Події
Правова парадигма відновлення України: проблеми та перспективи
Це — тема міжнародної науково-практичної конференції, яка пройшла днями на юридичному факультеті Національного авіаційного університету. У ній взяли участь вчені, державні та громадські діячі, судді, юристи-практики з України та їхні колеги з 15 країн світу.
Під час пленарного засідання були розглянуті важливі для нашої держави проблеми, пов’язані із: правовими цінностями як детермінантами стратегії розвитку України в умовах євроінтеграції; інноваційною модернізацією публічно-правових відносин в Україні у фокусі на стратегію під час війни та повоєнного відновлення; сучасними тенденціями розвитку кримінальноправової науки та правоохоронної діяльності; візією національного приватного права в повоєнний час та тенденціями розвитку господарського, повітряного й екологічного права через призму світового досвіду повоєнної відбудови країни та національних особливостей тощо.
Читайте також: Подати заяву про відшкодування завданих війною збитків можна буде на сайті міжнародного Реєстру збитків від агресії рф
Вітальними словами відкрила конференцію декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор Ірина Сопілко. Як було зазначено, відновлення України після російської агресії – це складний і багатогранний процес, який потребуватиме значних зусиль, як із боку українського народу, так і з боку міжнародної спільноти. Важливим аспектом цього процесу є правова парадигма, яка слугуватиме основою для відновлення країни.
Учасників конференції також привітали проректор з міжнародного співробітництва і освіти, доктор педагогічних наук Ірина Зарубінська, в.о. проректора з наукової роботи НАУ, доктор технічних наук Олександр Корченко, заступник директора Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАНУ, доктор юридичних наук, академік НАПрНУ Наталія Оніщенко, ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький, декан юридичного факультету Запорізького національного університету, член-кореспондент НАПрНУ, доктор юридичих наук Тетяна Коломоєць та президент видавничої організації «Юрінком Прес», шеф-редактор загальнонаціональної правової газети «Юридичний вісник України», доктор юридичних наук Віктор Ковальський.
У рамках подальшої роботи свої доповіді на конференції презентували українські науковці, юристи-практики, судді, серед яких Віктор Бесчастний, керівник Секретаріату Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор (презентував збірник тез, що вийшов за результатами ІІ Маріупольського конституційного форуму «Візії майбутнього: конституційний вимір повоєнного відновлення України та європейської інтеграції», організатором якого виступив КСУ); Олег Ткачук, суддя ВП ВС, вчений секретар НКР при Верховному Суді (окреслив національні правові механізми притягнення росії до відповідальності за агресивну війну в Україні); Тетяна Рабко, адвокат, викладач Вищої школи адвокатури НААУ, (особливості обов’язкової реєстрації в єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі); Максим Ходаківський, суддя Жовтневого районного суду Дніпропетровська, тренер-викладач НШСУ («Відшкодування шкоди, завданої громадянам та юридичним особам збройною агресією рф: наявні проблеми та шляхи їх вирішення»); Павло Горінов, директор Навчально-наукового інституту права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, кандидат юридичних наук, доцент; Лариса Сорока, доктор юридичних наук, професор, завідувач докторантури й аспірантури НДІ публічного права (кримінальна відповідальність за злочини в космічному просторі); Максим Самойлов, доктор філософії, керівник відділу кадрів компанії «GeoComply» (м. Варшава) (актуальні зміни, що відбулися в правовому регулюванні статусу українських мігрантів в Республіці Польща). Продовжили обговорення теми зарубіжні учасники конференції, зокрема Хуан Мануель де Фараміньян Гілберт, член ради директорів Іберо-американського інституту авіаційного і космічного права, професор (м. Мадрид, Іспанія). Поточному регулюванню ЄС кібербезпеки в авіації присвятив свій виступ Мануель Давид Масено, доцент кафедри права та фахівець із захисту даних, старший науковий співробітник (м. Бежа, Португалія) та інші науковці.
Читайте також: Три нові реєстри для відбудови України
Пропозиції та рекомендації, висловлені учасниками конференції будуть впроваджуватися у навчальний процес, використовуватися для подальших наукових досліджень, а також слугуватимуть удосконаленню національного законодавства в контексті адаптації його до норм та вимог міжнародних стандартів.
Джерело: Юридичний вісник України