ААУ разом з АО "Barristers" випустила книгу "Кращі історії адвокатів" - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

ААУ разом з АО “Barristers” випустила книгу “Кращі історії адвокатів”

Дата публікації:

Протягом року Асоціація адвокатів України збирала найкращі та найцікавіші історії від адвокатів і, саме на Odessa Criminal Law Forum “Золотий Дюк”, збірка “Кращі історії адвокатів”  була презентована Зоєю Ярош, Президентом ААУ та партнером АО “Barristers” – Денисом Пономаренко.

Як зазначила Зоя Ярош: “Ця книга унікальна. Вона містить історії, розказані вперше зі свого досвіду та повсякдення практикуючими адвокатами, об’єднані ААУ в одне видання”.

Також був відзначений ідейний натхненник цього проєкту та видання Олексій Шевчук, партнер АО “Barristers”, який, на жаль, не міг бути присутнім на презентації, але зробив все для того, щоб втілити цей проект у життя.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Книгу отримали в подарунок всі спікери Odessa Criminal Law Forum “Золотий Дюк”, вона буде надіслана авторам опублікованих історій, а всі бажаючі можуть придбати її в ААУ за контактами: info@uaa.org.ua , +380675015610.

P.S. ААУ вже готує нову збірку і чекає на нові історії адвокатів до 30 жовтня 2020 року!

Деталі тут

Події

Медіація як перспективний спосіб вирішення конфліктів

Опубліковано

on

От

Активне впровадження медіації позитивно вплине на роботу судової системи, тим більше, що в Україні наявні всі умови для широкого застосування процедури позасудового вирішення спорів. Використання медіації дасть змогу не лише зменшити навантаження на суддів, скоротити фінансові витрати, а й більш конструктивно налаштувати сторони спору. Про це член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова сказала під час VI Міжнародного форуму «Медіація і право», який відбувся в Одесі.

Читайте також: Новий спосіб вирішення трудових спорів – медіація

Як було зазначено, наразі в судах не вистачає 30 відсотків суддів. Кадровий дефіцит призводить до суттєвого збільшення навантаження на працюючих суддів, негативно впливає на оперативність та якість розгляду справ, а також на кількість невирішених спорів. Тож за нинішніх реалій, на переконання члена ВРП, медіація є найбільш позитивним та оперативним способом вирішення конфліктів. І пропагувати її мають не лише адвокати, а й судді. «Якщо в судді буде можливість запропонувати сторонам скористатися процедурою медіації та врегулювати конфлікт у позасудовому порядку, це піде на користь усім», – вважає Лариса Швецова.

Адже традиційні методи розв’язання конфліктів та спорів не завжди дозволяють ефективно їх вирішити та задовольнити інтереси обох сторін. Медіація є хорошою альтернативою судовому розгляду, вона допомагає сторонам конфлікту за допомогою медіатора налагодити комунікацію та обрати той варіант рішення, який задовольнить інтереси та потреби обох учасників спору. Така процедура дає можливість знизити рівень напруження, усвідомити наслідки рішення, а також надає сторонам відчуття справедливості.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Лариса Швецова розповіла, що Українська академія медіації разом із Національною школою суддів України вже розробили тематичний тренінг щодо всіх аспектів медіації та провели навчання для суддів. Разом із тим, зазначимо, що в Україні й досі триває процес законодавчого унормування медіації. Внесений урядом проект Закону «Про медіацію» ухвалений поки що тільки в першому читанні. А 25 червня цього року комітет Верховної Ради України з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти законопроект у другому читанні в редакції комітету.

Читайте також: Медіація як альтернатива корумпованим судам

Нагадаємо також, що в рамках Ради Європи основні документи щодо медіації прийнято у формі рекомендацій Комітету міністрів державам-членам та Керівних принципів щодо виконання цих рекомендацій.

Щодо власне форуму, то в центрі уваги його спікерів були питання розвитку медіації в Україні, зокрема її застосування для врегулювання корпоративних спорів та в медичній сфері, питання доступу до медіації в системі надання безоплатної правової допомоги та під час здійснення адвокатської діяльності.

Додамо також, що у форумі взяли участь члени ВРП Оксана Блажівська, Інна Плахтій, провідні європейські фахівці у сфері медіації, серед яких експерти Ради Європи, судді, медіатори, адвокати, нотаріуси, вчені, представники органів влади, системи безоплатної правової допомоги тощо.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

На IV Lviv Criminal Law Forum обговорять головні питання кримінального права та процесу

Опубліковано

on

Асоціація адвокатів України запрошує представників юридичної спільноти долучитися до обговорення головних питань кримінального права та процесу на IV Lviv Criminal Law Forum, який відбудеться у форматі offline та оnline.

Під час заходу будуть розглянуті останні новели та тенденції в кримінальному процесі, актуальні питання стосовно економічних злочинів та щоденної практики кримінального адвоката.

Дата: 22 жовтня 2021 року
Час:
9:00-18:00
Місце:
Premier Hotel Dnister (м. Львів, вул. Матейка, 6) + онлайн.

У програмі:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Сесія 1: Останні новели та тенденції в кримінальному процесі

 • Кримінальний кодекс України 2001 року: 20 років після прийняття перспективи найближчих законодавчих змін.
 • Особливості та проблеми оцінки доказів слідчими суддями.
 • Закриття провадження у разі закінчення строків притягнення до кримінальної відповідальності: правові висновки касаційної інстанції.
 • Законодавчі зміни щодо спеціального досудового розслідування.
 • Інститут приватних детективів – правовий статус та перспективи.
 • Електронне кримінальне провадження – міф чи реальність.

Сесія 2: Економічні злочини

 • Захист від шахрайських та інших неправомірних дій боржників та інших контрагентів.
 • Практика Верховного Суду з корупційних злочинів.
 • Пошук і повернення активів.
  Розслідування економічного злочину чи спосіб рейдерського захоплення.
 • Розгляд слідчими суддями ВАКС клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій і оперативно-розшукових заходів.
 • Бюро економічної безпеки України: крок уперед чи зміна декорацій?
 • Проведення процесуальних дій та судових засідань у режимі відеоконференції: нюанси та проблеми.

Сесія 3: Актуальні питання щоденної практики кримінального адвоката

 • Стратегія та тактика адвоката при захисті інтересів клієнта в злочинах проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
 • Кваліфікація корисливих злочинів, пов’язаних з викраденням/привласненням чужого майна – актуальна судова практика.
 • Повернення обвинувального акту як елемент стратегії захисту клієнта. Помилки адвокатів при застосуванні даного інституту.
 • Застосування акту амністії – рекомендації для використання.Серед спікерів: судді, представники правоохоронних органів, провідні адвокати, науковці.

Генеральний партнер: Arzinger
Експертний партнер: EQUITY
Професійний партнер: GRACERS
Партнери: AMBER, АО “Лещенко, Дорошенко і партнери”, АО “Бачинський та партнери” та ін.

Детальна інформація та реєстрація

З приводу питань звертайтеся, будь ласка:
Моб..: +380 (67) 239 86 90
Е-mail: forum@uaa.org.ua

Читати далі

Події

Всеукраїнська конференція прокурорів призначила членів Ради прокурорів України

Опубліковано

on

От

Всеукраїнська конференція прокурорів призначила членів Ради прокурорів України та відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження.

Читайте також: Прокуратура: якою вона буде завтра? Деякі думки після ознайомлення із затвердженою Генеральним прокурором «Стратегією розвитку прокуратури на 2021—2023 роки»

В останній тиждень літа в Офісі Генерального прокурора відбулася всеукраїнська конференція прокурорів. Це було перше її скликання після визначеного законом майже дворічного перехідного періоду реформування органів прокуратури, який сплив 1 вересня. Для участі в роботі конференції прокурорів було обрано 517 делегатів, з яких 1 прокурор звільнений з органів прокуратури, у зв’язку з чим обраними вважаються 516 делегатів.

Відкриваючи захід, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова наголосила, що після завершення атестації на всіх рівнях свідченням завершення реформи має стати відновлення всеукраїнською конференцією прокурорів органів прокурорського самоврядування. «Органи прокурорського самоврядування забезпечуватимуть потужність інституції. Без них подальший розвиток прокуратури й відстоювання її інтересів в усіх інституціях неможливий», – зазначила Генпрокурор.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Прокурори радилися як протидіяти злочинам проти довкілля

Делегати конференції призначили одинадцять членів Ради прокурорів України. Від Офісу Генерального прокурора шляхом таємного голосування із використанням електронної системи підрахунку голосів було призначено Анатолія Єжова й Руслана Романова, від обласних прокуратур – Лідію Боровкову, Наталію Малик, Валентина Порушника та Руслана Шмітька, від окружних прокуратур – Федора Адамова, Галину Григорову, Андрія Зражевського, Ганну Коломійчук і Мар’яну Шпірук. Також на всеукраїнській конференції прокурорів призначено 5 членів відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження: Андрія Гнатіва, В’ячеслава Поліщука, Олега Стуконога, Майю Томак та Олександра Юзькова. Окрім того, надалі делегати затвердили зміни та доповнення до Положення про Раду прокурорів України, Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, регламенту всеукраїнської конференції прокурорів, а також прийняли положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, та розглянули інші питання.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link