Connect with us

Події

Обрано новий склад ВККСУ

ВРП не так давно завершила обрання нового складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка, як відомо, має відібрати близько 2 500 нових суддів та атестувати ще 2,5 тисячі служителів Феміди, тобто фактично оновити корпус суддів на роки вперед.

Та святкувати зарано. Як заявляють у Центрі протидії корупції, з одного боку, до ВККСУ пройшла Л. Волкова, до якої у нас було чимало питань. З іншого: членами комісії стали «агенти змін», які зможуть вплинути на дуже важливі рішення», – зазначили в ЦПК.

Читайте також: Виконання рішень Європейського суду координуватиме Мін’юст

Людмила Волкова, про яку згадували активісти, на думку їхніх колег із Фундації DEJURE, не була чесною на співбесіді у ВРП. Вони нагадали, що у 2015 році було оприлюднено так звані плівки Бабенка – голови апеляційного суду Черкаської області, який погрожував іншому судді цього ж суду Сергію Бондаренку, який не ухвалив рішення, якого вимагав від нього голова у справі щодо приміщення заводу «Азот» Дмитра Фірташа.

А до чого тут Волкова? А до того, що саме вона, як членкиня Ради суддів, у складі робочої групи перевіряла звернення судді Бондаренка про тиск на нього і не знайшла жодних порушень у діях голови суду Бабенка, – нагадали активісти.

На співбесіді Волкову запитали про цей випадок, на що вона відповіла, що нібито мала довгу особисту розмову із суддею Бондаренком, і той сам погодився з висновком комісії. «Однак, як відомо, все таємне стає явним – для Волкової це відбулося надто швидко. Оскільки співбесіди з кандидатами до ВККСУ транслюються онлайн, то їх дивився і сам Сергій Бондаренко. Він підтвердив, що дійсно, така розмова була, але… про її суть, за його словами, Волкова збрехала. Він стверджує, що суддя Волкова передала йому побажання голови суду Бабенка та запропонувала перепросити й відкликати скарги, аби Бондаренко зміг надалі працювати в цьому суді. Коли ж вона отримала від Бондаренка відмову, то просто підготувала висновок про те, що тиску на суддю не було», – зазначили в DEJURE, додавши, що при відборі до складу ВККСУ не потрапив жоден представник профільних неурядових організацій.

Крім Волкової, сумніви стосовно доброчесності виникли й щодо Володимира Луганського, який закрив за спливом строків щонайменше 54 справи про нетверезе водіння (по 130 ст. КУпАП). На нього навіть було заведено дисциплінарне провадження за затягування однієї такої справи, але розглянути не встигли, бо суддя пішов у відставку.

За даними активістів, на співбесіді Луганський заявив, що заяву про звільнення написав ще до відкриття провадження у зв’язку із сімейними обставинами. Однак, як уточнили активісти, провадження щодо нього було відкрите 5 червня 2020 року, і заяву про звільнення він подав саме того дня.

Читайте також: Кримінальну відповідальність за корупцію у сфері правосуддя буде посилено

Нагадаємо, у серпні 2021 президент України Володимир Зеленський підписав закони про перезапуск ВККСУ й очищення ВРП. При тому ухвалення другого закону (про ВРП) було однією з трьох ключових вимог для отримання траншу МВФ. Як нагадують активісти ЦПК, саме ця рада не працювала з 22 лютого 2022 р. Тоді одразу 10 членів ВРП пішли з посад, у результаті чого кворум було втрачено, а рада припинила виконувати повноваження. Лише в січні цього року вдалося дообрати її членів, а згодом і призначити голову ВРП, яка й мала сформувати ВККСУ.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.