Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Стій! Невже?!

Опубліковано

on

Всього 15 днів до найвизначнішої події весни 2019 року у житті юристів всієї країни — ІІ Судового форуму ААУ. Місць у залі уже майже не залишилося, тому відкладати більше не варто.

Хіба можна пропустити найбільшу зустріч юристів в цьому році?

Багато хто з Вас пам’ятає той драйв, запал дискусій та багатогодинні дискусії практиків, що супроводжували минулорічний форум. Цього року не тільки розширили тематику для дискусій, а й ввели новий формат — бутік-конференції.

Це – можливість перейти від “загального” до “конкретного” — поговорити не просто про галузі практики, а про найактуальніші її аспекти з майстрами своєї справи, розглянути конкретні види спорів, пролити світло на найпоширеніші помилки, а головне — розібратися як їх уникати.

Чекаємо Вас 15 березня в Українському домі (Хрещатик, 2) на ІІ Судовому форумі ААУ.

Під час заходу поговоримо про таке:

 • Нова філософія правосуддя в дії. Адвокатсько-суддівський погляд
 • Процесуальні новели: рік потому
 • Процесуальне переозброєння

Бутік-конференції:

 • Банкрутство та спори, пов’язані з неплатоспроможними банками
 • Міжнародний арбітраж
 • Екологічні спори. Суд на захисті чистого довкілля
 • Сімейні спори: тенденції практики та секрети успіху
 • Монополія на майбутнє – адвокатура у вирі судово-правових реформ

Поспішайте, кількість місць обмежена. Програма та реєстрація за посиланням

Події

Адвокати та судді обговорять свіжу практику застосування кримінального законодавства

Опубліковано

on

Під час літнього форуму з кримінального права та процесу «Золотий Дюк» буде розглянуте питання щодо динаміки перетворень та практичних аспектів кримінального судочинства.

Модератором 2-ї сесії, присвяченої цій темі виступить Володимир Рудниченко, адвокат, молодший партнер практики безпеки бізнесу АО Juscutum.

Разом із досвідченими суддями та провідними адвокатами ми розглянемо  питання:

 • Актуальні юридичні проблеми призначення та виконання судово-медичних експертиз
 • Продовження строків досудового розслідування — обмеження прав чи необхідність?
 • Остання практика роботи слідчих суддів.
 • Особливості апеляційного оскарження та розгляду скарг на ухвали слідчих суддів.
 • Процесуальні особливості, підслідність корупційних злочинів та практичні рекомендації, пов’язані зі стартом роботи Вищого антикорупційного суду.

ААУ запрошує до дискусії!

Детальна інформація про захід: http://www.uaa.org.ua/events/14459/

Читати далі

Події

Продовження строків досудового розслідування – обмеження прав чи необхідність?

Опубліковано

on

Подискутуємо про це вже 21 червня на Літньому форумі з кримінального права та процесу «Золотий Дюк» у Одесі.

Андрій Мазалов, старший партнер та керівник кримінальної практики АО «Мельник, Мазалов і партнери» поділиться власним поглядом на це питання та розповість про останню практику роботи слідчих суддів та адвокатів, зокрема, щодо строків досудового слідства.

На Форумі будуть обговорені:

 • Процедуру продовження строків досудового розслідування та уповноважених осіб
 • Відмінності продовження строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях без повідомлення особи про підозру та у кримінальних провадженнях, у яких особі про підозру повідомили
 • Поновлення досудового розслідування після закриття кримінального провадження на підставі закінчення строків
 • Розмежування злочинів за критерієм складності провадження для визначення межі граничних строків досудового розслідування
 • Вимоги до форми та змісту клопотання про продовження строків досудового розслідування
 • Продовження строків досудового розслідування прокурором: обов’язки та повноваження
 • Особливості продовження строків досудового розслідування слідчим суддею та тенденції судової практики
 • Проблемні питання дотримання слідчим п’ятиденного строку подання клопотання прокурору, слідчому судді
 • Процесуальні гарантії дотримання прав сторони захисту при продовженні строків досудового розслідування

Крім того, будуть розглянуті актуальні питання підстав для задоволення слідчим суддею клопотання про продовження строків досудового розслідування чи відмови.

Андрій Мазалов має досвід роботи понад 15 років в органах прокуратури України на посадах слідчого з особливо важливих справ, заступника прокурора та прокурора. У 2017 році отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю та спеціалізується на питаннях комплексного захисту клієнтів від кримінального переслідування на всіх стадіях кримінального провадження, захисту інтересів потерпілих, запобіганню тиску на бізнес та рейдерським захопленням.

Серед професійних здобутків: припинення кримінального переслідування клієнта з боку Національного антикорупційного бюро України та закриття кримінального провадження на стадії досудового розслідування, відновлення на посаді державних службовців за рішенням суду, повернення вилученого та арештованого майна підприємств, у тому числі з іноземною реєстрацією, запобігання рейдерському захопленню агропідприємств та повернення незаконно привласненого майна.

ААУ обіцяє, що буде фахово, корисно та цікаво.

Поспішайте з реєстрацією, щоб взяти участь у обговоренні актуальних питань, адже кількість місць обмежена.

Детальніше про захід: http://www.uaa.org.ua/events/14459/

Читати далі

Події

Відкриті лекції від суддів

Опубліковано

on

У рамках проекту «Відкриті лекції» судді Господарського суду Житомирської області прочитають лекції студентам 3–4 курсів спеціальності «Правознавство» на тематику практичного застосування норм господарського процесуального законодавства України.

Так, зокрема, на першій лекції йшлося про ухвали суду першої інстанції в світлі новел господарського процесуального законодавства. Її прочитала суддя Оксана Машевська, продемонструвавши студентам презентацію на відповідну тематику та акцентувавши їх увагу на ключових змінах, що відбулися після 15 грудня 2017 року в написанні ухвал в порядку господарського судочинства. У свою чергу, студенти мали змогу поставити запитання судді, адже для них завжди цікаві практичні аспекти суддівської діяльності.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.