Connect with us

Події

Протидія терористичним актам у міському середовищі

Опубліковано

Двадцять першого червня на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за підтримки Міністерства освіти і науки України відбувся науковий форум «Протидія терористичним актам у міському середовищі», який зібрав провідних науковців, практиків, політиків і громадських діячів, фахівців у галузі права, екології, психології, архітектури та охорони здоров’я.

Відкрив форум ректор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПНУ Віктор Андрущенко. Вітаючи присутніх, він зазначив, що тема протидії тероризму набуває особливого значення в контексті сучасної реальності, де міста стають осередками активності терористичних груп і злочинності. «Мені приємно, що тут зібралися видатні науковці, експерти і практики із різних сфер, щоб обговорити ідейні підходи, кращий досвід та новітні наукові досягнення. Поєднання знань та досвіду з різних галузей дозволить створити інтегровані стратегії протидії терористичним актам у міському середовищі. Правові аспекти, екологічні виміри, психологічні підходи, архітектурні рішення та питання охорони здоров’я – усе це важливі складові частини комплексної стратегії протидії», – зазначив Віктор Андрущенко.

Читайте також: Cвіт має визнати рф державою – спонсором тероризму, а її дії – екоцидом та геноцидом Українського народу

Про важливість цього форуму і проблем, які на ньому обговорювалися, свідчить і вітальний лист, який надійшов на його адресу від міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова. В ньому, серед іншого, зазначалося, що в нашій боротьбі проти тероризму, знання та інновації стають ключовими інструментами, а об’єднання експертів і науковців різних сфер допомагає розуміти виток проблеми, аби ефективніше шукати рішення й розробляти стратегії протидії терористичним актам.

Відзначимо й те, що учасників та організаторів форуму привітав листом міністр оборони України Олексій Резніков. «Цей захід є важливим кроком для нас у боротьбі із сучасними викликами, пов’язаними з тероризмом, особливо в міському середовищі. Він надає унікальну можливість науковцям, практикуючим фахівцям та академічним групам об’єднати свої знання, дослідження і досвід із різних сфер, щоб запропонувати ефективніші інноваційні підходи до протидії терористичним актам», – зазначив міністр.

Наступний виступаючий, народний депутат, голова Комісії з радіаційного захисту населення України, академік НАН і НАПНУ, доктор юридичних наук, професор Олександр Копиленко наголосив, що тероризм залишається однією з найбільших загроз нашому суспільству, а його руйнівний вплив особливо відчутний у міських просторах, де живуть і працюють мільйони людей, саме тому протидія терористичним актам у міському середовищі є надзвичайно важливим завданням для забезпечення безпеки громадян і збереження стабільності в суспільстві.

Про роботу судових органів України в умовах воєнного стану говорив голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук, професор Михайло Смокович. Як прозвучало, за період повномасштабної російської військової агресії (з 24.02.2022 по 08.06.2023 рр.) до Верховного Суду надійшло 90 979 справ і матеріалів, розглянуто й вирішено з урахуванням залишків 95 483, з яких 51 547 надійшло до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду (розглянуто та вирішено з урахуванням залишків – 55 811 справ і матеріалів). Як на думку Михайла Смоковича, нинішній терор рашистських загарбників має різні прояви, як за своєю суттю, так і за формами, проте найважчою з них є жорстока масова розправа ворожої армії над мирним населенням на окупованій нею території.

Під час роботи форуму його учасники представили доповіді в наступних секціях:

  1. Актуальні проблеми правового забезпечення та оцінка політичних стратегій щодо боротьби з терористичними актами у міському середовищі.
  2. Протидія терористичним актам у міському середовищі архітектурно-планувальними та дизайнерськими засобами.
  3. Вплив терористичних актів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.
  4. Психологічні підходи та методи усунення стресів і травм у постраждалих від наслідків терористичних актів та забезпечення соціальної стійкості.

Відкрив пленарне засідання форуму Антон Геращенко, експерт з питань національної безпеки, екс-заступник міністра внутрішніх справ України, народний депутат України VIII скликання з темою: «Створення системи розумного відеонагляду з використанням відеокамер приватних осіб задля створення безпечного середовища».

Читайте також: Визнати терористичною організацією Корпус вартових Ісламської революції закликає Верховна Рада

В подальшому на форумі виступили: Олександр Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України («Напрями протидії екологічному тероризму, як сучасному виклику суспільства»); Віктор Ковальський, доктор юридичних наук, професор, президент видавничої організації «Юрінком Інтер», шеф-редактор загальнонаціональної правової газети «Юридичний вісник України» («Роль юриста в локалізації соціальних конфліктів»); Наталія Авдєєва, кандидат наук з архітектури, доцент кафедри архітектурно-проєктної справи ВСП «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури» («Особливості архітектури захисних споруд»); Мартин Бельтран-Сауседо, кандидат юридичних наук, викладач Автономного університету Сан Луіс Потосі (Мексика) («Використання досвіду мексиканської системи безпеки в реаліях війни в Україні»); Денис Богдан, доктор філософії з державної безпеки, старший консультант штабу Антитерористичного центру при СБУ («Роль Служби безпеки України у формуванні антитерористичної поведінки у громадян»); Сергій Гнатюк, декан факультету комп’ютерних наук та технологій Національного авіаційного університету, доктор технічних наук, професор («Кібертероризм, як загроза національній безпеці держави»); Сергій Болтівець, доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник Науково-дослідного центру «Інститут сімейної та молодіжної політики імені Олександра Яременка» Навчально-наукового інституту права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова («Російський тероризм у великих містах: київське дослідження»); Сергій Чуткий, керівник напряму навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE) ГО «Асоціація саперів України», сертифікований тренер ПРООН, Міжнародного центру розвитку і лідерства («Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів»; Марія Захарченко, координаторка зі співпраці в Україні Міжнародної організації за мир HWPL при EKOCOP ООН («Роль декларації миру і припинення війн (DPCW) та освіти миру HWPL у протидії терористичним актам») та Євген Которобай, голова Ради молодих юристів України («Антитерористична освіта молоді як чинник протидії терористичним актам»).

Завершуючи пленарне засідання, його модератор Павло Горінов, кандидат юридичних наук, директор Навчально-наукового інституту права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, наголосив, що шлях до безпечних і стійких міст лежить у спільній роботі, обміні досвідом та координації зусиль у протидії тероризму. Як на його думку, втілення в життя рішень форуму допоможе створити безпечніше та стійкіше міське середовище, знизити ризик терористичних актів, а головне, зберегти життя та добробут громадян.

Підготував Федір Іллюк,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.