Connect with us

Події

«Мої права» Завершився XIV Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права».

Отже, конкурс шкільних малюнків «Мої права», який проходив уже третій рік поспіль, завершився. За інформацією його організаторів у цьому році було подано 9 731 конкурсну роботу від 9 185 конкурсантів. Допущено до участі в конкурсі було 9 317 робіт.

Серед поданих робіт 47% склали роботи дітей до 10 років, 40% — роботи дітей від 11 до 14 років та 13% — роботи дітей від 15 до 18 років (59% із них — від міської учнівської молоді та 41% — від дітей, що проживають у сільській місцевості). «Кількість робіт вражає. І це в умовах карантину та враховуючи те, що вперше не було будь-яких регіональних етапів. Тож це дійсно наш маленький рекорд. Можна вже сміливо сказати, що це один із наймаштабніших громадських проектів у сфері правової освіти дітей, що реалізується з досить скромним бюджетом. Слід зазначити, що географія робіт охоплює всі регіони України — представлені як великі міста, так і маленькі села. Лідерами за кількістю надісланих конкурсних робіт стали: Вінницька, Донецька, Київська, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Рівненська області та м. Київ. Наразі члени Всеукраїнської експертної ради вже почали оцінювати конкурсні роботи», — сказав голова Всеукраїнського оргкомітету Антон Сошников. «Ми плануємо завершити оцінювання робіт ближче до середини червня. Дату оголошення результатів буде повідомлено додатково (слідкуйте за соціальними мережами організаторів конкурсу). Враховуючи запроваджені урядом карантинні заходи та з метою недопущення додаткових ризиків для учасників, ми прийняли рішення привітати дітей дистанційно — дипломи, подяки та цінні подарунки будуть надіслані кур’єрської службою. Також від імені організаторів конкурсу дякую всім членам експертної ради, які оцінюють роботи, за вашу зацікавленість у конкурсі шкільних малюнків, за те, що незважаючи на вкрай щільний робочий графік, ви виявляєте велику увагу до творчості наших учасників та визначення кращих робіт», — додала директорка БФ «Об’єднання світових культур», секретарка Всеукраїнської експертної ради Олена Кобець.

Додамо, що в цьому році до оцінювання робіт дітей долучилися відомі державні та громадські діячі, вчені, митці, представники міжнародних організацій та провідних правничих видань. Серед них В’ячеслав БІГУН, один з ініціаторів Всеукраїнського тижня права, екс-голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, митець, кандидат юридичних наук; Ірина БОРЗОВА, народний депутат України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту; Андрій БУТЕНКО, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, екс-голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, кандидат історичних наук, доцент; Роман ГРИЩУК, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Ія ДЕГТЯРЬОВА, директор Інституту публічного управління та адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, доцент; Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ, президент видавництва «Юрінком Інтер», шеф-редактор загальнонаціональної правової газети «Юридичний вісник України», голова Київської міської організації Союзу юристів України, доктор юридичних наук, професор; Володимир КРЕЙДЕНКО, народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури; Микола КУЛЕБА, Уповноважений Президента України з прав дитини та інші знані особи.

Організаторами конкурсу виступили Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення разом з Благодійним фондом «Об’єднання світових культур», Координаційною радою молодих юристів України, Українською молодіжною правничою асамблеєю, за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, за участі Офісу Ради Європи в Україні та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Стратегічними партнерами — Конфедерація будівельників України, газета «Юридичний вісник України», департамент молоді та спорту Київської міськдержадміністрації, ДОМГО «Молодіжна ініціатива міст».

Також зазначимо, що вперше конкурс шкільних малюнків «Мої права» був проведений у 2006 році для вихованців Мар’їнської загальноосвітньої школи-інтернату для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування імені Макаренка та Донецької школи-інтернату № 1 для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (за ініціативи Студентської ради економіко-правового факультету Донецького національного університету). Із 2009 року конкурс став проводитися на загальнонаціональному рівні. З 2009 по 2019 роки його співорганізатором виступила Координаційна рада молодих юристів України при Мін’юсті та саме Міністерство юстиції України. З 2013 по 2019 роки партнером Конкурсу став Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

У 2017-му за ініціативи Міністерства юстиції України конкурс перейменовано на Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Я маю право».

Тоді ж його визнано одним із 100 кращих практик молодіжної роботи в Україні.

У цьому році конкурсу повернено його первинну назву — Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права». Додамо, що за минулі роки в конкурсі взяли участь майже 80 тисяч конкурсантів.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

«ПРАВО-Justice» передав судам засоби індивідуального захисту

У межах реалізації ініціативи «Модельні суди» проекту ЄС «Pravo-Justice» Вишгородський районний суд Київської області, Галицький районний суд міста Львова, Ковельський міськрайонний суд Волинської області, Краматорський міський суд Донецької області, Корольовський районний суд міста Житомира, Лозівський міськрайонний суд Харківської області, які є модельними судами, отримали засоби індивідуального захисту та дезінфекції.

Із метою захисту життя та здоров’я суддів, працівників апарату та відвідувачів суду від коронавірусу COVID-19 проект ЄС «PravoJustice» здійснив закупівлю та передав модельним судам тришарові захисні маски, безконтактні інфрачервоні термометри, безконтактні дезінфектори та антисептики для рук (для стійок та індивідуальні) на загальну суму понад 260 тисяч гривень.

Така допомога проекту мінімізує ризики розповсюдження коронавірусної інфекції в судових установах, адже роботу судів в Україні не може бути припинено, оскільки конституційні права громадян на звернення до суду не можуть бути обмежені, а мають реалізовуватися з урахуванням умов існуючого карантину.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

«Що має знати молодь про роботу місцевих рад?». #DefineYourFuture – вебінар 4

Цей вебінар допоможе вам відповісти на запитання, навіщо молоді ставати депутатами та долучатися до роботи місцевої влади та краще зрозуміти, чим займається місцева рада та які повноваження вона має для вирішення проблем молоді.

Тренери вебінару також розкажуть про можливості й перешкоди участі молоді у місцевих виборах-2020.

Детальніше про програму вебінару та тренерів на платформі МРІ для онлайн навчання.

Для участі необхідно заповнити анкету до 12:00 години 9 липня 2020 року

Читати далі

Події

Прокладання інформаційної дороги до перемоги на виборах. #DefineYourFuture – вебінар 3

Ви зрозумієте наскільки важливим є медіа супровід виборчої кампанії та як її ефективно втілити з обмеженими ресурсами. Під час вебінару, тренер Андрій Богданович на практичних кейсах розповість про медіастратегію виборчої компанії, що допоможе спланувати власну кампанію. Ви навчитеся правильно доносити інформацію про себе, Вашу виборчу програму та ідеї, сфокусувати виборчу кампанію і роботу саме на своїх виборцях та підтримувати зв’язок із ними.

Детальніше про програму вебінару та тренера на платформі МРІ для онлайн навчання.

Для участі необхідно заповнити анкету до 14:00 години 2 липня 2020 року.

Читати далі

В тренді