Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Нова філософія правосуддя: адвокатський погляд

Опубліковано

on

Асоціація адвокатів України запрошує Вас на наймасштабнішу професійну подію в галузі права – ІІ Судовий форум ААУ.

Захід, який сприяє public discussion сучасного стану та перспектив судової системи України. Формат сесій передбачає: доповіді спікерів та професійне обговорення кожної тематики за участю запрошеного суддівського ложе.

Серед головних тем заходу:

 • Нова філософія правосуддя в дії. Адвокатсько-суддівський погляд.
 • Новий ВС як платформа ментальних змін у правосудді.
 • «Від злочинів до правочинів» особливості компетенції Великої палати ВС та доступу до неї.
 • Процесуальні новели: рік потому.
 • Сімейні спори: тенденції практики та секрети успіху.
 • Податкові спори: судовий (державний) захист від держави.
 • Банкрутство та спори пов’язанні з неплатоспроможними банками (спори щодо продажу активів неплатоспроможних банків.
 • Судовий захист прав споживачів у сфері кредитно-фінансових відносин та прав акціонерів неплатоспроможних банків (юрисдикція спорів за участі ФГВФО та ін.).
 • Бутік-конференція: альтернативне вирішення спорів.
 • Медіація – міжнародний тренд чи ефективний формат вирішення спорів?
 • Методи боротьби з процесуальними диверсіями.
 • Кримінальна та дисциплінарна відповідальність у сфері правосуддя.
 • Витрати на правничу допомогу.
 • Судовий захист прав споживачів у сфері кредитно-фінансових відносин.
 • Скарга ЕСПЛ та практика ЄСПЛ: міжнародно-правовий інструмент з вітчизняними наслідками.

Генеральний партнер – EQUITY

Експертний партнер – Pavlenko Legal Group

Рання реєстрація триває до 1 лютого 2019 року!

Встигніть зареєструватись за найкращими умовами!

Програма та реєстрація за посиланням http://www.uaa.org.ua/events/14364/

З приводу питань, які цікавлять, звертайтесь, будь ласка, за такими контактами:
E-mail: forum@uaa.org.ua
Моб. +38 (067)-343-34-07

Події

Ефективний захист клієнта у позовах про поділ майна

Опубліковано

on

Комітет ААУ з сімейного права запрошує Вас 14 червня 2019 р. о 16:00 за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 27-А (Національна спілка журналістів України) на круглий стіл «Ефективний захист клієнта у позовах про поділ майна».

Модератор: Катерина Власюк – адвокат, член Правління ААУ, керуючий партнер ЮК “AVG”, Голова Комітету ААУ з сімейного права.

Серед спікерів:

Ганна Гаро, сімейний адвокат, сімейний медіатор, к.ю.н., Голова Секції з сімейного права НААУ, яка розповість про таємниці шлюбних договорів. Пояснить:

 • Шлюбний договір – що це?
 • Чому важливо укладати шлюбний контракт?
 • Яка процедура укладення шлюбного договору?
 • Які є ключові і важливі моменти у шлюбному контракті?

Поділиться власним досвідом, які особливості важливо враховувати при укладанні шлюбного контракту дівчині та чоловікові та який договір схожий на шлюбний можна укласти парі, яка перебуває у фактичних шлюбних відносинах.

Подискутуємо на теми міфів про шлюбні договори та чи існують негативні сторони підписання шлюбного контракту для партнерів?

Ольга Лепіхіна, старший юрист Юридичної фірми “Астерс”, адвокат, співкерівник практики сімейного права Юридичної фірми “Астерс”

Ольга надає консультації громадянам України і нерезидентами з різних питань сімейного та спадкового права. До напрямів її юридичної діяльності відноситься представництво інтересів клієнтів на стадіях досудового врегулювання конфліктів і в порядку судової процедури. Значну увагу Ольга приділяє врегулюванню сімейних правовідносин (майнових і “дитячих” питань) в договірному порядку. Також в сферу професійного інтересу Ольги входить консультування та юридичний супровід в програмах сурогатного материнства.

Ольга бере активну участь у законотворчій діяльності, регулярно виступає в якості спікера на профільних конференціях і семінарах, є автором публікацій і коментарів для українських та іноземних видань, а також експертом провідних українських телеканалів. На круглому столі Ольга розповість про поділ майна та доходів фізичних осіб-підприємців у шлюборозлучних процесах (особливості правового статусу ФОП; правовий режим майна ФОП; визнання доходу від підприємницької діяльності спільним майном подружжя; підходи Верховного Суду до поділу майна та доходів ФОП).

Також участь у заході приймуть судді.

Спікери проінформують про зміни в сімейному законодавстві та дадуть відповідь на ваші запитання.

Читати далі

Події

Два тижні до Форуму ААУ з кримінального права та процесу «Золотий Дюк»

Опубліковано

on

Залишилось лише 2 тижні для того, щоб зареєструватись на Форум Асоціації адвокатів України з кримінального права та процесу «Золотий Дюк»,  де адвокати будуть обговорювати «проблемні» питання, дискутувати на гарячі теми та шукати компроміси.

На всіх учасників чекає:

8-годинне фахове обговорення та жвава дискусія щодо майже 20 актуальних питань в сфері кримінального права та процесу, зокрема:

 • Практичні аспекти кваліфікації
 • Межі кримінальної відповідальності
 • Тактика та стратегія захисника
 • Оскарження ухвал слідчих суддів
 • Оцінка доказів при дозволі на обшук
 • Корупційні злочини та Вищий антикорупційний суд
 • Судова практика ЕСПЛ
 • Правові механізми захисту ООН

Виступи провідних адвокатів, науковців та суддів різних інстанцій, зокрема: судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, суддя Судової палати з розгляду кримінальних справ Донецького апеляційного суду, судді Голосіївського районного суду міста Києва та Одеського апеляційного суду Судової палати з розгляду кримінальних справ.

Нетворкінг та вечірка

Всі учасники зможуть поєднати роботу та відпочинок на морі.

Вже традиційний літній форум для правників, що проходить у сонячній Одесі — це можливість дізнатись про останні зміни та тенденції практики,  подискутувати про актуальне, «поглянути очима опонента» на кримінальний процес, відкрити для себе нові прийоми та засоби захисту клієнта, зустрітися з колегами та познайомитися з однодумцями.

А на завершення заходу Асоціація адвокатів України запрошує всіх вечірку.

Поспішайте з реєстрацією, адже кількість місць обмежена:

З приводу питань звертайтесь, будь ласка:
Моб: +38 067 239 86 90
E-mail: forum@uaa.org.ua

До зустрічі в одному з найкрасивіших міст на березі Чорного моря!

Читати далі

Події

Адміністративна процедура: нові правила взаємодії між владою і громадянами

Опубліковано

on

У Дніпрі науковці, представники облдержадміністрації, міськрад та ЦНАП обговорили законопроект № 9456 «Про адміністративну процедуру».

Відповідно до Стратегії реформування державного управління одним із ключових законодавчих актів, який має з’явитися, визначено Закон «Про адміністративну процедуру». Й хоча сам законопроект розроблявся майже 20 років, небагато людей знає, для чого він потрібен і як будуть працювати його норми. Семінар-тренінг «Адміністративна процедура: нові правила взаємодії між владою і громадянами» організував Центр політико-правових реформ за участі Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN. Метою цього заходу є підготовка насамперед науковців та викладачів, а також ключових фахівців юридичних підрозділів органів влади, до перспектив ухвалення цього закону.

«Законопроект про адмінпроцедуру покликаний врегулювати процедурні дії, встановити загальні правила відносин публічної адміністрації і громадян та бізнесу. Проекту всі бояться, оскільки кажуть, що текст дуже важкий. Але в документі міститься багато норм, спрямованих на врегулювання тих питань, про які нічого не сказано в спеціальних законах», — зазначив Олександр Каменчук, керівник експертної групи координації адміністративних послуг та адміністративних процедур директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України.

На думку експерта, працювати із законом після його прийняття повинні будуть насамперед держслужбовці, службовці органів місцевого самоврядування. А громадяни лише отримають додаткові можливості реалізації і захисту своїх прав. Крім того, вони й надалі будуть користуватися правилами закону про адмінпослуги, бо їх зазвичай цікавить питання доступності і комфорту отримання послуг.

Більшість прав, свобод і обов’язків людини реалізується у відносинах з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування й іншими суб’єктами, які здійснюють управлінські функції, тобто те, що ми називаємо публічною адміністрацією. Тому важливо розробити і прийняти такі правила, аби публічна адміністрація зважала на потреби людей. «Хотілося б, щоб був закон, який прописаний так, аби служіння адміністративного органу людині було реальністю. А для цього треба адміністрацію зв’язати правилами, щоб вони діяли так, як прописано в законі», — зазначила Ірина Бойко, кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Зазначимо, що починаючи з 2001 року, документ п’ять разів вносився до Верховної Ради, але лише один раз — у 2009 — його довели до розгляду в сесійній залі. Тоді під час голосування в першому читанні документ підтримали 219 народних депутатів.

За словами Віктора Тимощука, експерта ЦППР, останні міністри юстиції говорили: «Я не розумію, про що цей законопроект, він складно написаний, спростіть його». Але після чергового «спрощення» законопроект стає ширшим, детальнішим, адже коли фахівці починають над ним повторно працювати, додаються ще якісь нюанси і деталі. Проте концептуально цей законопроект останні 10 років не змінюється. Він написаний у дусі відповідних європейських стандартів регулювання відносин між адміністрацією та громадянами.

Голландці готували подібний закон 40 років — вдвічі довше ніж ми зараз. І експерти тоді прорахували, що його прийняття додало країні 2% ВВП. Але найбільша цінність закону — заповнити прогалини чинного правового поля. Громадяни і бізнес повинні отримати право бути вислуханими в разі загрози прийняття негативного рішення. Це стосується не лише сфери адмінпослуг (розгляду заяв), а й інспекційних перевірок та іншого втручання держави. Органи влади натомість повинні мотивувати свої рішення та зазначати порядок їх оскарження. Цей закон — це справжня євроінтеграція, дійсні стандарти взаємодії держави і громадян.

Під час обговорення законопроекту учасники семінару наголошували, що його прийняття має надзвичайно важливе значення. Він потрібен як громадянам, тому що він їх захищає, так і чиновникам, адже впорядковує і їхню діяльність. Для прискорення прийняття відповідного закону потрібно активізувати й наукову думку, й тих, хто знаходиться в колі інтересів. І, звичайно, має бути політична воля.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.