією. Захист інформації.
 • Обшук, як інструмент тиску на бізнес: минуле чи сучасні реалії?

Сесія 4: «Особливості захисту бізнесу в окремих сферах діяльності»

 • Збереження земельного банку в умовах відкриття ринку землі.
 • Що відбувається з легалізацією грального бізнесу в Україні?
 • Кримінальні провадження в медичній сфері.
 • Використання штучного інтелекту для кіберзахисту ІТ-активів підприємства.

Партнери заходу: Amber Law Company, Bossom Group, АО «Домінанта», АО «Дубинський і Ошарова», «Горецький і Партнери», Gracers Law Firm, ID Legal Group, JK Law, Juscutum, АО «Лещенко, Дорошенко і партнери», ЛІГА:ЗАКОН, OPEN KNOWLEDGE, Pavlenko Legal Group, PRAVO GARANT, АБ «Сергія Пагера», STRON LEGAL SERVICES, VB PARTNERS, АО «Вдовичен та партнери», АО «ЮРІСВЕСТ», «WINNER».

Хочете дізнатися, як захистити свій бізнес під час пандемії та карантинних обмежень?

Тоді чекаємо вас на форумі Асоціації адвокатів України – Business Protection 2021 – A2B Forum!

Долучайтеся! Буде цікаво, корисно, актуально!

Програма та реєстрація за посиланням

Для довідки звертайтесь:

тел.: +38 (067) 327 53 32

email: Rud@uaa.org.ua

З питань партнерства та виступу:

тел.: +380 67 441 1027

email: aksenova@uaa.org.ua

Акредитація та інформаційне партнерство:

Pr@uaa.org.ua

Події

У ВС обговорили особливості адаптації земельного законодавства України до вимог ЄС та гарантії прав на землю

Опубліковано

on

На початку червня Верховний Суд разом із проектом ЄС «Право-Justice» в онлайн-форматі провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії прав на землю», яка стала четвертим завершальним спеціалізованим заходом, ініційованим Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду до 30-річчя створення господарських (арбітражних) судів України.

Під час трьох сесій («Адаптація земельного законодавства України до вимог ЄС»; «Земельна реформа та децентралізація: новели законодавства і судова практика» та «Європейські стандарти і практика ВС при розгляді справ у земельних спорах») учасники конференції сфокусували увагу на реалізації ідей та цінностей верховенства права в контексті адаптації земельного законодавства України до вимог ЄС, обговорили гарантії прав на землю, їх практичну реалізацію та обмінялися досвідом і кращими практиками.

Вітальними промовами відкрили дискусію Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, заступник Голови Верховного Суду, голова КГС ВС Богдан Львов, заступник секретаря ЄСПЛ Абель де Кампос, перший заступник міністра юстиції України Євгеній Горовець та суддя-секретар судової палати з розгляду справ щодо земельних відносин та права власності КГС ВС Тетяна Дроботова.

Так, Валентина Данішевська привітала суддів, працівників апаратів судів, колег із суміжних професій та правників-науковців, що опікуються питаннями господарського права та процесу, з 30-річчям створення господарських (арбітражних) судів і подякувала їм за внесок у розбудову господарської юрисдикції: «Ми разом створили сильну, професійну судову спеціалізацію, якою можна пишатися. Тому дякую вам усім за ці 30 років». Очільниця ВС також висловила вдячність партнерам Верховного Суду, які сприяли організації низки тематичних заходів, зокрема, проєкту ЄС «Право-Justice», Офісу Ради Європи в Україні, Німецькому фонду міжнародного правового співробітництва, Національній школі суддів України. «Сьогоднішній захід присвячений дуже актуальній темі для нашого суспільства – земельним відносинам та земельному законодавству. Як відомо, 1 липня відкривається ринок землі в Україні. Й хоча наразі ще триває реформування земельного законодавства, проте нам, як судовій владі, вже зараз слід готуватися до таких змін, формувати своє бачення щодо регулювання тих чи інших земельних правовідносин», – наголосила Валентина Данішевська.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

За її словами, земельна реформа в Україні нині стартує, але потужним поштовхом до цих історичних змін стало рішення Європейського суду з прав людини щодо України, а саме у справі «Зеленчук і Цицюра проти України». У цьому рішенні ЄСПЛ дійшов висновку, що держава-відповідач вийшла за межі своєї широкої свободи розсуду в цій сфері мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення та не забезпечила справедливого балансу між загальним інтересом суспільства й майновими правами заявників. Водночас ЄСПЛ відзначив, що його рішення не слід розуміти як таке, що зобов’язує невідкладно запровадити необмежений ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні. В цьому контексті було ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасував мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення та запровадив ринок землі.

На думку очільниці ВС, не лише вказане рішення ЄСПЛ стало поштовхом для відповідних змін у законодавстві, а й вітчизняна судова практика, зокрема практика Верховного Суду. Як було заявлено, при ухваленні рішень Велика Палата ВС надає вагоме значення застосуванню загальних принципів справедливості, розумності й добросовісності. Водночас розподіл землі є особливо чутливим до вказаних принципів. Виходячи з цього, ВП ВС дійшла висновку, що неконкурентне надання землі в користування за наявності двох або більше бажаючих не відповідає зазначеним принципам. Тому ВП ВС сформулювала підхід, що законодавство слід тлумачити таким чином, що за наявності двох або більше бажаючих отримати земельну ділянку державної чи комунальної власності в оренду право оренди такої земельної ділянки підлягає продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) (постанова ВП ВС від 29 вересня 2020 р. у справі № 688/2908/16-ц (провадження № 14-28 цс 20)).

Валентина Данішевська зупинилася й на праві постійного користування землею, зміст якого, на її думку, також є предметом дискусій. У цьому контексті вона звернула увагу на позицію ВП ВС, згідно з якою до відносин щодо права постійного користування землею, наданою для забудови, за аналогією закону слід застосовувати норми глави 34 «Право користування чужою земельною ділянкою для забудови» ЦК України, тобто правила про суперфіцій (постанова ВП ВС від 16 лютого 2021 року у справі № 910/2861/18 (провадження № 12-140гс19)).

У свою чергу заступник Голови Верховного Суду, голова КГС ВС Богдан Львов нагадав, що в ці дні в Україні святкують 30-ту річницю створення господарських (арбітражних) судів України, проте досвід та історія госпсудів не обмежується цим періодом: «Перший комерційний суд був заснований ще в 1807 році в Одесі. У подальшому перехід від комерційних до арбітражних судів та комісій не змінив їх функціонального призначення. Стрімкі економічні перетворення наприкінці XX століття вимагали створення спеціального судового органу для розгляду господарських спорів. Таким інститутом судової влади став арбітражний суд, який згодом трансформувався у господарський».

Очільник КГС ВС підкреслив, що за час свого існування господарські суди України зарекомендували себе як ланка, що найбільше відповідає принципам професійного судочинства. Її існування забезпечує оперативний та якісний захист прав і законних інтересів суб’єктів господарювання шляхом судового розгляду й вирішення спорів, що виникають у сфері здійснення господарської діяльності. «Понад 80 % справ, розглянутих судами першої інстанції, взагалі не оскаржуються на апеляційному та касаційному рівнях. Відсоток скасованих і змінених рішень від загальної кількості розглянутих справ судами першої інстанції за останні два роки становить 3,6–3,7 %. Це – свідченням того, що ми на належному шляху, проте завжди залишаються моменти, які підлягають удосконаленню», – зазначив Богдан Львов. При цьому він переконаний, що «спеціалізація в українському вимірі підтвердила своє право на існування, адже вона є запорукою якості судових рішень». Усьому світу відомі спеціалізовані суди з розгляду земельних, фінансових спорів, банкрутства, інтелектуальної власності тощо, й лише в Україні всі ці спеціалізації поєднані господарськими судами. Підсумовуючи, заступник Голови ВС, голова КГС ВС висловив переконання, що подальше навчання, посилення взаємодії і співробітництва з іноземними колегами сприятиме підвищенню якості правосуддя. І поточний захід є кроком саме в цьому напрямку.

Натомість заступник секретаря Європейського суду з прав людини Абель де Кампос, привітавши присутніх із 30-ю річницею створення системи господарських судів України, підкреслив важливість її функціонування: «Діалог між юрисдикціями та судами різних інстанцій є ключовим для належного функціонування всієї судової системи. Також дуже важливими є відносини між європейськими та національними судами, які не повинні носити ієрархічний характер, а мають сприяти посиленню правового діалогу та захисту прав людини у відповідних країнах». Наостанок він побажав плідної роботи організаторам та учасникам, зазначивши, що подібні заходи корисні для поглиблення міжнародної співпраці, знань і навичок.

Наступний виступаючий – перший заступник міністра юстиції України Євгеній Горовець (в минулому юрист-практик з багаторічним адвокатським досвідом) підтвердив тезу, що система арбітражних (господарських) судів завжди на загальному тлі дуже вигідно вирізнялася тим, що переважна більшість спорів розглядалися вчасно з дотриманням процесуальних строків і мала порівняно високий якісний мотивувальний рівень. На його думку, такий успіх складається з безлічі чинників, і саме тому він висловив слова подяки суддям, зокрема суддям у відставці, які своєю невтомною працею сприяли таким позитивним результатам. «Хоча 30-річчя – це поважний вік, проте це лише перший ювілей, і надалі ми будемо йти дорогою вдосконалення і розвитку судової практики для того, щоб порушені інтереси громадян були належним чином захищені» – зазначив Євгеній Горовець.

Вітаючи учасників конференції, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, у свою чергу, наголосив, що темою конференції обрано найбільш актуальні питання правозастосування, які стосуються речових та неречових прав, зокрема прав на землю, адже сьогодні є величезний обсяг правовідносин, які стосуються землі як товару.

Підсумовуючи все сказане вище, модератор заходу – суддя-секретар судової палати КГС ВС Тетяна Дроботова підкреслила, що курс на європейську інтеграцію ставить перед нашою державою комплексне завдання – здійснення ефективних економічних реформ та створення реально дієвої ринкової економіки. Й роль суду в цьому процесі є досить важливою. Саме тому у фокусі уваги конференції – обговорення стану реалізації ідей та цінностей верховенства права в контексті адаптації земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу, гарантій прав на землю та їх практичної реалізації, обмін досвідом та кращими практиками.

Зазначимо, що організатори конференції прагнули залучити до обговорення та конструктивного діалогу максимально широкі кола зацікавленої аудиторії. Тому учасниками дискусії стали міжнародні експерти, судді Верховного Суду, місцевих та апеляційних господарських судів, юристи-практики та відомі науковці, позиції яких є цінні і важливі у правозастосовній практиці.

Так, суддя КГС ВС Віталій Уркевич детально висвітлив тему «Земельні спори за участю фермерських господарств: практика Верховного Суду», у якій він охарактеризував критерії юрисдикційності спору та підходи до визначення юрисдикційності спорів за участю фермерських господарств.

Його колега суддя-спікер КГС ВС Юрій Чумак у межах доповіді «Право постійного користування земельною ділянкою в аспекті земельної реформи: практика Верховного Суду» детально зупинився на правових позиціях ВП ВС та КГС ВС, навівши приклади актуальних питань судової практики, пов’язаних із правом постійного користування земельною ділянкою.

Тем продовжив суддя КГС ВС Іван Міщенко («Способи захисту прав на землю: практика ВС»), який зупинився на питаннях захисту прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки, відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та ін.

У роботі конференції також узяли участь представники наукової та юридичної спільноти: завідувач кафедри господарського права і процесу Національного університету «Одеська юридична академія», професор Олег Подцерковний («Проблемні питання правового режиму права постійного користування земельною ділянкою»); керівник відділу Департаменту з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар («Виконання рішень Європейського суду з прав людини у рішенні у справах Зеленчука і Цицюри: вимоги практики суду та рішень Комітету Міністрів Ради Європи»); завідувач сектору проблем аграрного і земельного права Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, професор Павло Кулинич («Земельна реформа як напрям і стимул гармонізації земельного законодавства України із законодавством ЄС»); радник міністра економіки України Віталій Черепаха («Земельна реформа у ракурсі законодавчої та виконавчої влади України»); член Комітету земельного, аграрного та довкіллєвого права Національної асоціації адвокатів України Ян Білоголовий («Право оренди земель для ведення фермерського господарства»); доцент кафедри цивільного права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Богдан Карнаух («Відшкодування екологічної шкоди: європейська практика»); голова Комітету земельного, аграрного та довкілевого права Національної асоціації адвокатів України Олександр Поліводський («Електронна форма договору про землю та іншу нерухомість. Проблеми та перспективи застосування. Огляд практики Верховного Суду, впровадження законодавства ЄС та міжнародного досвіду. Перспективні позиції»).

До обговорення актуальних та важливих питань долучилися й іноземні колеги. Зокрема, заступник секретаря Європейського суду з прав людини Абель де Кампос («Забезпечення прав, передбачених конвенцією: Особлива роль національних судів у забезпеченні права на мирне користування майном»); президент суду землі у м. Бонні, доктор юридичних наук Штефан Вайсманн («Повноваження та компетенції німецьких судів у сфері земельних спорів»); Уповноважений за двостороннє співробітництво з Україною, представник Федерального міністерства продовольства та сільського господарства (Німеччина) Крістоф Конрад Гільген («Забезпечення прав власності як передумова розвитку дієздатного та прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення»); експерт Ради Європи, експерт Керівного комітету з прав людини (CDDH) та Департаменту з питань виконання рішень ЄСПЛ Фредрік Сундберг («Захист права власності та власності на землю у прецедентній практиці ЄСПЛ та практика Комітету Міністрів стосовно виконання рішень»).

У своєму заключному слові суддя-секретар судової палати КГС ВС Тетяна Дроботова подякувала учасникам заходу за цікаві і змістовні доповіді та активну участь у конструктивному обговоренні порушених питань, висловивши сподівання, що отримана інформація буде корисною як для суддів, юристів-практиків, науковців, так і для всіх присутніх.

Підготував Максим БОНДАР,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Забезпечення єдності судової практики

Опубліковано

on

У Херсонському апеляційному суді відбувся семінар для суддів першої та апеляційної інстанцій щодо забезпечення єдності судової практики.

Під час семінару було обговорено проблемні питання застосування кримінального та кримінального процесуального законодавства з наведенням останніх правових висновків об’єднаної палати Касаційного кримінального суду та практики Європейського суду з прав людини.

«Єдність судової практики, яка досягається не лише врахуванням судами першої та апеляційної інстанцій висновків щодо застосування відповідних норм права, викладених у постановах Верховного Суду, але і єдиним розумінням та баченням загальних підходів до застосування матеріального та процесуального права», — зазначила заступниця голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду (далі — ККС ВС) Валентина Щепоткіна.

Спільне обговорення проблемних питань застосування норм матеріального і процесуального права, останніх законодавчих новел та обмін досвідом сприяють забезпеченню єдності й сталості судової практики, підвищенню рівня якості та ефективності здійснення правосуддя. Продовжуючи цю гарну традицію зустрічей на базі Херсонського апеляційного суду нещодавно в рамках надання методичної допомоги суддям першої та апеляційної інстанцій відбувся семінар на тему «Окремі питання здійснення Верховним Судом повноважень щодо забезпечення єдності судової практики: матеріально-правовий та процесуальний аспекти».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Модерувала навчальний захід, який проводився за участю голови Херсонського апеляційного суду Олександра Коровайка, голови Миколаївського апеляційного суду Миколи Міняйла, суддів місцевих та апеляційних судів Херсонської та Миколаївської областей, уже згадана Валентина Щепоткіна. Спілкування відбулося з дотриманням усіх вимог, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відкриваючи семінар, очільник Олександр Коровайко, привітавши колег та побажавши всім плідної роботи, звернув увагу на те, що в світлі динамічного оновлення кримінального та кримінального процесуального законодавства необхідним є систематичне вдосконалення та поглиблення знань, отримання нового досвіду в сфері практичного застосування норм права, спільне обговорення спірних питань правозастосування, а тому завжди особливо цінною для суддів місцевих та апеляційних судів є нагода безпосереднього спілкування із суддями касаційних судів. Під час навчання було обговорено останні правові позиції об’єднаної палати Касаційного кримінального суду, питання здійснення слідчими суддями судового контролю за досудовим розслідуванням, зокрема, застосування кримінального процесуального законодавства під час розгляду клопотань про проведення обшуку, тимчасового доступу до речей і документів, оскарження невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а також акцентовано увагу на особливостях розгляду заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та інших питаннях із наведенням судової практики, звернення до практики Європейського суду з прав людини.

Так, одним із актуальних стало питання щодо процедури визначення прокурора, групи прокурорів чи слідчої групи в конкретному кримінальному провадженні. З цього приводу об’єднана палата Касаційного кримінального суду дійшла висновку, що постанова про призначення прокурора чи групи прокурорів у кримінальному провадженні має відповідати передбаченим кримінальним процесуальним законом вимогам до процесуального рішення у формі постанови, в тому числі бути підписаною службовою особою, яка її прийняла. Відсутність зазначеної постанови в матеріалах досудового розслідування або її непідписання керівником відповідного органу прокуратури має наслідком недопустимість доказів, зібраних під час досудового розслідування, як таких, що зібрані під наглядом і процесуальним керівництвом прокурора (прокурорів), який не мав на те законних повноважень (постанова об’єднаної палати ККС ВС від 22.02.2021 р. у справі № 754/7061/15).

У ході семінару йшлося й про те, чи може підозрюваний, обвинувачений, засуджений відмовитися від апеляційної, касаційної скарги захисника. З цього приводу Валентина Щепоткіна звернула увагу на той факт, що згідно зі статтями 403,432 КПК особа, яка подала апеляційну/касаційну скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення апеляційного/касаційного розгляду. Це питання було предметом розгляду об’єднаної палати ККС ВС, яка дійшла висновку, що право відмови від апеляційної/ касаційної скарги захисника, поданої в інтересах підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого. належить виключно тій особі, яка її подала, тобто захиснику. Підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника. В разі незгоди підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого з апеляційною/касаційною скаргою захисника (обґрунтуванням, мотивами, вимогами скарги тощо) вони мають право заявити про це до або під час судового засідання й суд має право врахувати їх позицію під час вирішення скарги (справа № 481/1754/18, постанова від 22.02.2021 р.).

В подальшому розглядалися питання щодо застосування закону про кримінальну відповідальність. Інші питання від учасників семінару стосувалися особливостей застосування норм кримінального законодавства щодо перебігу строків давності, окремі випадки призначення покарання за сукупністю вироків та за сукупністю кримінальних правопорушень, а також застосування нещодавно запровадженої ст. 255-1 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за встановлення або поширення злочинного впливу. Окрім того було обговорено одне зі спірних питань щодо обчислення перебігу диференційованих строків давності та застосування інституту звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, зокрема, учасники навчання звернули увагу на висновки об’єднаної палати Касаційного кримінального суду щодо питання про застосування ч. 2 ст. 49 КК України, викладені в постанові від 05.04.2021 р. у справі № 328/1109/19.

Після завершення семінару багато учасників продовжили спілкування з Валентиною Щепоткіною, судді зокрема подякували за можливість отримати нові знання та перейняти цінний досвід суддів вищих інстанцій у складних питаннях правозастосування. У відповідь представниця ККС ВС подякувала колегам за участь у заході та старанність у виконанні своїх професійних обов’язків, зазначивши, що лише спільними зусиллями суддів усіх інстанцій, завдяки обміну професійним досвідом забезпечуватиметься єдність судової практики, яка досягається не лише врахуванням судами першої та апеляційної інстанцій висновків щодо застосування відповідних норм права, викладених в постановах Верховного Суду, але і єдиним розумінням та баченням загальних підходів до застосування матеріального та процесуального права, шляхів вирішення спірних питань, які постають перед суддями під час здійснення судочинства.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Онлайн-підготовка кадрів для системи правосуддя

Опубліковано

on

Національна школа суддів у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні взялася за розробку методичних рекомендацій для ефективного здійснення дистанційної (онлайнової) підготовки кадрів системи правосуддя.

У засідання, яке проходило на Полтавщині (с. Соснівка) взяли участь начальники відділів, наукові співробітники НШСУ та викладачі школи, представники Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Відкрив засідання групи розробників проректор НСШУ Володимир Мазурок, який у своїй презентації наголосив на важливості суддівської освіти та місця й ролі в ній Національної школи суддів України як спеціалізованої державної установи, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя.

У свою чергу менеджери програми верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька та Наталія Беца відзначили плідну співпрацю між Національною школою суддів України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, побажавши плідної та активної праці усім учасникам групи розробників.

Міжнародним досвідом здійснення дистанційної (онлайнової) підготовки кадрів системи правосуддя поділилися Є. (Астрід) Хопма, радниця з дистанційної освіти Training and Study Centre for the Judiciary (Utrecht, Нідерланди), А. Тагапарі, представниця міжнародного відділу навчального суддівського центру Утрехту, Нідерланди, Антонелла Чіріелло, член правління Scuola superiore della Magistratura (Roma, Італія).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Тетяна Фулей, очільниця відділу НШСУ наголосила на важливості цього засідання з розробки методичних рекомендацій для ефективного здійснення дистанційної (онлайнової) підготовки. Вона також виступила модераторкою двох груп розробників, а ще презентувала переведення гендерного компоненту з підготовки «обличчя в обличчя» в онлайнові заняття.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram