Connect with us

Події

Судова реформа: потреба в новій філософії. У Києві пройшов ІІІ Судовий форум

Попри карантинні обмеження Асоціація адвокатів України все ж провела ІІІ Судовий форум і зробила це в новому онлайн-форматі. Нагадаємо, зібрання проходило протягом 3-х днів — із 27 по 29 травня — й охопило безліч важливих питань.

Форум відкрили президент Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АО «Marshaller Group» Зоя Ярош; керуючий партнер EQUITY Law Firm, віце-президент і голова комітету ААУ із судової практики Олег Маліневський; Віталій Бурдак, керуючий партнер АО «Pavlenko Legal Group» та Григорій Павленко, член правління ААУ, адвокат АО «Pavlenko Legal Group».

Перший день зібрання розпочався з бутик-конференції «Стягнення на предмет іпотеки на підставі договору про задоволення вимог іпотекодержателя», яка об’єднала в собі кваліфіковані доповіді провідних експертів у цій сфері. Власним досвідом із цих питань поділилися партнери ЮФ «EVERLEGAL» Олександр Ружицький та Андрій Порайко, а також член ради Нотаріальної палати України Юрій Бодахов та директор департаменту нотаріату й державної реєстрації Міністерства юстиції Дмитро Кирилюк.

Під час другої бутик-конференції, яку модерував Олег Голубничий, голова комітету ААУ із сімейного права та керівник практики сімейного й спадкового права АО «MITRAX», були обговорені сучасні механізми вирішення сімейних спорів. Спікерами цього разу виступили судді Печерського районного суду Києва Тетяна Остапчук та Катерина Середа, а також приватний нотаріус Ганна Валігура, радник ЮФ «Астерс» Ольга Лепіхіна, Катерина Власюк, засновниця АБ «Сімейний адвокат Катерина Власюк» та Інна Тута, адвокат практики сімейного та спадкового права АО «MITRAX».

«Держава VS особа в екологічних спорах» — тема наступної бутик-конференції, яка відбулася за підтримки комітету ВРУ з питань екології і профільного міністерства. Модерував її роботу Борис Малишев, доктор юридичних наук, професор, експерт у галузі права. Спікерами виступили: Олег Бондаренко, народний депутат, голова комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування; Роман Абрамовський, заступник міністра енергетики та захисту довкілля; Руслан Стрілець, заступник директора департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу до кругової економіки цього ж міністерства; Денис Каплунов, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України; Олександр Мережко, народний депутат, голова комітету ВРУ із зовнішньої політики, доктор юридичних наук; Павло Куфтирєв, кандидат юридичних наук, керуючий партнер «ЮК «GRECO» та інші учасники дискусії.

Другий день ІІІ Судового форуму ААУ розпочався з бутик-конференції «Етика та репутація арбітражного керуючого», модератором якої виступив Сергій Боярчуков — голова Ради арбітражних керуючих м. Києва, керуючий партнер АО «Алєксєєв, Боярчуков та партнери». В ході дискусії обговорювалися етичні питання професії арбітражного керуючого, репутаційні ризики на прикладах гучних справ, а також новітня практика розгляду скарг дисциплінарною комісією.

У дискусії взяли участь: член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, адвокат, радник ЮФ «Ілляшев та партнери» Вадим Кизленко; голова комітету з конкурсного права АПУ Ірина Сербін; виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова; народний депутат України Тарас Тарасенко; керівник проекту «Pravo-Justice» Довідас Віткаускас; голова Ради арбітражних керуючих Львівщини Мар’ян Чорній; кандидат юридичних наук, радник Aber Haber Олександр Удовиченко; заступник голови Ради арбітражних керуючих м. Києва Григорій Шевченко; директор департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов та Борис Поляков, суддя Північного апеляційного господарського суду.

Завершувала другий день сесія «AdvoTECH та судове представництво», модератором якої виступила керівник Центру аналізу інформації юридичного напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН Анастасія Шевченко. У подальшій дискусії було обговорено ряд важливих питань стосовно сучасних технологій, інформаційної безпеки, можливості ЄСІТС й електронного суду, представництва держави в міжнародних судах та «диверсії» крайньої необхідності.

Із головної сесії «Судова реформа. Версія 2.0.2.0» розпочався третій день форуму. Модерував сесію згаданий уже Олег Маліневський. А високий рівень спікерів забезпечив професійний та всебічний розгляд актуальних питань стосовно підсумків реформи 2017 року; концепції нової хвилі реформ, доступу до правосуддя, нової філософії Верховного Суду, інвестиційного судочинства, переосмислення існуючих юрисдикцій тощо. У цій дискусії взяли участь: Андрій Костін, голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики; Микола Оніщук, ректор Національної школи суддів України, доктор юридичних наук; Всеволод Князєв, секретар Великої Палати Верховного Суду; Денис Малюська, міністр юстиції України; Олексій Маловацький, заступник голови Вищої ради правосуддя; Олександр Тупицький, голова Конституційного Суду України та інші учасники форуму.

Так, Микола Оніщук зосередив увагу присутніх на проблемах комплексності подальших кроків у здійсненні судової реформи, виділивши при цьому проблему територіальної організації судів, зокрема їх оптимізації; реформи касаційного судочинства та підвищення ролі касаційних судів у забезпеченні єдності судової практики. Окремо ректор НШСУ зупинився на питанні доступу до правосуддя в контексті подолання надмірної зарегульованості процесуального законодавства, переходу на виключно одноособовий розгляд справ у судах першої інстанції, розширення суддівської дискреції, включаючи право на коротке судове рішення.

Наступну сесію, присвячену процесуальним лайфхакам, модерував Віталій Бурдак, керуючий партнер Pavlenko Legal Group, а закривала ІІІ Судовий форум сесія, яку модерувала Зоя Ярош, присвячена менеджменту складних та резонансних справ.

Підготував Артем ДМИТРУК,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Захист прав дитини під час слідства

У Вінницькій та Дніпропетровській областях буде реалізовано пілотний проект із впровадження моделі Барнахус для захисту прав дитини під час слідства.

Днями відбулося установче засідання робочої групи щодо реалізації даного пілотного проекту в окремих регіонах України, створеної при Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх, діяльність якої координується Міністерством юстиції України. В ньому взяли участь представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, суддівського корпусу, правоохоронних органів, міжнародних та громадських організацій. «Захист прав дітей, що контактують із законом, в якості обвинуваченого або свідка потребує особливої уваги з боку держави. Це є одним із пріоритетних напрямів у роботі створеної Кабінетом Міністрів України Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, спрямованої на захист прав дітей, що контактують із законом», — про це під час засідання повідомив заступник міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради Олександр Банчук. Він також зазначив, що коли дитина піддається насильству, низка різних суб’єктів, включаючи соціальні служби, медичні заклади, правоохоронні органи, прокурорів та суддів, зобов’язані сприяти дотриманню прав дитини та діяти в її інтересах. Якщо ці суб’єкти не працюють разом, дитина проходить через низку установ та має неодноразові бесіди (опитування) з різними особами, в різних місцях та в поєднанні з різними методами збору інформації. Як наслідок — покази дитини можуть бути дискредитовані, а сама вона підлягає повторній травматизації.

Для захисту дітей, які постраждали, або були свідками протиправних дій, під час кримінального розслідування та судових процесів необхідно застосовувати конкретні заходи й надавати комплексні та скоординовані послуги. Барнахус («дім для дітей») — це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом із метою забезпечення для дитини узгодженої й ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства і судових проваджень. Отож, основна суть моделі полягає в тому, щоб уникнути повторної травматизації дитини та бути ефективними у вибудовуванні системи її захисту шляхом забезпечення співпраці між відповідними судовими, соціальними та медичними працівниками в дружньому для дитини середовищі — окремому облаштованому для цих цілей приміщенні. В різних національних контекстах створено різні типи послуг за моделлю Барнахус, залежно від правових систем, соціальних структур, культурних традицій та професійної практики.

На зустрічі обговорювалися питання співпраці на національному та місцевому рівнях щодо реалізації пілотного проекту з впровадження моделі Барнахус у Вінницькій та Дніпропетровській областях. Наприкінці зустрічі Олександр Банчук підкреслив: «Важливо, щоб система за принципом Барнахус мала можливість працювати й після закінчення строку пілоту, вже за підтримки місцевих органів влади. Сильна політична воля, відповідне залучення зацікавлених сторін та наявність дійових осіб, налаштованих на зміни, є необхідними передумовами для створення та ефективного функціонування моделі Барнахус в Україні. Тож сподіваємося на плідну співпрацю». Додамо, що дана ініціатива впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

ААУ разом з АО “Barristers” випустила книгу “Кращі історії адвокатів”

Протягом року Асоціація адвокатів України збирала найкращі та найцікавіші історії від адвокатів і, саме на Odessa Criminal Law Forum “Золотий Дюк”, збірка “Кращі історії адвокатів”  була презентована Зоєю Ярош, Президентом ААУ та партнером АО “Barristers” – Денисом Пономаренко.

Як зазначила Зоя Ярош: “Ця книга унікальна. Вона містить історії, розказані вперше зі свого досвіду та повсякдення практикуючими адвокатами, об’єднані ААУ в одне видання”.

Також був відзначений ідейний натхненник цього проєкту та видання Олексій Шевчук, партнер АО “Barristers”, який, на жаль, не міг бути присутнім на презентації, але зробив все для того, щоб втілити цей проект у життя.

Книгу отримали в подарунок всі спікери Odessa Criminal Law Forum “Золотий Дюк”, вона буде надіслана авторам опублікованих історій, а всі бажаючі можуть придбати її в ААУ за контактами: info@uaa.org.ua , +380675015610.

P.S. ААУ вже готує нову збірку і чекає на нові історії адвокатів до 30 жовтня 2020 року!

Деталі тут

Читати далі

Події

Понад 200 нових суддів склали присягу

У вівторок відбулася урочиста церемонія складання присяги суддями, вперше призначеними на цю посаду.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень після складення присяги судді під час урочистої церемонії в присутності Президента України. Присягу склали судді, призначені на посади указами Президента України за поданнями Вищої ради правосуддя. Зокрема, за період з квітня по червень цього року ВРП направила главі держави подання про призначення 431-го претендента на посаду судді. Це — кандидати, рекомендації щодо яких за результатами конкурсного відбору були скеровані до ВРП Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, що припинила свою діяльність у листопаді 2019 року з початком дії Закону України № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Нагадаємо, що конкурс на вакантні посади суддів місцевих загальних судів був проведений ВККСУ 7 серпня 2019 року. За його результатами 467 кандидатів отримали рекомендації на призначення в обрані ними суди. Однак подальший процес призначення був фактично заблокований до січня 2020 р. через оскарження в суді проведення конкурсу Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram