Connect with us

Події

Пробація: чому це важливо?

Опубліковано

В рамках українсько – норвезького співробітництва відбувся круглий стіл «Що таке пробація і чому це важливо?» на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків).

Круглий стіл проходив за участі Міністерства юстиції України та Норвезької місії радників з питань верховенства права в Україні (NORLAU) у сфері пробації. Також на заході були присутні: представники Державної установи «Центр пробації», Державної кримінально-виконавчої служби України, Апеляційного суду Харківської області та районних судів м. Харкова, прокуратури Харківської області, Національної асоціації адвокатів України, а також Центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На думку керівника Місії NORLAU Віллі Гілла, який відкрив зустріч, подібні заходи покликані стати фундаментом для створення в Україні ефективної системи пробації, перш за все як комунікаційні майданчики для всіх учасників системи правосуддя.

Керівник Центру пробації Олег Янчук у своєму виступі зосередився на питаннях навчання персоналу, проведення фахових тренінгів і наукового супроводу, а також реалізації комунікаційної стратегії.

Суддя Торолв Гросет та радник з правових питань обвинувачення NORLAU Єва Лінгхем пояснили чому пробація в Норвегії складає основу системи кримінального правосуддя. Сірі Фйортофт, представник Директорату норвезької виправної служби, наголосила на тому, як слід будувати своєрідний «міст співпраці» між засудженими та персоналом установи виконання покарань. Така співпраця безперечно допомагатиме засудженим та сприятиме професійному зростанню персоналу установи.

Начальник відділу пробаційних програм Олена Суботенко зробила огляд існуючих пробаційних програм та окреслила законодавчі підстави впровадження цього інструменту в роботі із суб’єктами пробації.

Учасники круглого столу обговорили реалізацію пілотних проектів із впровадження пробації в Харкові та Білій Церкві. В межах цих проектів втілюється забезпечення громадської безпеки за умов застосування до засуджених покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.