Події
На Кіровоградщині стартував Тиждень протидії булінгу
Команда обласного управління юстиції Кіровоградщини долучилася до тижня протидії булінгу та розпочала цикл правопросвітницьких заходів у місцевих школах. Теми тренінгів варіюються. Молодшим учням радять, як протистояти цькуванню, старшим розповідають про наслідки секстингу.
Як відзначила під час одного з уроків, проведених спільно з представниками Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, спеціаліст обласного управління юстиції Вікторія Драбина, однією з найпоширеніших форм знущання є вербальне цькування, під час якого діти обзивають або глузують один над одним. Натомість фізичний булінг трапляється рідше. І це тому, що за бійку існує набагато більший ризик бути покараним з боку батьків чи адміністрації школи.
Зі свого боку головний спеціаліст ГТУЮ Наталія Кобилат провела захід для старшокласників на тему секстингу — поширеної тенденції серед підлітків, яка характеризується надсиланням фото особистого характеру іншим особам. «Булінг може бути не лише психологічним чи фізичним, а ще й сексуальним. Сьогодні поняття секстингу суспільству майже невідоме, чого не скажеш про його прояви. Дана тенденція сформувалася на Заході, а через деякий час набула актуальності вже на пострадянському просторі», — говорить Н. Кобилат.
Щоб краще пояснити, які наслідки може мати секстинг, старшокласникам запропонували переглянути відео, основним месседжем якого було запитання: «Чи хочу я побачити своє інтимне фото на бігборді?».
Нагадаємо: тиждень протидії булінгу проводиться в Україні вже другий рік поспіль. У його рамках організовуються правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування школярів, їх батьків, учителів та інших учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу та привернення уваги суспільства до проблеми цькування.
Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України