Connect with us

Події

Право на захист. Роль суддів у наближенні міжнародного захисту в Україні до стандартів ЄС

П’ятого жовтня 2023 року Національна школа суддів України спільно з Благодійним фондом «Право на захист» провели круглий стіл «Роль суддів у наближенні міжнародного захисту в Україні до стандартів ЄС» із метою підвищення рівня кваліфікації суддів Верховного Суду та апеляційних адміністративних судів.

Як зазначалося, круглий стіл проводився з метою обміну досвідом суддів України та Європейського Союзу, а також спеціалістів у галузі права з УВКБ і Європейської Ради у справах біженців та вигнанців (ECRE) у сфері міжнародного захисту. Дискусію відкрили начальниця відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Любов Гончар, заступниця президента БФ «Право на захист» Надія Ковальчук та старший офіцер з питань захисту УВКБ ООН в Україні Крістоф Бо.

Читайте також: Україна на шляху до прозорого лобізму

На подальше обговорення загалу було винесено дві важливі теми: «Суд Європейського Союзу як інтерпретатор права ЄС у сфері міжнародного захисту» та «Національні судді як інтерпретатори права у сфері міжнародного захисту». Доповідачами виступили практикуючі судді та міжнародні експерти. Так, Ірина Гнасевич, старший офіцер з правових питань Європейської ради у справах біженців та вигнанців, зробила загальний огляд права ЄС та практики Суду ЄС (Court of Justice) у сфері міжнародного захисту. А Мирослава Білак, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, зосередила увагу на значенні та застосуванні практики Суду ЄС (Court of Justice) у національній практиці з питань міжнародного захисту судами України.

У свою чергу Боштян Залар, старший суддя апеляційного підрозділу Адміністративного суду Республіки Словенія, президент Європейського відділення Міжнародної асоціації суддів у справах біженців та мігрантів, суддя Європейського суду з прав людини, поділився досвідом щодо доступу до процедури міжнародного захисту в практиці національних судів країни-члена ЄС.

Наступні учасниці дискусії – Любов Любчич та Яна Макаренко – судді Другого апеляційного адміністративного суду, обговорили із колегами питання доступу до процедури міжнародного захисту в практиці апеляційних судів України в період дії воєнного стану.

Читайте також: Будівля нова, але ґрунт ненадійний. Які системні проблеми впливають на роботу ВАКС?

Загалом дискусія вийшла цікавою та, головне, актуальною, до всього учасники круглого столу мали ще й змогу поставити доповідачам додаткові запитання з тематики їх виступів та подискутувати з озвученої проблематики. А за результатами роботи круглого столу суддіучасники отримали Сертифікати Національної школи суддів України.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.