Connect with us

Події

Стартував проект з реабілітації неповнолітніх злочинців без винесення вироку

Під головуванням міністра юстиції Павла Петренка та Генерального прокурора Юрія Луценка пройшла міжвідомча нарада, в ході якої було підписано наказ про запуск пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». На першому етапі він діятиме в 6 регіонах — Донецькій, Львівській, Луганській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях.

 

Проект передбачає для дітей, які вперше вчинили злочин легкої або середньої тяжкості, замість притягнення до кримінальної відповідальності пройти через програму відновлення та уникнути покарання. «Ми говоримо про те, щоб дитина, яка в силу багатьох життєвих обставин переступила через закон, отримала шанс повернутися до нормального життя. Щоб дитина, яка є підозрюваною, менше спілкувалася з правоохоронцями й слідчими, а більше з юристами та психологами. Щоб дитина не стала частиною кримінального світу й не вчинила в майбутньому набагато важчий кримінальний злочин», — наголосив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко нагадав, що міністерство разом із партнерами вже має успішний досвід запуску системи пробації для неповнолітніх, які отримали судові вироки. «Близько тисячі неповнолітніх, які мали вироки судів, не пішли до в’язниць, а пройшли через пробаційні програми. При тому 98% із цих дітей повторно не вчинили злочин. Я переконаний, це найкращий стимул для того, аби запустити цей проект, який дасть можливість на ще більш ранніх стадіях працювати з дитиною», — зазначив міністр юстиції.

За його словами, для Міністерства юстиції це не просто пілотний проект. Це дуже важливий життєвий виклик для того, щоб допомогти українським дітям справитися з проблемами й не стати назавжди злочинцями для суспільства. «Розраховую, що проект через півроку стане повноцінним і запрацює по всій країні», — резюмував Павло Петренко.

Як додала перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова, в рамках ініціативи прокурор зможе запропонувати неповнолітньому, який вперше обвинувачується у вчиненні неважкого злочину, пройти процедуру відновлення, тобто примиритися з потерпілим за участі адвоката системи безоплатної правової допомоги, який виступатиме в ролі посередника. Процедура передбачає визнання своєї провини, відшкодування збитків потерпілому і зобов’язання обвинуваченого пройти певну процедуру відновлення, а саме протягом певного часу відвідувати заняття з психологом, тренінги, працювати з корпоративними наставниками тощо.

Головна мета проекту, за словами О. Сукманової, дати шанс дитині уникнути покарання і не йти далі по життю із тавром судимості. «Ми маємо справу з особливою категорією дітей, яких необхідно утримати на світлій стороні. Вони повинні зрозуміти, що в цій країні, в цьому житті є інше вікно можливостей, інші шанси, інше майбутнє, а не тільки шлях порушення закону», — сказала Олена Сукманова.

У свою чергу Генеральний прокурор України Юрій Луценко зазначив, що згідно зі стандартними правилами Організації Об’єднаних Націй при розгляді справ неповнолітніх правопорушників треба, вдаватися до всіх можливих заходів задля роботи з підлітками до офіційного розгляду справи компетентними органами влади. «З огляду на це разом із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерством юстиції, за підтримки наших урядових колег ми розробили пілотний проект із виконання цих гуманістичних правил ООН: «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»,— сказав Генпрокурор.

За його словами, ключові умови участі неповнолітнього у цій програмі — це наявність потерпілої сторони, вчинення неповнолітнім вперше  злочину невеликої або середньої тяжкості, яких лише за минулий рік по всій країні було зафіксовано 2,5 тисячі, визнання неповнолітнім своєї вини і згода неповнолітнього та потерпілого взяти участь у цій програмі. «Завжди треба виходити не лише з карального ухилу, який був роками сформований у нашій країні, а ставити питання профілактики й корекції поведінки підлітків, які інколи стають на шлях правопорушень», — додав Юрій Луценко.

За словами виконувача обов’язків глави Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лори Білл, організація, яку вона представляє, вдячна партнерам за зусилля в тому, щоб продовжувати працювати над проектами відновної юстиції для українських дітей України. «Ми впевнені в тому, що цей проект стане ефективним інструментом для застосування експертами, які надалі працюватимуть з дітьми. Ми також хотіли б подякувати Міністерству юстиції, Генеральній прокуратурі, Координаційному центру з надання безоплатної правової допомоги та всім партнерам за те, що ви зробили можливим реалізацію цього пілотного проекту», — сказала вона.

Лори Білл також зазначила, що вона з нетерпінням чекає на старт пілотного проекту і сподівається, що ця ініціатива стане системним явищем для України.

В свою чергу ЮНІСЕФ, як було запевнено, готовий розширити підтримку цього проекту й надалі працювати над тим, аби він став успішним.

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Tax Fest

Цьогоріч ми розпочинаємо незвичайну традицію. Як щодо провести останні дні літа в оповитому європейським шармом Івано-Франківську?

Асоціація правників України запрошує всіх тих, хто небайдужий до податкового права на Tax Fest, що відбудеться 30 серпня 2019 року в Готелі «Надія» (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 40).

За додатковою інформацією щодо заходу та можливостей партнерства звертайтесь до організаторів за тел.: +380(44)492-88-48, або e-mail: [email protected]. Контактна особа – Катерина Пищик.

Читати далі

Події

IV Західний форум з корпоративного права

Відділення Асоціації правників України в Львівській області запрошує вас взяти участь у IV Західному форумі з корпоративного права, який відбудеться 27 вересня 2019 року.

Говоритимемо про нинішній стан справ галузі та перспективи на майбутнє, аналізуватимемо прийняті закони та ознайомимось з досвідом їх застосування. Традиційно учасники матимуть можливість поспілкуватись із суддями, законодавцями та представниками регулятора.

Серед учасників та доповідачів форуму провідні юристи, науковці, представники органів законодавчої, виконавчої та судової влади, банкіри, страховики, представники бізнесу.

Місце проведення: м. Львів.

Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов’язкова.

Реєстрація вважається остаточно підтвердженою з моменту оплати участі у заході.

За додатковою інформацією щодо заходу та можливостей партнерства звертайтесь, будь ласка, до Секретаріату АПУ за тел.: +38 063 438 77 66, e-mail: [email protected]. Контактна особа – Ольга Лотоцька.

Читати далі

Події

Форум ААУ “Адвокатура. Формула успіху”

Чи є секрет, як досягти успіху на правничому полі?

Асоціація адвокатів України розкриває всі таємниці на вже традиційному осінньому форумі «Адвокатура. Формула успіху».

Форум об’єднує тих, хто є успішним гравцем на ринку юридичних послуг і бажає закріпити свої позиції, та початківців, що прагнуть дізнатися всі тонкощі, щоб уникнути помилок на старті.

ДАТА: 27 вересня 2019 року

ЧАС: 09:00 – 17:00

МІСЦЕ: IQ Business Center, вулиця Болсуновська, 13-15

На Вас чекають 3 сесії, під час яких розглянемо та обговоримо, зокрема:

 • Тенденції юридичних практик
 • Перспективи бутікових компаній
 • Конкуренцію та переманювання кадрів
 • Колаборації та cross selling для клієнта
 • Значення репутації адвоката і компанії
 • Ціноутворення, обґрунтування вартості послуг
 • Стратегію роботи в регіонах і з клієнтами-іноземцями
 • WOM-маркетинг для корпоративних клієнтів
 • Native Advertising та просування послуг
 • Тайм-менеджмент для юридичної компанії
 • Оновлення стандартів діловодства
 • KPI юриста та його оцінка
 • Конфлікт інтересів і етичні стандарти

Також на заході Вас очікує серія майстер-класів по управлінню, менеджменту, медіації, застосуванню нових технологій та інших практикумів, що стануть у нагоді юристу-практику.

Чекаємо на заході як адвокатів і корпоративних юристів, так й представників інших професій, що прагнуть підвищити свій професійний рівень надання правових послуг.

Поспішайте з реєстрацією, адже кількість місць обмежена.

Партнери заходу: АО «Шевердін і партнери», VB Partners, ЮКК «Де-Юре», GRACERS, Pavlenko Legal Group. 

Програма та реєстрація за посиланням: https://u.to/LCW5FQ

З приводу партнерства та участі звертайтесь, будь ласка, за наступними контактами:

+38 067 239 86 90;

e-mail: [email protected]

Читати далі

В тренді