Connect with us

Події

Київський форум з кібербезпеки

Опубліковано

Днями в столиці України пройшов міжнародний форум з кібербезпеки, який ініціював Офіс Генерального прокурора (далі – ОГП)задля створення платформи активного діалогу та взаємодії для подолання викликів цифрового світу. Форум об’єднав понад 80 експертів з 20 країн світу, які зустрілися для обміну найкращими практиками в цій сфері та напрацювання спільних рішень щодо протидії кіберзлочинам й ефективного їх розслідування.

Читайте також: 17 посад сфери безпеки інформації та кіберзахисту додано до класифікатора професій

«У глобальному масштабі без скоординованих дій компетентних органів між собою, застосування міжнародного співробітництва під час кримінального провадження ефективна протидія та розслідування злочинів цієї категорії не будуть результативними. Ми в Офісі Генпрокурора запровадили нову кіберспеціалізацію прокурорів та створили відповідний підрозділ. Також надзвичайно активно співпрацює з іноземними колегами наш департамент міжнародно-правового співробітництва», – зазначила Ірина Венедіктова під час відкриття форуму.

Офіс Генпрокурора як центральний орган з питань міжнародного співробітництва під час кримінального провадження на стадії досудового розслідування постійно вживає заходів для якісного виконання запитів про міжнародну правову допомогу компетентних органів іноземних держав у справах про злочини, що носять транснаціональний характер, стосуються діяльності міжнародних кібергруп злочинців-хакерів та якими завдано збитків на значні суми державним і приватним інтересам. Протягом 2020 року до ОГП від компетентних органів США, ФРН, Франції, Швейцарії, Нідерландів, Австрії, Південної Кореї, Польщі та інших держав надійшло 60 клопотань з питань розслідування злочинів у сфері кіберзлочинності. За десять місяців 2021 року Офісом Генерального прокурора отримано ще понад 70 таких запитів.

Читайте також: Стандарти кібергігієни нотаріуса

Генеральний прокурор нагадала учасникам форуму про масштабні та успішні спільні міжнародні спецоперації з викриття небезпечних кіберугруповань, виголосивши при тому, що кібератаки стають все більш інтелектуальними, небезпечними та не мають географічних кордонів. Реакція на них має бути блискавичною, законною і суворою. «Вітчизняні ІТ-фіхівці користуються повагою і попитом на міжнародному ринку, однак Україна наразі стала й одним зі світових хабів кіберзлочинності. Наша мета, аби нові технології змінювали життя на краще, а не давали ширші можливості для зловживань, правопорушень і шахрайств. Сподіваюся, що наш міжнародний форум із кібербезпеки та платформа дій, яку ми на ньому створимо, дозволить нам спрямувати синергію наших зусиль для того, щоб цифровий світ став безпечнішим», – констатувала Генпрокурор.

У свою чергу, заступник голови Консультативної місії ЄС в Україні Фредрік Весслау додав, що форум є чудовою ініціативою Офісу Генерального прокурора, бо співпраця у боротьбі з кіберзлочинністю є надзвичайно важливою, адже вона не має кордонів.

Читайте також: Національний банк перевірятиме впровадження посиленого кіберзахисту

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.