Connect with us

Події

Понад 200 нових суддів склали присягу

Дата публікації:

У вівторок відбулася урочиста церемонія складання присяги суддями, вперше призначеними на цю посаду.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень після складення присяги судді під час урочистої церемонії в присутності Президента України. Присягу склали судді, призначені на посади указами Президента України за поданнями Вищої ради правосуддя. Зокрема, за період з квітня по червень цього року ВРП направила главі держави подання про призначення 431-го претендента на посаду судді. Це — кандидати, рекомендації щодо яких за результатами конкурсного відбору були скеровані до ВРП Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, що припинила свою діяльність у листопаді 2019 року з початком дії Закону України № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Нагадаємо, що конкурс на вакантні посади суддів місцевих загальних судів був проведений ВККСУ 7 серпня 2019 року. За його результатами 467 кандидатів отримали рекомендації на призначення в обрані ними суди. Однак подальший процес призначення був фактично заблокований до січня 2020 р. через оскарження в суді проведення конкурсу Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Відкрите звернення Асоціації адвокатів України щодо нападу та жорстокого побиття адвоката Дмитра Майстра

Опубліковано

on

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація адвокатів України» засуджує кричущий факт нападу на депутата Запорізької обласної ради, адвоката Ради адвокатів Запорізької області Дмитра Миколайовича Майстра та вимагає від правоохоронних органів розслідування.

01 березня 2021 року о 9:20 до відділення поліції № 2 м. Запоріжжя була подана заява про напад на вулиці Шкільній про жорстоке побиття невідомими особами депутата Запорізької обласної ради, адвоката Ради адвокатів Запорізької області Дмитра Майстра. Інцидент стався поряд з офісом адвокатської компанії, в якій працює постраждалий.

Пан Майстро пов’язує напад зі своєю депутатською діяльністю. За свідченнями очевидців події, нападників було троє. Сам Дмитро Майстро повідомляє також про четверту особу, які чатувала на нього неподалік його офісу і наносила удари.

Наразі Дмитро Майстро перебуває в 5-тій міській лікарні м. Запоріжжя.

Раніше, 15 і 17 лютого 2021 року, двічі на приймальню Дмитра Майстра в селищі Кушугум під Запоріжжям були здійснені напади. Так 17 лютого 2021 року,  близько 08:20, до відділу поліції № 6 Запорізького районного управління було здійснено повідомлення від депутатки Кушугумської селищної ради про те, що невідомі пошкодили вхідні двері, стіни громадської приймальні Дмитра Майстра, розташованої по вул. Соборній у селищі міського типу Кушугум. Речниця поліції Олена Лебеденко повідомила, що за даним фактом відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) та вживаються заходи щодо встановлення осіб порушників.

Адвокатська спільнота вкрай обурена вказаними вище подіями та вимагає радикальних і рішучих дій поліції, які повинні бути направлені на швидке, повне, об’єктивне та неупереджене розслідування скоєних злочинів.

ВГО «Асоціація адвокатів України» наголошує, що відповідно до ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності. Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебувають під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом.

Напади на адвокатів є не лише порушенням гарантій адвокатської діяльності, а й викликом українській системі правосуддя загалом, а також ставить під сумнів дотримання прав і гарантій громадян в Україні.

Враховуючи резонансний характер справи, ВГО «Асоціація адвокатів України» звертається до керівництва МВС, Національної поліції України, Офісу Генерального прокурора щодо нападу на адвоката Дмитра Миколайовича Майстра з проханням взяти на особистий контроль хід розслідування вищевказаних злочинів, вжити всіх необхідних заходів для їх розкриття, встановлення всіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Ознайомитися з повним текстом відкритого звернення можна за посиланням

Читати далі

Події

В ірпінському ЦНАПі консультуватимуть юристи університетської юрклініки

Опубліковано

on

Двадцять четвертого лютого в Ірпені на Київщині стартував соціальний проект навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка» Університету державної фіскальної служби, в рамках якого студенти-правники проводитимуть безкоштовні юридичні консультації в Центрі надання адміністративних послуг.

Проект передбачений Меморандумом про співпрацю, підписаним 8 лютого Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним і виконувачем обов’язки ректора вишу Антоном Монаєнком. Надання консультацій планується щосереди з 8:00 до 12:00. Згідно з підписаним Меморандумом планується також заснування в Ірпені комунального закладу загальної середньої освіти — податкового ліцею, профорієнтаційна робота з майбутніми абітурієнтами в ірпінських школах, ремонт спорткомплексу та гуртожитку університету, облаштування студентського скверу на перетині вулиць Університетської і Садової. Крім того, міськрада та навчальний заклад уже почали налагоджувати співпрацю між ірпінським університетом та Університетом Вісконсіна — Мілуокі (США).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

НШСУ проводить підготовку суддів Вищого антикорупційного суду

Опубліковано

on

Усі минулі дні з 22–26 лютого в Києві тривала п’ятиденна онлайн-підготовка суддів Вищого антикорупційного суду, організована Національною школою суддів України.

До реалізації навчальної програми були залучені провідні українські та міжнародні експерти, участь яких стала можливою завдяки залученню до співпраці 10 програм і проектів міжнародної технічної допомоги, а саме: Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні, Проєкту ЄС «Право-Justice», проєктів Ради Європи «Підтримка конституційних і правових реформ, конституційне правосуддя та надання допомоги Верховній Раді у проведенні реформ, спрямованих на підвищення її ефективності», «Активізація заходів із протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні», «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України» та «Підтримка впровадження судової реформи в Україні», Програми USAID «Нове правосуддя», Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції «Взаємодія», Координатора проектів ОБСЄ в Україні та українсько-канадського проекту підтримки судової реформи в Україні.

Вітальними словами курс відкрили ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко та голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич. Модератором першого навчального дня виступила проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна. Основна увага слухачів цього разу була сконцентрована на питаннях верховенства права, етики судді та доброчесності. Зокрема, навчання розпочалося вебінаром «Застосування принципу верховенства права при здійсненні правосуддя», який складався із трьох модулів: «Rule of Law Checklist як інструмент практичного застосування верховенства права», «Особливості застосування: законність та обмеження дискреційних повноважень» та «Особливості застосування: юридична визначеність та пропорційність».

Вебінар проведела фахова команда в складі наукового керівника Центру дослідження верховенства права НУ «Києво-Могилянська академія», доктора юридичних наук, професора, судді Конституційного Суду України у відставці Миколи Козюбри, його колеги, виконавчого директора цього центру, кандидата юридичних наук Володимира Венгера і експерта Центру дослідження верховенства права Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидата юридичних наук, доцента Олексія Цельєва.

Упродовж другої сесії увага учасників була акцентована на темі доброчесності та професійної етики судді, етичних стандартах поведінки судді. В цій частині програми підготовки викладачем була запрошена професор кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор юридичних наук, професор Оксана Грищук, яка в своїй лекції зазначила, що етичні вимоги до поведінки судді закріплені в Кодексі професійної етики судді і є сукупністю моральних правил поведінки судді, за допомогою яких можна оцінити його дії з погляду таких цінностей, як справедливість, сумлінність, гідність, людяність. Другим спікером сесії виступив суддя Апеляційного суду Великої Британії у відставці, голова Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) Сер Ентоні Хупер. Експерт добре відомий суддям не лише як голова ГРМЕ, а й як викладач, що проводив навчання для суддів новоствореного ВАКСу в 2019 році. Він запросив суддів до широкої дискусії, розгляду відповідних етичних ситуацій, з якими вони стикаються у процесі роботи.

Третя сесія була присвячена обміну кращим досвідом і практикою функціонування антикорупційних судів у Європі, яким поділилися голова Спеціалізованого кримінального суду (Словаччина) суддя Ян Грубала, президент Антикорупційного відділу Вищого суду в Белграді (Сербія) суддя Снежана Ніколіч-Гаротіч, суддя Апеляційного спеціалізованого кримінального суду (Болгарія) Маріета Недельчева, суддя Вищого кримінального суду Республіки Хорватія Маріян Бітанга, член Вищої ради юстиції Словаччини Павол Зілінчік.

Остання сесія проходила у формі модерованого обговорення з презентаціями. Суддів інформували щодо повсякденної роботи та проблем, які постають перед антикорупційними судами в Болгарії, Хорватії, Сербії та Словаччині. Учасники ознайомилися з кращим досвідом європейських колег, які в своїй практиці стикаються з аналогічними проблемами, а тому їх досвід вирішення цих проблем є корисним для українських суддів.

Додамо, що участь у навчанні взяли 38 суддів Вищого антикорупційного суду, а також представники Національної школи суддів України, провідні українські та міжнародні експерти проєктів Ради Європи, науковці.

Таким видався перший день підготовки суддів ВАКСу. Не менш насиченими й цікавими були й наступні дні підготовки в НШСУ.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram