KPI MOOT COURT | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

KPI MOOT COURT

Опубліковано

on

Мут-корт (від англ. “moot court”) – це моделювання судового засідання, так званий «симулятор суду», у якому студенти-представники однієї сторони повинні донести суддям позицію в спорі про право, виступаючи проти представників протилежної сторони – також студентської команди.

Завдання учасників мут-корту – написати меморандум до заздалегідь оприлюдненого кейсу – вигаданої справи, яка базується на певній правовій проблемі.

Потім команди надсилають меморандум на перевірку організаторам.

Обмежена кількість учасників далі переходить до наступного етапу, де потрібно представити правову позицію перед судом.

Оцінюють роботу адвокати, професійні судді й представники юридичних фірм.

Учасники заздалегідь готують письмові позиції. Кожен студент отримує свою роль (адвокати, судді, свідки, експерти тощо) у вигаданій фабулі.

Мета мут-корту – отримати досвід виступу на судовому засіданні, який безперечно необхідний для подальшої роботи юристом, розвинути ораторські здібності. Учасник вчиться ретельно досліджувати проблему та аргументувати власну позицію, правильно складати процесуальні документи, глибше розуміти законодавство.

Вартість: 150 грн.
Оплата за кожного учасника здійснюється на картковий рахунок.
50 грн. сплачується під час заочного туру, і додатково – 100 грн, якщо команду за результатами буде відібрано до судових змагань безпосередньо.

Студентам із собою мати обов’язково документ, який підтверджує особу, та студентський квиток. Форма одягу – офіційна.

Заявки на участь відправити до 30 квітня 2018 року на адресу:
https://goo.gl/forms/AqZETBzTg3pTcRfI3

З питань щодо участі просимо звертатися до представника Оргкомітету:
Діденко Юлія, координатор з питань реєстрації учасників
095 443 77 38
kpi.court2018@gmail.com

Подія в ФБ

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Події

Курс особливого етикету для працівників суду

Опубліковано

on

От

Як взаємодіяти з людьми з інвалідністю вчилися цього тижня працівники апарату Вінницького апеляційного суду.

Їхньою тренеркою була представниця Вінницької громадської організації «Гармонія» Сюзанна Жуковська. Вона, зокрема, нагадала, що термін «особа з інвалідністю» затверджений на законодавчому рівні і що потрібно вживати словосполучення «особа з інвалідністю з дитинства», «особа з інвалідністю I групи».

«Слово «вади» замінюємо на «порушення»: наприклад, особа з порушенням зору, слуху. І, будь ласка, звертайтеся до людини з інвалідністю, а не до того, хто її супроводжує», — порадила пані Сюзанна.

Розповіла також, що під час тривалої розмови з людиною на візку біля неї потрібно сісти чи присісти. Коли ж, скажімо, у відвідувача суду — істеричний напад, варто запитати чи потрібна допомога в його супровідника.

Урок особливого етикету в суді приурочили до прийдешнього Міжнародного дня людей з інвалідністю. Його, нагадаємо, відзначили 3 грудня.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Інтерпол розшукує понад 2000 осіб за запитами України

Опубліковано

on

От

Триває 8-й Форум з кримінального права (8-th Kyiv Criminal Law Forum) Асоціації адвокатів України.

Під час першої сесії було узагальнено Актуальні проблеми КПК та ідеї його удосконалення

На другій з’ясували вузлові проблеми у справах про незаконне збагачення та зловживання впливом

Під час третьої в адвокатському офісі проводився обшук

Четверту, заключну сесію Форуму організатори присвятили «вищому пілотажу» правової допомоги у кримінальних провадження: Міжнародному кримінальне праву, практиці Євросуду та Інтерполу, справам про екстрадицію та міжнародний розшук.

Відкриваючи її, партнер «VB PARTNERS» Денис Бугай зробив огляд практики екстрадиції, розпочавши її статистичною інформацією про те, що з понад 12 000 розшукуваних Інтерполом осіб 2000-2500 шукають за запитом України – 16% від загальної кількості «кримінальних втікачів».

При цьому плакат позаду доповідача – частина його презентації – ілюстрував не твір комуністичної пропаганди, а іронічний заклик до розшукуваних повертатися, який радше може відлякати від втілення наміру повернутися добровільно.

Денис Бугай

Серед засобів правової допомоги особам, щодо яких застосовується екстрадиція, промовець порадив бути креативними і застосовувати широкий спектр прийомів, які звів у 7 порад в екстрадиційних справах – зокрема використовувати для доведення загроз для особи, яку екстрадують:

  1. матеріали авторитетної преси,
  2. звіти та висновки правозахисних організацій та правозахисників,
  3. публічні заяви держслужбовців та звіти органів державної влади,
  4. матеріали дискредитації слідства та обвинувачення,
  5. ілюстрації умов утримання та рівня медичного забезпечення в СІЗО,
  6. аналогічні кейси відмови у видачі осіб, де зафіксовано порушення прав людини,
  7. «усунення» підстав для екстрадиції.

На думку екс-судді Шевченківського районного суду м. Києва, радника АО «Клочков та партнери» Людмила Козятник, зараз наростає практика порушення з боку представників органів досудового розслідування принципу презумпції невинуватості у формі викривленого висвітлення у медійних засобах обставин кримінального провадження, ігнорування практики і рішень Європейського суду з прав людини:

  • вже під час затримання особи за підозрою у вчиненні злочину оголошують, що затримали злочинця,
  • під час розгляду судами клопотань про застосування запобіжних заходів, такий розгляд нерідко супроводжується публічними заходами і виступами, спрямованими не лише на дискредитацію підозрюваного, а й на створення атмосфери тиску на суддю,
  • якщо під час розгляду справи з’являється перспектива виправдувального вироку, сторона обвинувачення публічно заявляє, що клопотатиме про притягнення судді до відповідальності за постановлення завідомо неправосудного рішення.

В таких умовах на суддів чиниться протизаконний тиск, який ставить під питання справедливість  кримінального правосуддя вцілому.

Як і пообіцяв ще під час відкриття Форуму Володимир Клочков (керуючий партнер АБ «Клочков та партнери») ще на початку заходу, сьогодні розглядалися суто практичні питання. Жодного теоретизування, політичних заяв чи суперечок із природними опонентами адвокатів – представниками прокуратури і поліції, які  брали участь у сесіях.

До закінчення Форуму конференц-зала «Депо» залишалася повною.

До закінчення Форуму зала була повною

Невдовзі ми помістимо більш детальний звіт про Форум – слідкуйте за нашими публікаціями.

Читати далі

Події

40 силовиків обшукують адвокатський офіс

Опубліковано

on

От

Триває 8-й Форум з кримінального права (8-th Kyiv Criminal Law Forum) Асоціації адвокатів України.

Під час першої сесії було узагальнено Актуальні проблеми КПК та ідеї його удосконалення

На другій з’ясували вузлові проблеми у справах про незаконне збагачення та зловживання впливом

Три кричущих моменти порушень прав адвокатів

Керуючий партнер АО «Клочков та партнери» Володимир Клочков виокремив три тенденції порушення прав адвокатів, які відображують такі «свіжі» випадки:

Перший. Адвокат обвинувачується у наданні правової допомоги і через таке обвинувачення щодо нього проводять слідчі дії, в тому числі обшуки. Нерозуміння того, що професійна допомога адвоката клієнтові не може бути злочином, лишається узвичаєною помилкою органів досудового розслідування.

Другий. Доведена до абсурду форма першого, коли на обшукувати адвокатський офіс приїжджає 40 силовиків – це відбувалося саме в той момент, коли В. Клочков виголошував свою доповідь,  і промовцеві довелося телефоном вирішувати питання про допомогу колезі.

Третій. Порушення власних прав самим адвокатами. Це той випадок, коли на обшуку в адвоката, до якого на допомогу прибувають представники місцевої ради адвокатів, а в нього виявляють десятки печаток, встановлені банківські програми для здійснення грошових переказів, порожні аркуші паперу з підписами і печатками різних підприємств. Такому адвокатові потрібна не допомога місцевого комітету захисту професійних прав, а правова допомога адвоката.

Володимир Клочков

Останнім часом з’явилася нова форма порушення прав адвокатів – психологічний, а часом і фізичний тиск силами так званих представників громадськості чи просто декласованого елемента, яких наймають опоненти. Нападають біля судів, а буває і в самих судах, навіть у залі судового засідання. Часом такий вплив доходить до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень і вбивств. Отже час вимагає, аби адвокати зверталися до охоронних фірм і враховували такі витрати при укладенні договорів з клієнтами, інформуючи їх про це.

Керуючий партнер ЮК «Дмитрієва та партнери», модератор сесії Ольга Дмитрієва додала, що адвокатам, особливо у разі участі у гостро конфліктних справах, треба укласти договір не лише з охоронною фірмою, а й з колегою – адвокатом, який практикує у кримінальному процесі.

Ольга Дмитрієва (ліворуч)

Розібравши кілька свіжих прецедентів порушень прав адвокатів, учасники дискусії дійшли згоди, що коректна поведінка адвоката може виступити важливим чинником стримування від порушень, натомість умисне загострення ситуації часто приводить до вкрай небажаних наслідків. В одному з розглянутих випадків молодий адвокат влаштував штурханину зі слідчим, вимагаючи негайно надати копію протоколу обшуку, і проти нього було порушено кримінальне провадження. В іншому – адвокат натякнула прибулій на обшук представниці правоохоронного органу, що та купила диплом кандидата наук. Градус упередженості і пристрасті під час цього обшуку після такого зауваження зріс незрівнянно і спричинив проблеми адвокату та прибулим на підмогу колегам.

Також, за свідченнями багатьох учасників, обсяг порушень прав адвокатів з боку НАБУ останнім часом знизився до мінімуму.

Далі буде

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.