Connect with us

Події

Основні аспекти кібербезпеки та кібергігієни

Опубліковано

Двадцять другого липня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці з Національним суддівським коледжем (Ріно, США) та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провела для суддів, працівників апаратів судів, інших правників заключний із серії 12–ти онлайн–заходів — вебінар «Основи кібербезпеки в судах».

Розпочав вебінар керівник програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» Девід Вон і керівник відділу з питань розвитку викладацького складу та програм онлайн навчання Національного суддівського коледжу США Джозеф Соєр .

Читайте також: Для підготовки фахівців з кібербезпеки створять особливий навчальний заклад

Як наголошувалося, сучасні глобальні тенденції в застосуванні технологій та довготривала пандемія COVID-19 підштовхнули суддів активніше використовувати цифрові інструменти управління справами, сервіси відеоконференцій та засоби електронного спілкування. Багато роботи, яка раніше виконувалася в приміщеннях судів, тепер виконується віддалено, а персональне технічне та програмне забезпечення все частіше використовується в робочих цілях.

Викладачами для проведення дистанційного заняття було залучено американських фахівців ІТ–галузі — головного інформаційного фахівця П’ятнадцятого судового окружного суду штату Флорида в окрузі Палм–Біч Ноеля Чессмана, головного фахівця з інформаційної безпеки флоридського відділу офісу адміністратора судів штатів (OSCA) Гевіна Гріна і члена Підкомітету з питань кібербезпеки при Флоридському суді штату Флорида Річа Хейні.

Спікери у ході інтерактивних презентацій ознайомили слухачів вебінару з найбільш типовими кіберзагрозами, які можуть виникати в професійній діяльності працівників судів, основними аспектами кібербезпеки та кібергігієни, а також розповіли про конкретні випадки кібератак на установи сектору правосуддя та надали практичні рекомендації щодо налаштування й обслуговування захищеного дистанційного робочого місця.

Читайте також: Збільшено державне замовлення на фахівців з кібербезпеки та біоінженерії

Загалом у заключному вебінарі взяло участь понад 70 осіб — суддів, помічників суддів, працівників апаратів судів, експертів програми USAID «Нове правосуддя», тренерів, працівників Національної школи суддів України та правників.

На завершення вебінару проректор НШСУ Володимир Мазурок зазначив, що Національна школа суддів України створила умови для розвитку сучасних засобів підготовки працівників системи правосуддя та електронізації суддівської освіти. Серед стратегічних напрямів здійснення підготовки висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя Національна школа суддів України вбачає розвиток дистанційної підготовки та всебічне використання новітніх форм і методів у ході проведення занять.

Інформатизація суспільства, розвиток інформаційних технологій, процеси їх впровадження в життя разом із позитивними сторонами мають і негативні. Саме інформатизація породила нову категорію проступків, правопорушень, злочинів, що вчинюються з використанням інформаційних технологій. У зв’язку з цим Національна школа суддів України розробила та впроваджує для суддів і працівників апаратів судів спеціалізовані курси щодо сучасних загроз кібербезпеці в Україні та світі, питань кваліфікації кіберзлочинів і шляхи їх вирішення. Організатори вебінару підбили підсумки всієї серії дистанційних занять для українських суддів і працівників апаратів судів та висловили зацікавленість у подальшій співпраці щодо підготовки представників системи правосуддя України з актуальних питань відправлення судочинства.

Підготував
Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.