Події
Харківські адвокати навчалися готувати скаргу на прокурора
У період з 1 серпня 2017 по 1 квітня 2019 року до відповідальності Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією було притягнуто 16 прокурорів Харківської області. Про такі результати роботи КДКП стосовно скарг по області розповів експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук на семінарі «Як написати скаргу на прокурора».
За словами експерта, загалом по Україні у період з 1 серпня 2017 по 1 квітня 2019 року найпоширенішими підставами для притягнення до дисциплінарної відповідальності було: невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків (135 осіб), грубе порушення правил прокурорської етики (73 особи) чи дії, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумніви у його об’єктивності, неупередженості та незалежності (35 осіб).
Натомість вимоги до підготовки дисцип лінарної скарги розтлумачив член Сек ретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Сергій Гриненко. Він, зокрема, розповів, що, за законом, подати дисциплінарну скаргу на прокурора до КДКП може кожен громадянин, якому відомо про проступок прокурора. Зробити це можна особисто або поштою — звичайною чи електронною на вибір. Комісія має прий няти рішення стосовно відкриття дисциплінарного провадження протягом 15 днів з моменту надходження скарги.
На завершення слухачі семінару дізналися про загальну процедуру розгляду справ Комісією та отримали практичні поради щодо підстав притягнення прокурорів до відповідальності чи звільнення.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login