У кримінології зворотного шляху немає… - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

У кримінології зворотного шляху немає…

Дата публікації:

Про те, що існує така наука, як кримінологія, що вивчає негативні соціальні явища — злочинність, проституцію, сімейне неблагополуччя, рейдерство та інші, стало відомо завдяки деяким експертам, котрі підігрівають суспільство думками про легалізацію тої ж проституції, продажу зброї, ігрового, бурштинового та лісового бізнесу тощо.

Але про те, що ж відбувається насправді, і яких заходів повинна вжити держава, мають сигналізувати саме представники цієї науки. Бо кожне дослідження негативних соціальних явищ викриває причиново-обумовлюючий комплекс факторів, допомагає встановити ресурсний обсяг та протидію цим явищам. Так, більшість із нас і не здогадувалися, що лісовий бізнес робиться в основному руками тих самих лісничих, котрі одночасно є господарями, замовниками та виконавцями злочинної вирубки дерев. Проте науковці-кримінологи це довели і, відповідно, запропонували вкрай необхідні заходи щодо запобігання нищенню лісів.

Про об’єктивний стан справ у цій царині стало відомо не з поверхових публікацій ЗМІ, а з виступу харківських вчених-кримінологів на круглому столі, що відбувся 14 листопада у Державному науково-дослідному інституті МВС України в рамках міжнародної науково-практичної конференції на тему «Сучасні кримінологічні дослідження: методи, напрями, перспективи». Виступи присутніх на цьому надзвичайно важливому заході, досвід та аргументація вчених вказують на критичний стан і самої кримінології. Зокрема, про це говорили Михайло Вербенський, Василь Шакун, Олександр Костенко, Олександр Кулик, Олександр Джужа, Михайло Корнієнко, Володимир Попович, Богдан Головкін, Олександр Користін та інші відомі науковці й експерти. Про кращий досвід та підтримку тих же науковців у європейських країнах розповідали іноземні учасники круглого столу. Про це йшлося, зокрема, в доповідях директора Інституту кримінології та соціальної превенції Чеської Республіки Мирослава Шейностя, проректора з міжнародних зв’язків Академії ГУСПОЛ (Чеська Республіка) Ігоря Копотуна, кримінолога, політичного аналітика Петера Поймана (Чеська Республіка) та експерта з питань спеціалізованих правових органів Консультативної місії Європейського Союзу Богдана Денисенка.

Відбулося плідне обговорення ряду актуальних питань: основних тенденцій злочинності в Україні, яка була оцінена учасниками круглого столу як злочинність кризового типу; нових методологічних підходів та методів проведення кримінологічного аналізу злочинності, стратегічного аналізу сучасних гібридних загроз та протидії їм, використання опитувальних методів у кримінології; комплексу факторів, що визначають сучасну кримінальну ситуацію в Україні в цілому та в окремих сферах господарювання й управління тощо.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Багато дискусій викликали рекомендації круглого столу. Адже не секрет, що владні кола та провладні інституції не поспішають із вирішенням цих питань усупереч пересторогам кримінологів та соціологів. Чого варте лише рішення Конституційного Суду України про відміну кримінальної відповідальності за злочинне збагачення або намагання горілчаних монополістів вирішити на свою користь питання про нічний продаж алкоголю чи скорочення та ліквідація в деяких регіонах соціальної служби, служб у справах неповнолітніх тощо. Тим не менше, учасники заходу з розумінням поставилися до підготовки такого роду рекомендацій і наважилися їх прийняти з тим, щоб усе-таки довнести до владних керманичів основні вимоги, які доконче потрібні і суспільству, і державі.

У першу чергу йшлося про реформування правоохоронної системи України, вдосконалення аналітичної роботи в Міністерстві внутрішніх справ, впровадження новітніх підходів у проведенні досліджень із протидії злочинності та зміцнення правопорядку, а також про впровадження результатів наукових досліджень у практичну діяльність органів Національної поліції України, враховуючи те, що ефективна протидія злочинності неможлива без її кримінологічного забезпечення. Бо саме кримінологія здатна сформулювати сучасному суспільству обґрунтовані відповіді на складні запитання щодо реального стану злочинності в Україні, найбільш криміногенних чинників, які зумовлюють вчинення злочинів, зменшення віктимізації населення, дієві напрями запобігання злочинності.

А те незламне «скорочення рівня злочинності», про яке говорять правоохоронці, не надає належного рівня безпеки й комфортного середовища проживання. Страх громадян перед злочинністю не зменшується. Тому вагомим інструментом правоохоронної діяльності стає розвідувальна аналітика, що надає більш дієвого механізму прийняттю рішень щодо протидії й запобігання злочинності, системи управління ризиками на основі сучасної правоохоронної методики.

Головна ознака сучасної злочинності в Україні — це не ізольоване явище, а органічний наслідок більш фундаментального явища — соціальної кризи в Україні. Тобто сучасна злочинність є злочинністю кризового типу, сутність якої полягає в тому, що вона породжується соціальною кризою й сама ж поглиблює цю кризу. Тому в сучасній стратегії протидії злочинності в Україні акцент має робитися не лише на вдосконаленні каральних інструментів, а й на оновленні соціальних реформ, у результаті яких у суспільстві сформується така соціальна цінність, як повага до норм моралі й закону.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Нашумілий Закон №5572 про роялті. Руйнування міфів, розвіювання брехні. У Києві відбудеться пресконференція представників авторської організації та об’єднаної музичної індустрії

Опубліковано

on

От

24 січня 2022 року відбудеться пресконференція на тему «Перезапуск сфери зі збору та розподілу роялті за використання музики після прийняття закону України №5572». В рамках заходу представники авторської організації креативної індустрії, що представляє в Україні більше 100 млн творів світу і права біля 4 млн авторів – ГО «УААСП», та представники користувачів музичного контенту зустрінуться з медіа для розвінчання міфів щодо закону, який стосується авторських прав та виплати роялті, а також для оголошення про початок співпраці та підписання нових меморандумів щодо співпраці в сфері виплати винагороди.

На конференції будуть розглянуті такі питання:

 • переваги закону №5572 для українського шоу-бізнесу;
 • важливі кроки для належного впровадження закону;
 • співпраця з представниками користувачів музичного контенту та підписання меморандумів;
 • знищення корупції у сфері колективного управління та отримання роялті.

Мета зустрічі – простими словами пояснити, що відбувається навколо прийняття закону №5572, чому декотрі представники українського шоу-бізнесу виступають проти, для чого потрібно впровадити зміни в існуюче законодавство та яку вигоду від того отримають як автори, так і користувачі музики. Організаторами конференції буде оголошено бачення щодо впровадження прозорої системи ідентифікації, формування звітностей використаних творів, збору та розподілу роялті за використання музики.

Спікери та учасники:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • Валерій Харчишин, генеральний директор ГО «УААСП», лідер гурту «Друга Ріка»;
 • Тарас Тополя, віце-президент Авторської ради ГО «УААСП», лідер гурту «Антитіла»;
 • Катерина Мяснікова, виконавчий директор Незалежної асоціації мовників України;
 • Яків Матвійчук, головний організатор та засновник фестивалю «Західфест»;
 • Максим Шульженко, керуючий партнер Stereo Plaza;
 • Наталія Петрівська, керівник GR-напрямку Асоціації рітейлерів України;
 • Дмитро Сидоренко, засновник фестивалю Atlas Weekend;
 • Ростислав Плахцінський, співзасновник фестивалю «Файне місто».

Місце проведення: Український кризовий медіа центр (УКМЦ)

Дата і час проведення: 24 січня 2022 року, з 11:00 до 12:30

Онлайн-трансляція буде відбуватися на сайті  Прес-центру УКМЦ.

Для акредитації представникам ЗМІ необхідно заповнити форму за посиланням та на місці при собі мати посвідчення журналіста. Якщо ви плануєте акредитуватися на місці – попередьте нас, будь ласка.

Контакти:

+380637635169 Анастасія Лавриненко

+380630625078 Анастасія Волокіта

Читати далі

Події

У Херсоні розпочав роботу перший фронт-офіс поліції

Опубліковано

on

От

Днями начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Олександр Прокудін презентував перший фронт-офіс поліції в регіоні.

Читайте також: ЄС передав Нацполіції 10 мобільних лабораторій для інспекторів-криміналістів

Важливою особливістю нового фронт-офісу є його безбар’єрність, він адаптований під потреби всіх громадян, які бажають отримати якісний поліцейський сервіс. Олександр Прокудін розповів гостям, журналістам та представникам місцевої виконавчої влади про переваги фронт-офісу. Він розташований на першому поверсі Херсонського районного управління поліції, куди надходить більшість заяв та повідомлень від жителів обласного центру про злочини та правопорушення. Саме сюди цілодобово звертаються найбільше громадян і за консультаційною допомогою.

Читайте також: У регіонах України бракує поліцейських

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Фронт-офіс — це прозорий відкритий простір, облаштований приймальнею, черговою частиною, кімнатами для проведення слідчих дій, а також доставлення осіб. Працівники фронт-офісу пройшли спеціальне навчання й можуть швидко та професійно надати необхідну консультацію, записати людину на особистий прийом, сприяти у видачі довідок або витягів із реєстрів, прийняти звернення тощо. Окрім того є зручне ігрове місце для дітей, щоб батьки могли комфортно взаємодіяти з поліцією. Для громадян з інвалідністю облаштовано пандуси. Таким чином відвідувачі бачитимуть, як працюють поліцейські. Крім того, в приміщенні встановлена система відеомоніторингу Custody Records, що дасть змогу на належному рівні забезпечити дотримання прав громадян та ефективно реагувати на можливі порушення як з боку відвідувачів, так і поліцейських. «Довіра громадян є основним критерієм оцінки нашої діяльності. Переконаний, що робота фронт-офісу буде максимально результативною, а громадяни в комфортних умовах отримуватимуть якісні поліцейські послуги та за результатами звернення зможуть дати високу оцінку новому поліцейському сервісу», — підсумував Олександр Прокудін.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

VIII Legal Banking Forum відбудеться 16 лютого 2022 року в Києві

Опубліковано

on

От

Як банки та фінансові установи адаптувались до обмежень,  карантинів на інших викликів?

16 лютого на VIII Legal Banking Forum та Церемонії нагородження «Банки року — 2022» можна знайти відповіді на ці питання, зустріти професіоналів банківської галузі та отримати поради від юристів, що спеціалізуються на банківському праві.

На Форумі головний фокус обговорення буде зосереджений на темах:

 • інновацій;
 • регуляторної політики;
 • роботи з проблемними активами;
 • відповідальності в банківському секторі.

Тож, якщо ви:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • спеціаліст з диджиталізації та IT;
 • представник банківського сектору;
 • юрист, який працює з банками, їх засновниками та клієнтами;
 • топ-менеджер чи акціонер банку,

цей Форум для вас!

Програма за посиланням

Дата проведення: 16 лютого 2022 року

Час проведення: 9:30–21:00

Місце проведення: готель «Прем’єр Палац» (м. Київ, бульв. Т.Шевченка / вул. Пушкінська, 5-7/29) / онлайн

Організатор: газета «Юридична практика»

Співорганізатор: «Фінансовий клуб»

Контакти:

Наталiя Булко, оплата участі

(067) 238-83-08, [email protected]

Марина Бахолдіна, координатор Форуму

(063) 344-23-43, [email protected]

Мар’яна Скорук, керівник івент-відділу

(067) 292 38 72, [email protected]

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link