Connect with us

Події

«Мої права» Завершився XIV Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права».

Дата публікації:

Отже, конкурс шкільних малюнків «Мої права», який проходив уже третій рік поспіль, завершився. За інформацією його організаторів у цьому році було подано 9 731 конкурсну роботу від 9 185 конкурсантів. Допущено до участі в конкурсі було 9 317 робіт.

Серед поданих робіт 47% склали роботи дітей до 10 років, 40% — роботи дітей від 11 до 14 років та 13% — роботи дітей від 15 до 18 років (59% із них — від міської учнівської молоді та 41% — від дітей, що проживають у сільській місцевості). «Кількість робіт вражає. І це в умовах карантину та враховуючи те, що вперше не було будь-яких регіональних етапів. Тож це дійсно наш маленький рекорд. Можна вже сміливо сказати, що це один із наймаштабніших громадських проектів у сфері правової освіти дітей, що реалізується з досить скромним бюджетом. Слід зазначити, що географія робіт охоплює всі регіони України — представлені як великі міста, так і маленькі села. Лідерами за кількістю надісланих конкурсних робіт стали: Вінницька, Донецька, Київська, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Рівненська області та м. Київ. Наразі члени Всеукраїнської експертної ради вже почали оцінювати конкурсні роботи», — сказав голова Всеукраїнського оргкомітету Антон Сошников. «Ми плануємо завершити оцінювання робіт ближче до середини червня. Дату оголошення результатів буде повідомлено додатково (слідкуйте за соціальними мережами організаторів конкурсу). Враховуючи запроваджені урядом карантинні заходи та з метою недопущення додаткових ризиків для учасників, ми прийняли рішення привітати дітей дистанційно — дипломи, подяки та цінні подарунки будуть надіслані кур’єрської службою. Також від імені організаторів конкурсу дякую всім членам експертної ради, які оцінюють роботи, за вашу зацікавленість у конкурсі шкільних малюнків, за те, що незважаючи на вкрай щільний робочий графік, ви виявляєте велику увагу до творчості наших учасників та визначення кращих робіт», — додала директорка БФ «Об’єднання світових культур», секретарка Всеукраїнської експертної ради Олена Кобець.

Додамо, що в цьому році до оцінювання робіт дітей долучилися відомі державні та громадські діячі, вчені, митці, представники міжнародних організацій та провідних правничих видань. Серед них В’ячеслав БІГУН, один з ініціаторів Всеукраїнського тижня права, екс-голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, митець, кандидат юридичних наук; Ірина БОРЗОВА, народний депутат України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту; Андрій БУТЕНКО, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, екс-голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, кандидат історичних наук, доцент; Роман ГРИЩУК, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Ія ДЕГТЯРЬОВА, директор Інституту публічного управління та адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, доцент; Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ, президент видавництва «Юрінком Інтер», шеф-редактор загальнонаціональної правової газети «Юридичний вісник України», голова Київської міської організації Союзу юристів України, доктор юридичних наук, професор; Володимир КРЕЙДЕНКО, народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури; Микола КУЛЕБА, Уповноважений Президента України з прав дитини та інші знані особи.

Організаторами конкурсу виступили Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення разом з Благодійним фондом «Об’єднання світових культур», Координаційною радою молодих юристів України, Українською молодіжною правничою асамблеєю, за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, за участі Офісу Ради Європи в Україні та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Стратегічними партнерами — Конфедерація будівельників України, газета «Юридичний вісник України», департамент молоді та спорту Київської міськдержадміністрації, ДОМГО «Молодіжна ініціатива міст».

Також зазначимо, що вперше конкурс шкільних малюнків «Мої права» був проведений у 2006 році для вихованців Мар’їнської загальноосвітньої школи-інтернату для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування імені Макаренка та Донецької школи-інтернату № 1 для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (за ініціативи Студентської ради економіко-правового факультету Донецького національного університету). Із 2009 року конкурс став проводитися на загальнонаціональному рівні. З 2009 по 2019 роки його співорганізатором виступила Координаційна рада молодих юристів України при Мін’юсті та саме Міністерство юстиції України. З 2013 по 2019 роки партнером Конкурсу став Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

У 2017-му за ініціативи Міністерства юстиції України конкурс перейменовано на Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Я маю право».

Тоді ж його визнано одним із 100 кращих практик молодіжної роботи в Україні.

У цьому році конкурсу повернено його первинну назву — Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права». Додамо, що за минулі роки в конкурсі взяли участь майже 80 тисяч конкурсантів.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Курс для суддів місцевих загальних судів

Опубліковано

on

Дніпровське регіональне відділення Національної школи суддів 16—20 листопада проводило онлайн-підготовку суддів місцевих загальних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

Вітальною промовою навчання відкрив директор регіонального відділення Олександр Мартиненко, який ознайомив слухачів із програмою та регламентом навчального заходу.

Сам учбовий курс було розпочато з тренінгу на тему: «Практичні аспекти розмежування різновидів множинності кримінальних правопорушень – повторність, сукупність та рецидив злочинів кримінальних правопорушень» (модератори – суддя Верховного Суду в Касаційному кримінальному суді Світлана Яковлєва та суддя Київського районного суду міста Харкова, кандидат юридичних наук Світлана Муратова). Програма включала перегляд відеоматеріалу «Розвиток доктрини захисту прав людини в практиці Європейського суду з прав людини» за участі судді ЄСПЛ Ганни Юдківської.

Подальші заняття провели досвідчені й висококваліфіковані судді-викладачі Верховного Суду, спілкування з якими сприяло підтриманню кваліфікації суддів місцевих загальних судів та накопиченню ними професійного досвіду. Так, Ольга Ступак розкрила тему «Судова практика розгляду спорів, які випливають із кредитних правовідносин», а кандидат юридичних наук, доцент Наталія Сакара розповіла про провадження в цивільній справі в суді першої інстанції. У свою чергу кандидат юридичних наук Ольга Булейко ознайомила присутніх із практикою застосування законодавства при розгляді справ у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів». Натомість доктор юридичних наук, професор Євген Петров акцентував увагу на темі «Захист права власності в цивільному судочинстві», а Олексій Осіян – на темі «Актуальна судова практика розгляду судами спорів, що виникають із земельних правовідносин».

Про особливості написання судових рішень суддями місцевих судів як адміністративних, критерії якісного судового рішення (своєчасність, чіткість, умотивованість, чітка мова, доступний стиль тощо) розповів колегам суддя Вищого адміністративного суду України у відставці Олександр Ситников.

У подальшому викладач, науковий консультант Національної школи суддів України, суддя Апеляційного суду Харківської області у відставці Лілія Гуцал презентувала лекцію про окремі аспекти відшкодування моральної шкоди, головний спеціаліст Дніпровського регіонального відділення, суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Віра Гайдук розглянула питання про дотримання судами процесуальних строків розгляду цивільних справ (співвідношення розумного строку розгляду справи за практикою ЄСПЛ та строків за ЦПК України), суддя Апеляційного суду Запорізької області у відставці Катерина Каракуша проаналізувала особливості розгляду цивільних спорів, що виникають із сімейних правовідносин: сталість та єдність судової практики (сім’я, фактичне проживання, шлюбний контракт, права й обов’язки, поділ майна тощо).

У свою чергу суддя Світлана Муратова виступила з лекцією щодо звільнення від покарання та його відбування, а суддя, кандидат юридичних наук Максим Ходаківський розповів про судову практику розгляду справ щодо нечесної підприємницької діяльності при розгляді спорів про захист прав споживачів, суддя Глобинського районного суду Полтавської області Анастасія Павлійчук зосередила увагу на актуальних питаннях судової практики розгляду справ, пов’язаних зі страховими випадками.

Важливе питання щодо реалізації верховенства права при здійсненні правосуддя розкрив директор науково-дослідного інституту порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету, доктор юридичних наук, професор Михайло Савчин. Про інститут ОСББ – правовідносини та правові способи існування та найпоширеніші випадки судових проваджень розповів присутнім професор кафедри адміністративного та митного права Університету митної справи і фінансів, доктор юридичних наук, доцент Євген Легеза. Загалом навчальний курс вийшов цікавим та змістовним.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

На Дніпропетровщині впровадять пілотний проект медстрахування

Опубліковано

on

На думку автора ініціативи Загіда Краснова, голови партії «Громадська сила», це має стимулювати місцеву владу виділяти більше коштів лікарням.

Ідея полягає в тому, аби на державному рівні дозволити співфінансування медичних закладів із державного та місцевих бюджетів. На думку автора ініціативи, це має стимулювати місцеву владу виділяти більше коштів лікарням. Таким чином, держава зможе взяти на себе фінансування так званого гарантованого пакету, в який входить екстренна медична допомога, а місцевий бюджет допоможе певним категоріям громадян отримувати медичну допомогу, яка не пов’язана з небезпекою для життя. З боку Дніпропетровської влади вже надана попередня згода взяти участь у проекті.

«Ми зможемо на практиці випробувати всі юридичні та фінансові процедури цієї реформи. Дніпропетровщина має сильну медичну галузь, в тому числі кваліфікованих та досвідчених лікарів і госпітальну базу. Саме тому ми зможемо реалізувати цей пілотний проект на повну силу», — звернувся З. Краснов до міністра МОЗу. Максим Степанов, у свою чергу, зазначив, що показовим у даному разі стане запровадження такої ініціативи навіть у двох областях країни. Головне, щоб був відповідний ефект.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства

Опубліковано

on

Майданчиком для обміну думками й напрацюваннями з цього приводу стала ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства», яка пройшла 17 листопада у форматі онлайн на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

До форуму, ініційованого Громадською радою при МВС, долучилися вітчизняні науковці й практичні працівники, зарубіжні партнери й міжнародні організації. Як підкреслив Володимир Мартиненко, голова цієї Ради та очільник ГС «Центр запобігання та протидії корупції», такий формат складу учасників вже традиційний для науково-практичних заходів антикорупційної тематики, що реалізуються завдяки консультативно-дорадчому органові при Міністерстві внутрішніх справ. «Цього року це вже не перший захід, на якому обговорюємо питання запобігання та боротьби з корупцією. Ми розпочали роботу з дискусійної панелі «Особливості антикорупційної політики в Україні і зарубіжних державах» у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Теорія та практика протидії злочинності в сучасних умовах», що пройшла на початку листопада на базі Львівського державного університету внутрішніх справ. Попереду – конференція у Харкові (ХНУВС) та підбиття підсумків на V Міжнародній науково-практичній конференції, що пройде у НАВС (Київ) 9—10 грудня», – зазначив очільник Громадської ради при МВС.

За його словами, злободенні питання антикорупційної діяльності сьогодні набули нової гостроти, а тому варто приділити їх вирішенню максимум зусиль. «Зараз у країні своєрідна криза – антикорупційна. Тому ми будемо обговорювати найактуальніші практичні аспекти з метою сформувати ґрунтовні рекомендації, що допоможуть цю кризу подолати», — сказав Володимир Мартиненко.

Як уточнив у свою чергу ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Андрій Фоменко, така конференція у ДДУВС проводиться вдруге. Кількість учасників, залучення досвідчених науковців і практиків з правоохоронних органів, і не лише вітчизняних, свідчить, що організатори досягнули мети й створили професійний майданчик для обміну досвідом і пропозиціями.

Старший радник з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Джозеф Джулай акцентував увагу, що КМЄС, серед інших своїх проектів, активно підтримує ініціативи, що мають на меті зробити публічний сектор прозорим і чистим від корупції.

Серед тем, яким приділили увагу доповідачі й учасники дискусії, – визначення й аналіз корупційних ризиків як складова запобігання корупції в органах Національної поліції, кримінально-правові проблеми провокації підкупу, особливості діяльності поліцейських в умовах оновленої Антикорупційної стратегії, проблеми реєстрації й розгляду повідомлень про корупцію тощо. Антикорупційним досвідом своєї країни ділилися фахівці Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан, зокрема, Єрбол Омаров, головний науковий співробітник академії, висвітлив проблеми кваліфікації корупційних правопорушень.

За результатами обговорень будуть сформовані рекомендації, що міститимуть пропозиції для вдосконалення чинного законодавства.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram