Connect with us

Події

Відкрито ще один «Open Space»

У Новомосковську Дніпропетровської області відкрито 40-й офіс державної реєстрації актів цивільного стану нового покоління «Open Space».

Новомосковський «Open Space» є ювілейним в Україні та вже другим у Дніпропетровській області. У відкритті оновленого Новомосковського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану взяли участь начальник Управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Ірина Олександрівна Дубиківська та керівники Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області. Привітати з відкриттям та заодно протестувати нову якість сервісів Мн’юсту завітав до відділу і заступник голови Новомосковської міської ради Костянтин Мороз.

Новий «Open Space» за всіма критеріями відповідає сучасним вимогам для надання адміністративних послуг: обслуговування громадян здійснюється ефективно та прозоро у форматі відкритого простору. Сам «Open Space» йде в ногу з часом — впроваджено електронну чергу, куточки для дітей і найголовніше — швидкі та якісні послуги.

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Презентація арт-простору в суді

Що може врятувати нас від сумної буденності? Відповідь проста: мистецтво в усіх його проявах.

Так, нещодавно в стінах П’ятого апеляційного адміністративного суду (Одеса) відбулася презентація арт­простору #СфераТворчості — для студентства та всіх бажаючих долучитися до прекрасного. Роботи художників Одеського регіону для юридичної спільноти представила доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України Ольга Тарасенко, яка наголосила на значному духовному впливі мистецтва не лише для юного покоління майбутніх правників, а й для носіїв державної влади сьогодення.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Адмінюстиція в Польщі та Україні: порівняльні аспекти

Двадцять сьомого вересня у Львові відбулася Міжнародна конференція «Адміністративна юстиція в Польщі та в Україні: порівняльні аспекти», під час якої її учасники розглянули актуальні питання здійснення адміністративного судочинства в двох сусідніх країнах.

Одразу зазначимо, що конференцію було організовано Восьмим апеляційним адміністративним судом, Міжнародною фіскальною асоціацією (IFA Ukraine), юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка та Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів. На її початку до присутніх з вітальним словом звернувся голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, який подякував усім учасникам, а особливо гостям із Польщі за те, що вони готові ділитися досвідом щодо актуальних питань здійснення судочинства. Як підкреслив М. Смокович, основним показником у діяльності суддів в Україні є людина, адже найголовніше, щоб кожен міг реалізувати своє конституційне право на незалежний і справедливий суд для захисту основоположних прав, свобод та інтересів. Саме суди адміністративної юрисдикції є тими органами, які покликані забезпечувати захист прав людини у її взаємодії з державою, а також контролювати правомірність здійсненням органами та посадовими особами державної влади наданих їм владних повноважень.

 

Учасників конференції привітав також ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, зазначивши, що тісна співпраця представників наукового середовища та суддів є передумовою майбутніх позитивних змін у законотворчій діяльності, правозастосуванні та безумовно вплине на ефективність здійснення адміністративного судочинства.

Натомість член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус як суддя адміні стративної юрисдикції поділився власним досвідом перебування у 2007 році на стажуванні та навчанні в Польщі, у тому числі у Вищому адміністративному суді цієї країни. Як було зазначено, рівень розвитку адміністративної юстиції в Польщі дуже високий, зважаючи на той факт, що адміністративна юстиція, як і в Україні, там ще досить молода. Польща перейняла передовий досвід провідних європейських країн, тому співпраця з представниками наукового і суддівського середовища допоможе вийти Україні на якісно новий рівень та досягнути ще кращих результатів у сфері здійснення судочинства. Як нагадав Олег Прудивус, одним з основних завдань Вищої ради правосуддя є формування високоякісного суддівського корпусу.

У свою чергу, президент Міжнародної фіскальної асоціації (IFA Ukraine), суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Наталія Блажівська звернула увагу присутніх, що зміни, яких очікує суспільство, вимагають від суддів, практикуючих юристів та науковців співпраці, обміну думками та активної щоденної роботи. «Сьогоднішній захід є лише початком майбутньої плідної співпраці та ще більше переконає всіх у тому, що цінності мають бути передусім: при прийнятті рішень судді повинні керуватися принципами верховенства права. Проблеми, з якими стикаються польські колеги­судді, є актуальними і для української правової системи», — підкреслила Н. Блажівська.

Згідно з регламентом конференцію було поділено на дві сесії, на яких доповідачі закцентували увагу на актуальних питаннях здійснення адміністративного судочинства в Україні та Республіці Польща. Обговорення стосувалося конкретних проблемних питань, що виникають під час здійснення адміністративного судочинства, зокрема, новел правового регулювання трансферного ціноутворення та судової практики в цій категорії справ, форм протидії уникненню оподаткування, судової медіації в податкових спорах, представництва в адміністративному процесі, дискреції в діяльності фіскальних органів, адміністративного розсуду в податковому провадженні, а також порівняння правового регулювання податку на доходи фізичних осіб в Польщі та в Україні.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Тиждень правових знань на Волині

Із нагоди професійного свята — Дня юриста на Волині стартував Тиждень правових знань, який триватиме до 8 жовтня.

У зв’язку з цим у закладах культури області пройдуть тематичні виставки правової літератури, консультації у сфері міжнародно­правового співробітництва з питань реалізації та захисту прав людини. Крім того, заплановані виступи фахівців­юристів у ЗМІ з питань держави і права. Працівники волинської юстиції також проводитимуть тематичні масові заходи правового, інформаційного, освітнього та виховного характеру у навчальних закладах.

Так, днями в приміщенні ГТУЮ відбувся день відкритих дверей для студентів­юристів та громадськості з метою популяризації напрямів роботи в установах юстиції в локаціях: з питань нотаріату, ДВС, ДРАЦСу, управління державної реєстрації та державної реєстрації нормативно­правових актів, правової роботи та правової освіти, у сфері банкрутства, персоналу, судової роботи, міжнародного співробітництва, організаційної роботи тощо.

Також із метою надання громадянам області юридичних консультацій працюватимуть 3 громадські приймальні управління юстиції та будуть організовані виїзні прийоми громадян керівництвом управління юстиції.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.