Connect with us

Події

У Сумах шукають нових присяжних для судів

Правове управління розпочало прийом документів від охочих стати присяжними Зарічного та Ковпаківського районних судів м. Суми на найближчі три роки.

Сьомого листопада в приміщенні Сумської міської ради відбувся брифінг для преси. Про вимоги до кандидатів, права та обов’язки присяжних на ньому розповіли начальник правового управління Олег Чайченко, завідувач сектору обліково­інформаційної роботи цього ж управління Юлія Пявка та головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян і юридичних осіб Зарічного районного суду м. Суми Юлія Попович.

Нагадуємо, що згідно законодавства присяжними можуть бути громадяни України віком від 30 до 65 років, які володіють державною мовою і постійно проживають на території країни (в даному випадку Сум). Присяжних залучатимуть до вирішення певної категорії цивільних і кримінальних справ. Кого до якої конкретно — визначатиме автоматизована система документообігу. Юлія Попович зауважила, що на час виконання присяжними обов’язків у суді за місцем їхньої основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги. Для присяжних передбачена грошова винагорода — понад 300 грн за годину роботи в суді. Присяжні не можуть розголошувати відомості, які стали їм відомі під час судового засідання, а також зобов’язані подавати електронну декларацію.

Джерело: Юридичний вісник України

Події

У Дніпрі навчають «шерифів»

Четверта хвиля поліцейських офіцерів громад днями розпочала навчання на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Сто двадцять два правоохоронці із 16 областей України упродовж двох із половиною місяців опановуватимуть практичну діяльність поліцейського офіцера громади.

Навчальний курс відкрив ректор ДДУВС, полковник поліції Андрій Фоменко. Він зазначив, що 16 лютого 2019 року було розпочато пілотний проект «Поліцейський офіцер громади». За цей час 137 правоохоронців успішно закінчили навчання за цією програмою. «Наразі ми маємо навчальний план, який чітко відповідає вимогам сьогодення. Усі корективи вносилися упродовж кожного етапу навчання, що дало змогу якнайкраще забезпечити практичну складову підготовки. Варто також зазначити, що викладання дисциплін проходить за участі відібраних фахівців університету, інструкторів та представників ICITAP. Хочу побажати всім натхнення, наснаги та сумлінного ставлення до навчання й виконання всіх вимог інструкторів. Це не підвищення кваліфікації, це зовсім інша форма підготовки з використанням інноваційних практичних методів навчання, і ви матимете змогу в цьому пересвідчитися», — підкреслив Андрій Фоменко.

До поліцейських офіцерів громад звернувся також перший заступник начальника управління департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, полковник поліції Андрій Аносов. «Головне завдання Національної поліції України — забезпечити безпеку громадян, дотримання їхніх прав та свобод. З метою формування єдиного безпекового простору поза межами великих міст в Україні розпочато реалізацію проекту «Поліцейський офіцер громади». Проект передбачає роботу універсального офіцера поліції, який обслуговує виключно територію громади, доступний для населення, знає мешканців, надає якісні поліцейські послуги виключно на території громади», — зазначив Андрій Аносов.

Привітав поліцейських офіцерів громад з офіційним початком навчання й координатор міжнародної компанії з добору персоналу та організації навчання ICITAP Олександр Кузьменко. «Хочу привітати вас зі зробленим вибором та успішним проходженням відбору. Я знаю, що він був нелегким, але ви проявили рішучість, наполегливість і зі своїм завданням упоралися. Переконаний, що коли нам важко, ми розвиваємося, зростаємо, стаємо кращими», — сказав Олександр Кузьменко.

Зазначимо, що в рамках проекту поліцейські вивчатимуть специфіку діяльності в сільській місцевості, а також напрям CommunityPolicing (налагодження зв’язку з місцевим населенням, підвищення індексу довіри у громади). Наприкінці курсу для слухачів буде проведено тестування. За результатами курсу кожен отримає певний рівень підготовки та розпочне практичну діяльність на території конкретної громади.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

24 липня відбудеться обговорення найголовніших питань з кримінального процесу (offline & online)

Вже традиційний літній форум для правників, на якому  розглядаються найактуальніші питання з кримінального права та процесу, цього року відбудеться у двох форматах: офлайн та онлайн.

Серед спікерів:  Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Заступник Голови Вищої ради правосуддя, член Першої Дисциплінарної палати, Судді Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду України, Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України, представники прокуратури, Національного антикорупційного бюро, кіберполіції, провідні адвокати, науковці.

Головні теми заходу: 

  • Судова та правоохоронна система в умовах нових викликів.
  • Досудове розслідування: стратити не можна помилувати?
  • Судове провадження.

Дата, час та місце проведення: 24.07.2020, 09:00 – 18:00, Hotel «Odessa» (м. Одеса, Гагарінське плато, 5).

Вартість участі:

  • Онлайн – 500 грн.
  • Офлайн – 1500 грн. (кількість місць обмежена)

Детальніше

Читати далі

Події

Закликаємо всю правозахисну та адвокатську спільноту долучитися до флешмобу

Асоціація адвокатів України закликає всю правозахисну та адвокатську спільноту долучитися до флешмобу на підтримку нашого колеги та правозахисника Георгія Логвинського!!!

Правонаправо#

Європейський суд з прав людини засідає по справі нашого колеги, адвоката та правозахисника Георгія Логвинського по зверненню НАБУ, представленому, незважаючи на багаточисельні заяви правозахисної та адвокатської спільноти про порушення всіх норм права.

З урахуванням скарг України проти Росії, скарг переселенців і т.д., демонстрація Високому суду вигаданої кримінальної справи проти адвокатів – це зрада інтересів держави, оскільки підриває довіру до державних інститутів.

Наші багаточисельні звернення до Генерального прокурора України Венедиктової І. В. ігнорувались, що демонструє кричущу ситуацію з правом на захист в Україні.

Ми підтримуємо колегу і віримо, що Високий суд дасть оцінку грубим порушенням прав адвокатів в Україні.

Просимо колег приєднатися – поставте Вашу фотографію зі знаком перемоги правої руки.

Читати далі

В тренді