Connect with us

Події

У Дніпрі вчилися писати скаргу на прокурора

Опубліковано

У Дніпрі за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN відбувся семінар для правників та громадських активістів на тему: «Як написати скаргу на прокурора до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів?».

 

Як відомо, основні завдання КДКП — конкурсний добір на посаду прокурора та розгляд дисциплінарних справ проти прокурорів. Тож для початку експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук розповів про результати роботи КДКП протягом серпня 2017 — 1 лютого 2019 років. «Загальна кільксть притягнутих до дисциплінарної відповідальності прокурорів — 233. До більшості з них застосовані догани — 101, 74 заборони на строк від 3 до 12 місяців щодо призначення чи переведення на вищу посаду, 58 прокурорів були звільнені. Найбільше притягують до відповідальності прокурорів місцевих прокуратур — 141, на другому місці прокурори регіональних прокуратур — 58, 26 прокурорів Генпрокуратури», — зазначив Олександр Банчук.

Щодо самої процедури розгляду справ Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів то її тонкощі розкрив експерт Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін. «Оскільки прокуратура — це орган правосуддя, процедура притягнення прокурора до відповідальності максимально намагається балансувати з гарантіями незалежності прокурора, відповідно, вона така ж складна, як і в дисциплінарних палатах ВРП. Цю процедуру називають квазісудовою і при цьому змагальною, хоча окремо в цій моделі не дуже зрозуміло, хто там сторона обвинувачення», — наголосив експерт.

Як відзначалося, за останні роки кількість прокурорів, притягнутих до відповідальності, зменшилася, але збільшилася тяжкість стягнень. При цьому практика депреміювання за цей же період зросла втричі, що є негативною тенденцією.

У подальшому учасники семінару ознайомилися з вимогами до підготовки дисциплінарної скарги. За ст. 45 Закону України «Про прокуратуру» є рекомендований зразок скарги, він затверджений КДКП й розміщується на офіційному сайті комісії. В ньому детально розписано, яка інформація має бути зазначена. На жаль, наразі мало хто дотримується цього зразка.

Під час практикуму кожен учасник семінару підготував дисциплінарну скаргу та отримав відповіді на питання стосовно її форми та нюансів заповнення.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.