Connect with us

Події

Конституційна скарга: проблеми подання та механізми застосування

Опубліковано

У Конституційному Суді України відбувся семінар для адвокатів на тему «Конституційна скарга в діяльності адвоката: алгоритми складання, проблеми подання та механізми застосування».

 

Відкрив семінар голова КСУ Станіслав Шевчук, зазначивши, що Конституційний Суд відкритий для спілкування та наголосивши на важливості діалогу з громадськістю, зокрема з професійною юридичною спільнотою. «Сподіваюся, що цей захід сприятиме підвищенню професійних знань адвокатів щодо питань складання, подання та розгляду конституційних скарг», — додав він.

Як було зазначено, із запровадженням інституту конституційної скарги, людина отримала змогу безпосередньо звернутися до Конституційного Суду України з метою захисту своїх конституційних прав, порушених законом. «На жаль, закони можуть бути недосконалими і конституційна скарга — це саме той інструмент, який особи можуть використати для захисту своїх конституційних прав у таких ситуаціях», — додав він. За його словами, у скаргах ставиться під сумнів конституційність закону, а отже, рішення в справах за конституційними скаргами матимуть загальний ефект (erga omnes).

У свою чергу, керівник секретаріату КСУ Ярослав Василькевич розповів про порядок прийняття, опрацювання та розгляду конституційних скарг. Він нагадав, що конституційною скаргою є подане до суду письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України закону (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб’єкта права на конституційну скаргу. «Конституційну скаргу може бути подано, якщо остаточне судове рішення у справі особи набрало законної сили не раніше 30 вересня 2016 року», — підкреслив він.

Під час подальшої дискусії обговорювалися питання щодо зупинення провадження судами загальної юрисдикції на час конституційного провадження у справі, висновки судів загальної юрисдикції щодо конституційності закону, а також розгляд справ за виключними обставинами через встановлену КСУ неконституційність правового акта, застосованого судом при вирішенні справи.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.