Ключові питання кримінального права та процесу розглянуто на Odessa Criminal Law Forum ААУ «Золотий Дюк» - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Ключові питання кримінального права та процесу розглянуто на Odessa Criminal Law Forum ААУ «Золотий Дюк»

Дата публікації:

25 червня 2021 р. відбувся вже четвертий форум ААУ з кримінального права та процесу — Odessa Criminal Law Forum ААУ «Золотий Дюк».

Традиційно відкриття форуму розпочалося з вітальних слів:

 • Зої Ярош, Президентки ААУ, керуючої партнерки АО «Marshaller Group»;
 • Йосипа Бронза, голови Ради адвокатів Одеської області;
 • Дениса Пономаренка, голови Відділення ААУ в Одеській області, партнера АО «Barristers»;
 • Костянтина Дорошенка, партнера АО «Лещенко, Дорошенко та партнери»;
 • Тараса Пошиванюка, голови Комітету ААУ з кримінального права та процесу, партнера АО «EQUITY».

Виступає Йосип Бронз

 Підсумкам 2020 року в сфері кримінального права та процесу була присвячена перша сесія, яку модерував голова Відділення ААУ в Одеській області, партнер АО «Barristers» Денис Пономаренко.

Розглянули такі теми: останні рішення Конституційного Суду та їх вплив на кримінальні провадження; тандем клієнта VS адвоката на шляху до виправдувального вироку; переслідування «злодіїв у законі»; останні тенденції судової практики в кримінальній юстиції та зупинення досудових розслідувань.

Спікерами виступили:

 • Олександра Яновська, суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду, доктор юридичних наук, професорка;
 • Олександр Лисак, партнер АО «EQUITY»;
 • Андрій Мазалов, старший партнер АО «DIGNA»;
 • Людмила Куса, керівниця практики вирішення спорів АО «GRACERS», адвокатка, голова Підкомітету ААУ із захисту в кримінальних провадженнях;
 • Олексій Задоєнко, радник практики кримінального права та захисту бізнесу АО «Arzinger», адвокат, кандидат юридичних наук;
 • Олена Бальжик, суддя Київського районного суду м. Одеси.

Про новели кримінального процесу говорили під час другої сесії. Модератором виступив Тарас Пошиванюк, партнер АО «EQUITY», голова Комітету ААУ з кримінального права та процесу.

Разом із суддями, адвокатами та науковцями були розглянуті питання щодо збору доказової бази стороною захисту; використання матеріалів, отриманих під час досудового розслідування, як доказу в справах про цивільну конфіскацію в контексті забезпечення рівності сторін; нову процесуальну фігуру на стороні обвинувачення — дізнавача; процесуальні диверсії сторін кримінального провадження; закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням/спливом процесуальних строків.

Участь в обговоренні взяли:

 • Лідія Карплюк, адвокатка АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»;
 • Тетяна Гавриленко, суддя Вищого антикорупційного суду;
 • Марія Камінська, керівниця АБ «Марії Камінської», адвокатка;
 • Діана Яковлева, адвокатка, партнерка ЮК «AS Legal», дисциплінарна уповноважена Асоціації приватних виконавців України;
 • Сергій Пересунько, юрист ЮК «АМБЕР», адвокат;
 • Наталія Дмитрук, суддя Голосіївського районного суду м. Києва;
 • Ганна Тетерятник, кагдидат юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри кримінального процесу ОДУВС.

Актуальним питанням кримінального процесу була присвячена остання сесія Odessa Criminal Law Forum «Золотий Дюк», яку модерував Костянтин Дорошенко, іменний партнер АО «Лещенко, Дорошенко і партнери».

Ми говорили про те, як захистити клієнта від незаконних дій правоохоронних органів; про допит свідка із застосуванням заходів безпеки в кримінальному судочинстві; забезпечення судом права на захист; розглянули практичні аспекти тимчасового доступу до речей і документів за клопотанням сторони захисту; проблемні питання застосування ст. 290 КПК України у діяльності сторони захисту; кіберзлочинність та засоби протидії.

Участь у дискусії взяли:

 • Ілля Огороднік, засновник, директор АО «Юридична компанія «Советник»;
 • Олександр Муконін, адвокат, член Ради адвокатів Одеської області;
 • Олександр Лук’яненко, партнер VB Partners;
 • Віталій Крикливий, суддя Вищого антикорупційного суду;
 • Вікторія Смірнова, суддя Донецького апеляційного суду, кандидат юридичних наук;
 • Ірина Гловюк, д.ю.н., професорка, адвокатка, наукова радниця АО «Barristers», членкиня Науково-консультативної ради при Верховному Суді;
 • Андрій Толкачов, заступник начальника Управління – начальник 1-го відділу (оперативного реагування) Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції НП України, підполковник поліції;
 • Ольга Чайкіна, суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу, кандидат юридичних наук, членкиня Правління АРССУ.

Інформаційним партнером ААУ «ЛІГА: ЗАКОН» учасникам заходу були надані сертифікати «LIGA360АДВОКАТ НААУ» за найкращі питання.

Після заходу відбулася вечірка для адвокатів на березі Чорного моря в ресторані «ZUMMA».

Асоціація адвокатів України дуже вдячна за підтримку заходу партнерам:

Генеральному партнеру —  АО «Barristers»

Експертному партнеру — АО «EQUITY»

Професійному партнеру —  АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»

Партнерам:  Amber Law Company,  АО «Arzinger», AS Legal, АО «DIGNA», АО «GRACERS», АБ «Марії Камінської», АО «Юридична компанія «Советник», VB Partners, адвокату Олександру Муконіну.

ААУ дякує всім спікерам, експертам та модераторам за активну участь у заході, за неймовірні виступи та корисний контент, за сприяння проведенню заходу та підтримку онлайн-формату, а також інформаційним партнерам: Координаційному центру з надання правової допомоги, Раді адвокатів Одеської області, Національному університету «Одеська юридична академія», Асоціації суддів України, Асоціації розвитку суддівського самоврядування України.

Виданням та інтернет-порталам: «Юридична практика», «ЛІГА:ЗАКОН», «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «ЮРЛІГА», «Юрист & Закон», «LexInform», «Поради юриста»,  «Юридичний вісник України», «Українське право», «Lawyer.ua»,«ActiveLex», «Loйеr», «Jusnote»,  «Я і закон», «Postfactum.info», «Сomments.ua», «Legalhub.online», «Я і закон», «Протокол»,  «Femida.ua», «Delo.ua».

Окрема подяка за допомогу в організації заходу Відділенню ААУ в Одеській обл., особливо: Денису Пономаренку, партнеру АО «Barristers» та Олександру Трояну, адвокату АО «Barristers».

Усім  учасникам дякуємо за цікаві питання і кожному, хто був разом з нами! Долучайтеся до нашої команди, далі буде ще цікавіше!

Фото на Facebook

Залишились питання? Звертайтеся: forum@uaa.org.ua

Події

Всеукраїнська конференція прокурорів призначила членів Ради прокурорів України

Опубліковано

on

От

Всеукраїнська конференція прокурорів призначила членів Ради прокурорів України та відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження.

Читайте також: Прокуратура: якою вона буде завтра? Деякі думки після ознайомлення із затвердженою Генеральним прокурором «Стратегією розвитку прокуратури на 2021—2023 роки»

В останній тиждень літа в Офісі Генерального прокурора відбулася всеукраїнська конференція прокурорів. Це було перше її скликання після визначеного законом майже дворічного перехідного періоду реформування органів прокуратури, який сплив 1 вересня. Для участі в роботі конференції прокурорів було обрано 517 делегатів, з яких 1 прокурор звільнений з органів прокуратури, у зв’язку з чим обраними вважаються 516 делегатів.

Відкриваючи захід, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова наголосила, що після завершення атестації на всіх рівнях свідченням завершення реформи має стати відновлення всеукраїнською конференцією прокурорів органів прокурорського самоврядування. «Органи прокурорського самоврядування забезпечуватимуть потужність інституції. Без них подальший розвиток прокуратури й відстоювання її інтересів в усіх інституціях неможливий», – зазначила Генпрокурор.

Читайте також: Прокурори радилися як протидіяти злочинам проти довкілля

Делегати конференції призначили одинадцять членів Ради прокурорів України. Від Офісу Генерального прокурора шляхом таємного голосування із використанням електронної системи підрахунку голосів було призначено Анатолія Єжова й Руслана Романова, від обласних прокуратур – Лідію Боровкову, Наталію Малик, Валентина Порушника та Руслана Шмітька, від окружних прокуратур – Федора Адамова, Галину Григорову, Андрія Зражевського, Ганну Коломійчук і Мар’яну Шпірук. Також на всеукраїнській конференції прокурорів призначено 5 членів відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження: Андрія Гнатіва, В’ячеслава Поліщука, Олега Стуконога, Майю Томак та Олександра Юзькова. Окрім того, надалі делегати затвердили зміни та доповнення до Положення про Раду прокурорів України, Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, регламенту всеукраїнської конференції прокурорів, а також прийняли положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, та розглянули інші питання.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Перша міжнародна конференція з аграрного права

Опубліковано

on

Асоціація правників України запрошує вас взяти участь у Першій міжнародній конференції з аграрного права, що організовується спільно з Секцією аграрного права Міжнародної асоціації юристів.

Місце проведення 23 вересня: онлайн

Місце проведення 24 вересня: Radisson Blu Hotel, вул. Ярославів Вал 22, м. Київ

Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов’язкова

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Конференція – це платформа та унікальна можливість обговорити актуальні правові питання у сільському господарстві, знайти шляхи вирішення поточних проблем, сформувати здатність захищати права в аграрному бізнесі і, звичайно, обмінятись досвідом.

На конференції зберуться представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Продовольчої та сільськогосподарської організація ООН (ФАО), ЄБРР, Світового банку, основних міжнародних та місцевих інвесторів у сільськогосподарську галузь, головні юридичні консультанти провідних сільськогосподарських компаній, визнані національні та міжнародні експерти з аграрного права.

Насичена програма з актуальними темами, ексклюзивна аналітика і прогнози, можливість обмінятися важливим досвідом і налагодити плідні контакти.

**На конференції будуть дотримані всі норми проведення в умовах адаптивного карантину.

Перший день онлайн-конференції

Дата та час: 23 вересня 2021 (онлайн) 15.00-18.30 за київським часом

Фокус тем:

Лібералізація ринку землі. Кращі практики земельної реформи

 • Світовий досвід земельної реформи: порівняльне вивчення найкращих світових практик
 • Відкриття українського ринку землі: нові можливості та перші результати

Зміна клімату. Зелена угода. Сталий розвиток

 • Вплив зміни клімату на сільське господарство та продовольчу безпеку
 • Переваги сталого розвитку в сільському господарстві та його вплив на стале виробництво та транспорт

Технології, сільське господарство та торгівля

 • Відповідальність за використання високотехнологічних виробів
 • Регулювання ГМО в аграрному секторі: загальний огляд та тенденції ГМО з глобальної точки зору
 • Експорт продуктів харчування до ЄС: доступ до ринку – оформлення документів – вимоги до якості
 • Блокчейн: технічні та практичні аспекти

Другий день конференції

Дата та час: 24 вересня 2021 (офлайн), 09.30 -18.30 за київським часом

Місце проведення: Radisson Blu Hotel, вул. Ярославів Вал 22, м. Київ

Фокус тем:

Ринок сільськогосподарських земель

 • Результати відкриття ринку с/г земель
 • Консолідація земель
 • Проблеми реалізації переважних прав орендарів
 • Антирейдерство
 • Участь українських та іноземних гравців у ринку с/г земель
 • Поява нових гравців
 • Юридичні складнощі із укладенням договорів відчуження с/г земель
 • Юридична та практична можливість придбання переважного права

Міжнародна торгівля та вирішення спорів

 • Додана вартість чи збільшення об’єму торгівлі
 • Локальні та міжнародні ризики для торгівлі
 • Законодавче регулювання vs. ринок
 • Правила ГАФТА та арбітраж для контрактів в Україні
 • Спори відносно врожаю

Інфраструктура

 • Капітальні інвестиції в інфраструктуру
 • Іригаційна реформа
 • Закон про внутрішній водний транспорт

Технології в агросфері

 • Метео та смарт агроведення
 • Регулювання
 • ГМО

Оподаткування

 • Новели: обірваний експорт, скрутки, тіньова оренда
 • Безтоварні операції

Усі виступи іноземних експертів забезпечуватимуться синхронним перекладом.

З ПИТАНЬ УЧАСТІ ТА ПАРТНЕРСТВА:
+38 (044) 492-88-48
conference@uba.ua
Тетяна Осауленко – координатор заходу

З ПИТАНЬ АКРЕДИТАЦІЇ ЗМІ ТА ВИСВІТЛЕННЯ ЗАХОДУ:
+38 (044) 492-88-48
pr@uba.ua
Юлія Матвєєва – PR-координатор

Читати далі

Події

LAW AND TRADE FORUM

Опубліковано

on

LAW AND TRADE FORUM (24 вересня) буде присвячений головним питанням міжнародної торгівлі та захисту бізнесу

Law & Trade Forum – унікальний захід ААУ та LBS, який дає можливість об’єднати зусилля бізнесу та адвокатури з метою вирішення головних проблем у сфері міжнародної торгівлі та захисту бізнесу.

Даний форум допоможе провести аналіз впливу зовнішньоекономічної діяльності; ознайомитися з останніми практиками розглядів спорів європейськими і українськими судами, та виконання рішень цих судів. Дасть відповідь на питання як захистити цифрові дані та активи своєї компанії. Обговоримо останні тренди інтернет-бізнесу, кібербезпеку та оподаткування. Відкриття ринку землі в Україні.

Дата проведення: 24 вересня 2021 року

Місце зустрічі: IQ Business Center, вул. Болсуновська, 13-15

Час проведення: 09:00 – 17:30

Організатори: Асоціація адвокатів України та Law & Business Studio

Серед наших спікерів будуть: представник компанії Vodafone Україна, PepsiCo, McDonald’s Україна, Нова Пошта, Ernst&Young, Директор департаменту офісу протидії рейдерству, та інші.

Що саме розглядатимемо:

Податкова практика та Зовнішньоекономічна діяльність.

Дамо відповідь на актуальні запитання щодо зовнішньоекономічних операцій. Розповімо про останні судові практики з адміністративних спорів, практики з вирішення податкових спорів. Інтернет-послуги нерезидентів: як платити ПДВ за новими правилами. Поділимося корисною інформацією стосовно  відповідальності за торгові борги підприємства та питання податкової амністії.

Електронна комерція. Інтернет бізнес.  

Останні тренди e-commerce в 2021 році. Розкриємо правові аспекти та перспективи розвитку E-менеджменту.

Надзвичайно важливе питання кібербезпеки, як захистити і зберегти  цифрові активи – поради кращих спеціалістів, та як вберегти свій онлайн-бізнес від кібершахраїв.

Конфіденційна інфо: яку інформацію можуть надавати телефонні оператори України та на яких умовах?

Розкажемо останні судові практики з вирішення питань авторського права в онлайн-бізнесі.

Торговельне право, митниця, спори щодо зовнішньоекономічної діяльності.

Розкажемо про останні судові практики у спорах щодо зовнішньоекономічної діяльності. Дамо практичні рекомендації з укладання договорів у ЗЕД. Висвітлимо тему правового супроводу з забезпечення в міжнародній торгівлі та  міжнародний арбітраж, як знайти активи. Розповімо як зняти арешт майна іноземних компаній.

Інвестування. Міжнародна торгівля. Комплаєнс.

Вирішення інвестиційних спорів. Обговоримо тему відкриття ринку землі в Україні. Розповімо про безпеку державних реєстрів під час ринку землі.  Зачепимо питання фінансового моніторингу 2021: суб’єкти, порядок проведення та хто несе відповідальність. Зрозуміємо разом із Вами питання банківського комплаєнсу,  як елемент торговельного процесу.

Детальна інформація та реєстрація

 • З приводу партнерства: Аксьонова Анна Дмитрівна, aksenova@uaa.org.ua, тел. моб.: 067 441 10 27
 • З приводу питань участі та оплати: Плотнікова Лілія Віталіївна, plotnikova@uaa.org.ua, тел. моб: 067 327 53 32

Партнеры: ЮК “AMBER”, АО «Лещенко, Дорошенко і партнери», TEFFI Law Firm, Saivena Group, Elite Consult Group, ЮК «Правозахист України», Bossom group, Stron Legal Services, Pavlenko Legal Group, АБ «Сергія Пагера», Delta International Services.

До зустрічі на заході!

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link